2022’nin En İyi Fönlü Erkek Saç Kesimleri

Fönlü saç modası 90’lı yıllarda Brooklyn semtinde başladı ve hızla erkekler arasında yaygınlaştı. Bu sivri uçlu, sportif ve çarpıcı saç trendi bir anda bütün dünyanın konuştuğu bir tarz haline geldi. Günümüzde etkileyici bir geri dönüş yaparak erkek modasındaki yerini yeniden alan fönlü saç kesimleri, birbirinden farklı tarzlara sahip. En standart haliyle bile tarzınızı daha rafine ve çekici hale getirecek fönlü saç kesimlerini, berber koltuğuna oturmadan önce incelemenizde fayda var.

En Popüler Fönlü Saç Kesimleri

İtinalı ve özenli bir görünüm yakalarken farklılaşmak isteyen erkeklerin tercih ettiği favori kesimlerden olan fönlü saçlar, kendi içinde pek çok değişik seçeneğe sahip. Ünlü isimlerin de dikkatini çekmeyi başaran bu ikonik saç stilleri, farklı alternatifleri ile her saç ve yüz tipiyle de uyumlu. Ancak aralarından bazıları çarpıcı görünümü ile popülerliği yakalamış durumda.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Fade Kesim Fönlü Saç

Diğer adıyla “Brooklyn Fade” olarak bilinen bu kesim, fönlü saç denilince akla gelen klasikleşmiş bir tarz. Başın üstünde uzun ve dolu saç görünümüne ek olarak aşağılarda azalan bir solma şeklinde uygulanan Brooklyn fade, 90’ların en tarz saç kesimi. Günümüzde yeniden popülerlik kazanan ve özellikle ense kısmının kısa, üst tarafın uzun olması nedeniyle kullanım rahatlığı ile öne çıkan bu kesimle son derece çekici ve çarpıcı bir tarz elde etmeniz mümkün. Düz, dalgalı veya kıvırcık saçlarınızla ister şehir içi, ister resmi hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz bu kesimde özenli olmanız gereken tek bir konu var: Saçlarınıza düzenli bakım yapmak ve solmaların keskin görünmesini sağlamak. Bunun için 2-3 haftada bir yapılan kuaför ziyareti yeterli olacaktır. 

Taper Kesim Fönlü Saç

Özellikle iş hayatında spor, şık bir tarz yakalamak istiyorsanız saçın başın yanlarında ve arkasında kademeli bir iniş yakaladığı taper kesim fönlü saç tam size göre. Saçların baştan aşağı doğru kısalmasıyla elde edilen bu görünüm, son derece nizami ve temiz. Dolayısıyla resmi hayatın vazgeçilmezlerinden ancak gün içinde de karizmatik tarzınızı konuşturmak için kullanabileceğiniz bir model. Bu fönlü kesimi şekillendirmenin en iyi yolu ise başın üzerinde yoğunlaşan saçları bir miktar pomad ile şekillendirmek.

Yandan Ayrılmış Fönlü Saç

Eğer fönlü saçlarınıza farklı bir boyut kazandırmak istiyorsanız, saçlarınızı yandan ayırarak ve arada görünür bir çizgi oluşturarak benzersiz bir tarza sahip olabilirsiniz. Farklı saç uzunluklarıyla birlikte kullanılabilen bu kesim için temizleyip fönlediğiniz saçları başın bir tarafında belirgin bir şekilde ayırmanız yeterli. Özellikle başın üst tarafındaki saçların hafif uzun olduğu kesimlerle harika bir uyum yakalayan bu stili ofis hayatında kullanarak bir adım öne çıkmanız mümkün.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kısa Fönlü Saç

Bir diğer ikonik fönlü saç stillerinden olan kısa fönlü saç da günümüzde en sık kullanılan modellerden. Saçlar arasında keskin bir kontrastın olmadığı bu modelin en iyi özelliği ise kısa saçlarla kullanılması. Yani, başın üstünde çok hafif uzattığınız saçları fönleyerek ve şekillendirerek tarzınızı kısa sürede tamamlamanız mümkün. Diğer fönlü kesimlere göre daha modern ve çağdaş olmasıyla öne çıkan bu kesimi iş hayatında, günlük yaşamda ve hatta spor yaparken bile kullanabilirsiniz.

Dağınık Fönlü Saç

Salaş ve rahat tarzınıza uyum sağlayacak bir fönlü saç modeli de mevcut, o da dağınık fön. Bu modelin en yakıştığı saç boyu ise hafif orta uzunluktaki saçlar. Saçları bir miktar uzattıktan sonra dağınık fönle hacim ekleyebilir tarzınızı dinamik hale getirebilirsiniz. Bu kesimde daha salaş ve rahat bir görünüm arıyorsanız, saçların arasına kat attırmayı deneyebilir ve katları dışarı doğru fönleyip şekillendirebilirsiniz. Kumsal yanı favori saçlardan olan dağınık fönlü saçı bu yaz yapmanız gerekenler listesine ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir