Hard Part Saç Kesimi Nedir Nasıl Olur?

Erkek modası her geçen gün daha özenli ve çekici bir hale gelmekte. Bakım, şekillendirme ve kullanım kolaylığı sunan aynı zamanda her ortama yakışan esnek modeller artık yeni nesil saç trendleri arasında daha da ön planda. Düzenli kuaför bakımı ile harika görünen ve kendi başınıza evde şekillendirebileceğiniz kadar kolay uygulanan hard part kesimi de bu modellerden biri. Çekici, karizmatik ve erkeksi bir stil arıyorsanız bir sonraki kuaför ziyaretinizde en fazla rağbet gören hard part modellerinden birini isteyebilirsiniz. Peki hard cut nedir, nasıl kullanılır?

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Hard Part Kesim Nedir?

Hard part, sert hatlı bir saç modelidir ve hemen hemen her saç tipi ile modeline eklenebilir. Birden fazla model ile birlikte kullanılabilmesi bu kesimin en çok öne çıkan özelliğidir. Bu sayede spor, cool, şık ve resmi demeden her ortama giden bir saç kesimi haline gelir. Hard part kesimde başın tepesinden başlamak üzere belirgin bir saç parçası oluşturulacak şekilde tıraşlama yapılır. Karizmatik ve cilalı bir görünüm sunan kesim farklı boyutlarda uygulanabildiğinden her yaştan erkek tarafından kullanılabilir. 

En Popüler Hard Part Modelleri 

Hard part kesim genellikle ustura ile yapılır. Buna göre; başın yanında belirgin bir traş çizgisi oluşturulur ve saç iki parçaya ayrılır. Ayrım ise başın herhangi bir yerinden ve herhangi bir şekilde olabilir, bu da modele özgürlük ile esneklik kazandırır. Dolayısıyla hard part saç stilini kendi istediğiniz uzunlukta ve yerde olmak üzere belirleyebilir, özgün bir tarz yaratabilirsiniz. Bu sırada farklı modellerden ilham almak isterseniz akımın önde gelen seçeneklerinden ilham alabilirsiniz.

Hard Part Buzz Cut

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Hard part kısadan uzuna her saç modeliyle yakışan bir kesim olarak çıkar ancak bu akımın en çok kullanılan hali buzz cut ile birlikte olan varyasyondur. Uzun saçlı erkekler için uygun olmayan bu modelde kısa bıraktığınız saçlarınıza dilediğiniz noktadan ayrım verebilir ve arada boy farkı bırakarak zahmetsiz fakat şık bir tarz yakalayabilirsiniz. Bu tarza hareket katmak isterseniz başın yan taraflarına çizik attırabilir veya şekil bile çizdirebilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmış!

Yüksek Sıkı Hard Part

İş hayatının vazgeçilmezlerinden olan yüksek sıkı klasik bir mürettebat kesimi ve başın üst kısmında sıkılaşan saçlara karşılık gelir. Hard part ile kullanıldığında daha sert bir hale gelen modelde sırt ve yan taraflardaki saçlar ince şekilde soldurulur, böylece başın üstü daha yüksek bir görünüm kazanır. Resmiyet ve ciddiyetten hoşlananlar için harika olan bu kesimi klasik tarzınıza eklemeyi deneyebilirsiniz.

Dalgalı Hard Part

İtinalı ve özenli bir görünüm sunan hard partı denemek istiyor fakat daha spor bir hale getirmek istiyorsanız dalgalı kesimden ilham alabilirsiniz. Hard part modelleri arasında günlük ve enerjik görünümü ile öne çıkan bu kesimi dalgalı veya kıvırcık saçlara sahipseniz her zaman stilinize dahil edebilirsiniz. Tepe noktada uzattığınız saçlarınızın kendi dokusunu kaybetmesine izin vermeden kullandığınız modelde başın iki yanına ayrım yaptırabilir, böylece tepedeki dolgun buklelerinizi daha fazla öne çıkarabilirsiniz.

Hard Part Topuz

Uzun saçlı erkekler de hard part kesimi rahatça kullanabilir. Özellikle altta tıraşlanmış üste dağınık bırakılmış bir görünüm size çekici geliyorsa, üstteki saçları uzatarak topuz yapmayı değerlendirebilirsiniz. Bakım kolaylığına rağmen ciddi ortamlarda da harika görünen bu model için saçın yanlarında konik ayrımlar bırakabilir ve üst taraftaki bukleleri uzatabilirsiniz. Böylece topuz için yeterli boya ulaştıktan sonra saçlarınızı tepede düğüm haline getirerek rahat ve çekici bir tarz yakalarsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir