Yeni Trend Keçi Sakalı Stilleri

Her yüz tipinden ve tarzdan erkeğin kullandığı klasikleşmiş modellerden olan keçi sakalı, 1700’lü yıllardan beri erkek stiline eşlik ediyor. Popüler isimlerden sokak tarzına kadar hayatın her anında karşımıza çıkan keçi sakalı, genel olarak sivri bıyık ve çenede daralan bir sakal şeklinde kullanılıyor. Her ne kadar keçi sakalı denilince akla tek tip bir ikonik model geliyor olsa da bu benzersiz tarz kendi içinde oldukça farklı çeşitlere ayrılıyor. Dolayısıyla her erkeğin kendi yüz tipine ve beğenisine uygun bir keçi sakalı seçmesi mümkün. Bu yazımızda kişisel tarzınız ve kombinlerinizle birlikte mükemmel uyum yakalayacak birbirinden farklı keçi sakallarını inceledik.

İnce Keçi Sakalı

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Popülerliğini uzun süre kaybeden keçi sakalı, özellikle genç sporcuların ilgisini çekince yeniden aranan erkek stillerinden biri haline geldi. 21. yüzyılın modern görünümlerinden olan ince keçi sakalı da minimal ve süssüz bir tarza sahipseniz denemeniz gereken sakal modellerinden. Bu modelde yüzün yanları oldukça az traşlanır, bıyık ve sakal ise düz bir çizgi şeklinde kalın bırakılır. Diğer varyasyonlarına göre keçi sakalının nispeten daha hafif göründüğü bu stili, genç ve dinamik tarzınızla eşleştirmeniz halinde ortaya harikalar çıkarabilirsiniz!

Motosikletçi Keçi Sakalı

Tam anlamıyla keçi sakalı tarzını hissetmek istiyorsanız, uzun ve yoğun bir tarz olan motosikletçi sakalını deneyebilirsiniz. Genellikle motosikletçiler tarafından kullanılması nedeniyle motosikletçi keçi sakalı olarak adlandırılan bu tarz için tek gereken, biraz sabırlı olmak. Bu stilde, istenen uzunlukta bırakılan sakalla birlikte bıyıkların eşit kesilmesi ve yan tarafların traşlanması sakalın daha fazla dikkat çekmesini sağlar. Her boyda kullanım için uygun olan motosikletçi keçi sakalında sakalınızı düzgün bir şekilde ve istediğiniz yere kadar uzatabilirsiniz. 

Kalın Keçi Sakalı

Sık aralıklı ve kalın sakal tipine sahip olanlar için en ideal keçi sakallarından olan kalın tarz, orta uzunlukta bir model. Eğer sakallarınızı biraz uzun bırakmaktan hoşlanıyor fakat motosikletçi sakalı kadar iddialı bir tarz kullanmaktan çekiniyorsanız, kalın keçi sakalını rahat rahat tercih edebilirsiniz. Bu modelde de benzer şekilde yapmanız gereken tek şey sakallarınızın uzamasına izin vermek ve daha sonra makasla eşit olarak inceltmek. Saç ve sakalın farklı tonlarda kullanımı için de uygun olan bu tarzla birbirinden farklı stilleri deneyebilir ve sakalınızı daha vurgulu hale getirebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Van Dyke Keçi Sakalı

Oldukça retro ve nostaljik bir tarz olan Van Dyke keçi sakalı, adını 17. yüzyıl ressamı Anthony van Dyck’ten alır. Zaman içinde adı değişerek “Dyke” şeklinde anılmaya başlayan bu tarz, kalın bıyık ile kalın bir keçi sakalından oluşur. Günümüzde nostaljik ve çekici bir görünüm yakalamak isteyen erkeklerin ilk tercihlerinden olan bu tarz, özellikle yuvarlak gözlükler ile birlikte kullanıldığında sıradışı bir stil sunar. Diğer keçi sakallarına göre daha uzun ve yoğun olan bu tarz için bıyıkları yoğun bırakmak önemlidir. Ayrıca keçi sakalına da özen göstermek için yan tarafların düzenli olarak traşlanması gerekir.

Çapa Keçi Sakalı

Popülaritesini ünlülerin kullanımından alan bir diğer model de çapa keçi sakalı. Özellikle Robert Downey Jr. ile özdeşleşmiş olan bu stilde favori ya da yanak kılları bulunmaz. Bunun yerine sakal çeneye ve alt dudağa oturur, bıyık ise kontrollü bir şekilde kısaltılır ve düzgün tutulur. Van Dyke stilinden en önemli farkı ise biraz daha büyük ve kalın olması, ayrıca görünüm olarak gemi çapasını andırmasıdır. İş hayatında rahat kullanım sunması ve klasikleşmiş görünümle uyumlu olması nedeniyle, resmi hayatınızla bu tarzı rahatça eşleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir