Yaz Sezonunun En Trend Kısa Saç Kesimleri

Eğer görünüşünüze önem veren bir erkekseniz, aslında en önemli kısmın saçlar olduğunu da biliyor olmalısınız. Özellikle yaz aylarında havalı ve trend saç modellerini tercih etmenin yanı sıra, ferah ve sizi rahatsız etmeyecek bir saç kesimi tercih etmek de önemli. Elbette aç kesimini buna uygun bir sakal kesimi ve giyim tarzı ile tamamlamak da büyük önem taşıyor. Peki yaz sezonuna damga vuracak, en trend kısa saç kesimleri hangileri? Sizler için yol gösterici bir rehber hazırladık…

Asker Tıraşı (Military Cut)

Asker tıraşı ya da military cut aslında en çok tercih edilen erkek kısa saç kesimlerinden biri. Bu model buzzcut ile büyük ölçüde benzerlik gösteriyor. Oval ya da yuvarlak bir yüze sahip olan erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bu model, zaman zaman kademeli kesim olarak da adlandırılıyor. Bu kesim tarzında saçların yan tarafı 3 numara kesilirken, diğer taraflar istenilen uzunlukta bırakılabiliyor. Eğer daha resmi bir görünüme kavuşmak isterseniz, saçın tamamını eşit uzunlukta bırakabilirsiniz. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Amerikan Tıraşı

Hem rahat hem de havalı bir görünüm isterseniz, Amerikan tıraşı tercih edebileceğiniz en iyi saç kesimlerinden biri. Amerikan tıraşını asker tıraşından ayıran en önemli özellik, Amerikan tıraşının sahip olduğu keskin geçişlerdir. Amerikan tıraşında üst tarafta bulunan saçlar uzun bırakılırken, yan taraflar ise kısa kesilir. Üst kısımların uzunluğu isteğe bağlı olarak değişkenlik gösterebileceği için tüm yüz tiplerine sahip olan erkekler tarafından kullanılabilir. Genç erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen bu model, yan taraflarının kısa olması sebebiyle yazın olumsuz etkilerinden korunmak için idealdir. Çünkü daha ferah ve his yaratır. Hem günlük hayat içerisinde hem de iş hayatında kullanılmak için uygundur.

Oxford

Oxford kesimde saçların üst ve orta kısımları, yan kısımlara oranla biraz daha uzun bırakılıyor. Özellikle iş hayatında kullanılan bu model günlük hayat için de son derece ideal. Dalgalı saçlara sahip olan erkekler tarafından daha çok tercih edilen bu model, saçlara istenilen şeklin verilmesine konusunda da kolaylık sağlıyor. Örneğin saçları arkaya yatırıp daha resmi bir görünüm yaratabileceğiniz gibi, yana yatırarak ya da dağınık şekilde kullanmanız da mümkün. Bu saç modeli ile anılan en önemli iki isim ise elbette Zac Efron ve David Beckham.

Buzzcut

Buzzcut belki de günlük hayat içerisinde en sık karşılaşılan saç kesim modellerinden biri. Cool ve maskülen bir görünüme sahip olan buzzcut, iş hayatında ve günlük hayatta stil sahibi görünmek isteyen erkekler için oldukça uygun. Buzzcut kendi içerisinde pek çok alt modele ayrılıyor. Bu yüzden hem yuvarlak yüzlü erkekler tarafından hem de çıkık elmacık kemiklerine sahip ve yüzü kemikli erkekler tarafından tercih edilebilir. Üzerinizde deneyeceğiniz buzzcut modeline giyim tarzınıza, yüz tipinize ve saç yapınıza göre karar verebilirsiniz. Her ne kadar asker tıraşı ile karıştırılıyor olsa da asker tıraşına oranla biraz daha uzun olan bu model yaz aylarını rahat bir şekilde geçirmek için idealdir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Uzun saçların bakımı genellikle emek ister ve uzun zaman ayırmanız gerekebilir. Aynı zamanda özellikle yaz aylarında rahatsızlık verici olabilir. Oysa kısa saçlar için böyle bir durum söz konusu değildir. Kısa saçların hem bakımı kolaydır hem de yaz aylarında kendinizi çok daha rahat ve ferah hissetmenize yardımcı olur. Siz de yukarıdaki modeller arasından birini tercih ederek, yaz aylarına stil sahibi bir erkek olarak girebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir