Her Saça Uygun Erkek Saç Bakım Ürünleri

Dış görünüş, günümüz modern hayatının önemli bir parçası haline gelmiş durumda. İşe alımlardan karşı tarafı etkilemeye kadar farklı amaçlarda size fazlasıyla yarayan dış görünüm, doğru kontrol edilmediğinde dezavantajınıza çalışan bir faktör haline gelebilir. Özellikle bakım ve güzelliğin evrenselleşerek erkekler için de önemli olması nedeniyle, kişiliğinizi en iyi yansıtacak saç kesimlerini uygulamanız ve doğru bakım ürünlerini tercih etmeniz gerekli. Size hayatın her alanında avantaj sağlarken aynı zamanda çekiciliğinizi artıracak harika saç bakım ürünü önerilerimizi bu yazının devamında bulabilirsiniz!

  1. Şekillendirici Saç Kremi

Eğer uzun veya orta uzunlukta saçlara sahipseniz, saç bakım kutunuzda mutlaka doğal parlaklık veren bir şekillendirici krem bulundurmanız gerekli. Sadece kuru saçlarda kullanılan ve kıvırcık veya kalın gibi farklı saç tiplerine özel olarak geliştirilen şekillendirici saç kremlerinin içeriğini doğal yağlar ile amino asitler oluşturur. Bu maddeler sayesinde uzatırken yıpranan saçlar daha güçlü, esnek ve canlı bir görünüm kazanır. Saç dokusunu iyileştiren bu kremler jöle ve briyantin gibi ürünlere karşı en iyi alternatiftir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Wax

Sadece kuru saçlara uygulanarak saç parlaklığını artıran bir diğer bakım ürünü wax. Wax veya cila olarak adlandırılan bu bakım ürünleri, kısa ve orta uzunlukta saçlar için en ideal şekillendiricilerden. Saçlarınıza mükemmel bir bitiş sağlayan wax ürünler ile farklı saç stillerini deneyebilir ve tarzınıza hareket katabilirsiniz. Saçlara şekil verirken bir yandan canlılık kazandıran waxlar, genel olarak saç pomadı ile benzer özellik gösterir fakat farklı olarak daha az tutuşa sahiptir. Parlaklık seviyesi ise orta ile yüksek arasında değişiklik gösterir ve saçınızın nem oranına göre tercih edilebilir.

  1. Saç Pomadı

Oldukça parlak, güçlü ve orta tutuşlu bir saç şekillendiricisi olarak karşımıza çıkan saç pomadı bileşen bakımından farklı seçeneklere sahiptir. Bu sayede her saçın ihtiyacını daha iyi karşılama imkanı sunar. Yağ, mineral veya su bazlı olarak farklılık gösteren saç pomadları, gün içinde saçlarınızı yeniden şekillendirmenize izin verir. Bu özelliği ile jöle benzeri diğer şekillendiricilerden ayrılır ve uygulama sonrası saçları kuru ya da sert bırakmaz. Saçlara doğal yumuşaklık ile parlaklık kazandıran saç pomadı herhangi bir yan etki bırakmadan saçları şekillendirmek isteyen erkeklerin birincil tercihleri arasındadır. Ancak bu ürün genellikle kıvırcık veya kalın saç tiplerine daha uygundur, ince saçlar için önerilmez.

  1. Kuru Şampuan

Şehir hayatı, hızlı yaşam ve zaman yönetimi konusundaki eksiklikler nedeniyle hepimiz saç bakımını kimi zaman aksatabiliyoruz. Bu durum özellikle yoğun iş temposuna sahip olan erkekler için çok daha büyük bir sorun. Yeterince temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan saçlar ise sosyal hayattan iş hayatına kadar pek çok açıdan problem habercisi. Buna çözüm olarak üretilen kuru şampuan, saçlarınızın temizliğine yeterince zaman ayıramıyorsanız değerlendirebileceğiniz saç bakım ürünlerinden biri. Genellikle saçlar yıkandıktan birkaç gün sonra kirlenir ve tekrar temizlenmek ister. Her gün saçları yıkamak ise saçtaki nem dengesini bozarak kuruyup çatallanan sağlıksız saçlara neden olur. Derideki nem dengesini korurken, saçları kir ve tozdan arındıran kuru şampuanlar sağlıklı saçlara sahip olmak için kullanabileceğiniz en etkili ürünlerdendir. Aynı zamanda size büyük bir emek ve zaman tasarrufu sağlar.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Saç Serumu

Bu kadar yoğun yıkama, kurutma ve şekillendirme aşamalarından sonra saçlarınızın sağlıklı uzaması için saç köklerini besleyen serumlardan faydalanmanız önemli. Saç serumu ve saç spreyi olarak ikili sunulan bu ürünler, şekillendirme sırasında uygulanan işlemlerin yan etkilerini azaltmada etkilidir. Saçlardaki nem dengesini koruyarak cilt sorunlarını önler, saç dökülmelerinin azalmasını sağlar ve saçlara doğal bir parlaklık ile hacim kazandırır. Böylece hayalini kurduğunuz çekici tarzları kendi üzerinizde uygulamanız çok daha kolay hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir