2022’nin En Trend Orta Boy Saç Kesimleri

Erkek modası ve saç trendleri her geçen gün yenileniyor. Uzun süre boyunca orta ve uzun saç modelleri erkek dünyasında pek yer almamış olsa da son dönemdeki trendler bu rahat ve cool tarzların hayatın içine daha fazla dahil olmasını sağlamış durumda. Sörfçü saçlardan, erkek topuzlara kadar yazın en rahat ve havalı modelleri aslında 4 mevsim kullanabileceğiniz estetik kesimler. Özellikle orta saç boyundan hoşlanan erkekler için bu yaz vazgeçilmez olan saç kesim modellerine gelin birlikte bakalım!

Orta Boy Saç Kesim Modelleri

Bu yaz değişen erkek modasını kıyafetlerinize yansıtırken saç kesimindeki yenilikleri takip etmek de sizin için iyi bir fırsat olabilir. Özellikle şehir veya okul hayatında uzatmaktan çekindiğiniz saçlarınızı yaz trendlerine uygun şekilde kombinlemek için orta boyda tutmayı deneyebilirsiniz. Bu sırada hem günlük hayatta hem de deniz kenarında havalı bir görünüm yakalamak isterseniz birbirinden çekici olan şu stillerden ilham alabilirsiniz:

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Sörfçü Saçı

Deniz, kum ve güneş üçlüsünün süslediği bir yaz tatili planınız varsa sezonun en trend stili olan sörfçü saçını denemeye hazır olabilirsiniz. Kullanım ve şekillendirme kolaylığı sunan bu havalı saç kesiminin öncelikle her saç tipine yakıştığını belirtmekte fayda var. Özgür, rahat ve dağınık bir tarza sahip olan orta boy sörfçü saçı bu yaz en zahmetsiz şekilde sahip olabileceğiniz bir kesim. Boyunun ideal uzunlukta olması ve oldukça tarz görünmesi nedeniyle erkeklerin favorisi olan sörfçü saçı için saçlarınızı belirli bir uzunlukta tutmanızda fayda var. Özellikle kulak altı omuz üstü aralıkta ve kendi kullanımınıza uygun boyda bıraktığınız orta boylu sörfçü saçını deniz tuzu ve pomad ürünler kullanarak sadece elinizle şekillendirebilir, bukle belirginliğini daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz.

Kıvırcık Saç

Katlı Kesim

Bu yaz özellikle rahat, dağınık ve doğal görünüme sahip erkek saç modellerinin trend olduğu bir gerçek. Buna verilecek en güzel örneklerden biri de kıvırcık saçlı erkeklerde harika duran orta boy dağınık yapıdaki saç modeli. Kıvırcık saçlı erkekler için saçları evcilleştirmek ve kabarmaları engelleyerek uzatmak oldukça güçtür. Ancak bu yaz ara katlarla sakinleştirdiğiniz buklelerinizi orta boy uzunlukta tutarak sezonun yıldızı olabilirsiniz. Şehir hayatında da kullanabileceğiniz bu kesimde saç boyunu kendi tarzınıza göre belirleyerek stilinizi rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Düz ve ince saçlara sahipseniz katlı orta boy saç sizin için yazın en uygun model olabilir. Hem şehir hayatında hem de deniz kenarında çekici ve bir o kadar karizmatik görünmenizi sağlayan bu modeldeki kilit noktası saçlara kat ekleyerek hacim katmak. Bu şekilde hacimsiz ve havasız görünen saçlarınızı hareketlendirebilir, böylece saçları daha dolgun bir yapıya getirebilirsiniz. Katman aralığı ve uzunluğunu ise tamamen kendi stilistinize danışarak düzenleyebilir, kendi zevkiniz için en ideal kesimi elde edebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Yarım Topuz

Son birkaç yıldır futbolcuların liderliğinde erkekler arasında yaygınlaşan erkek topuzuna sahip olmak için mutlaka uzun saçlara sahip olmanıza gerek yok. Aksine orta boy saçlarda kullanılan yarım topuz pek çok erkek için hem çok daha rahat hem de fazlasıyla erkeksi. Dalgalı veya düz olduğu fark etmeksizin kendi saçlarınızla harika bir uyum sağlayacak modeli uygulamak için yapılması gereken tek bir hareket var; o da saçların üst yarısını tepede topuz yaparak toplamak ve kalanını serbest bırakmak. Sadece birkaç dakikanızı alacak bu saç modelinde topuz yapısını dağınık veya düzenli olarak belirleyebilir, böylece resmi ortamlarda  bile ideal bir kullanım elde edebilirsiniz.

Sezonun size en uygun orta boy saç modelini belirlerken her zaman kuaförünüzden fikir alabilir ve tarzınıza en çok yakışacak modeli bulabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir