Messi’nin Kullandığı Saç Modelleri

Futbol ikonu Lionel Messi, 2023 Katar Dünya Kupası’nı kazandıktan sonra gerek profesyonel kariyeri gerek kişisel tarzı ile öne çıkmaya başladı. Bugüne kadar uyguladığı farklı saç modelleri ile her zaman trend olmayı başaran Messi’nin, kariyeri boyunca en çok dikkat çeken kesim stillerine gelin birlikte göz atalım!

  1. Kısa Katmanlı Kesim
messi-01

Messi’nin en klasik görünüşlerinden olan kısa katmanlı kesim, basit olmasına rağmen fazlasıyla karizmatik bir stil. Ayrıca en klasik erkek saç kesimleri arasında kabul ediliyor ve bu nedenle günlük hayatta, iş hayatında veya özel buluşmalarda farklı stillerle birlikte kullanılabiliyor. Kısa saçlara hareket eklemenin en etkileyici yöntemlerinden biri olarak kabul edilen katmanlı kesimi deneyerek, hem yoğun hacme sahip saçlarınızı hafifletebilir hem de kolay şekillendirme avantajı elde edebilirsiniz. Yukarıda dolgun ve uzun kullandığın saçlarını, şakaklarda ve başın arka tarafında daha kısa bırakarak bu harika görünüme sahip olabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Kısa Pompadour

Eğer Elvis Presley ile özdeşleşmiş saç modellerinden olan pompadour kesimi denemeye cesaret edemiyorsanız, Messi versiyonu biraz daha sizlik olabilir. Saçların hem çekici hem de profesyonel görünmesi adına en ideal kesimlerden olan bu stilde, yukarıda uzun ve hacimli bırakılan saçlar abartılı yüksekliğiyle dikkat çekiyor. Ense ve şakak kısmına doğru incelmesiyle daha cilalı bir izlenim bırakıyor, bu sayede takım elbise ve klasik görünüm için elverişli hale geliyor.

  1. Kısa ve Dikenli Saç

Messi’nin dikkat çeken saç kesimlerinden olan dikenli model, çok yönlü bir kesim arıyorsanız deneyebileceğiniz modeller arasında. Bu modelde üstteki saçların uzun bırakılması aslında farklı kullanım şekillerine imkan tanıyor. Basit olmasına rağmen üstteki saçların yana veya alnın üzerine doğru taranabilmesi, yerine göre farklı bir model uygulamaya izin veriyor. Ancak Messi’ninki gibi dikkat çekici bir görünüm istiyorsanız uzun bıraktığınız üst kısmı, jel veya şekillendirici yardımıyla yukarı doğru sivrilterek kullanmanız gerekiyor.

  1. Platin Saç

Messi’nin açık ara en çarpıcı görünümlerinden biri de üstte platine boyanmış uzun saç kesimi. Bu görünümü destekleyen bir diğer unsur ise uzun ve bakımlı bırakılan sakallar. Eğer farklı şeyler denemekten çekinmiyor ve tarzınızı biraz daha dinamikleştirmek istiyorsanız bu çarpıcı görünümü kolayca deneyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise saçların uç kısımlarını, dolgun ve koyu bıraktığınız sakallar ile kontrast oluşturacak şekilde boyatmanız. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Fade Saç Kesimi

Hayranlar arasındaki en popüler kesimlerden olan fade saç modeli, basit ama karizmatik olması nedeniyle kolayca kopyalayabileceğiniz stillerden biri. Bu çekici kesimin öne çıkan özellikleri ise müthiş kullanım kolaylığı sunması ve tabii ki fazlasıyla şık durması. Messi tarzı bir fade kesim denemek isterseniz saçlarınızı yanlardan ve arkadan hafifçe kısaltarak işe başlayabilirsiniz. Oldukça soluk şekilde incelen saçları üst kısımlarda uzatabilir ve yana yatırarak kullanabilirsiniz. Böylece tam bir futbol ikonu gibi görünürsünüz.

  1. Messi Uzun Saç
messi

Messi’nin eski olmasına rağmen klasikliğinden hiçbir şey kaybetmeyen uzun saç kesimi, rahat ve salaş bir görünüm yakalamak isteyenler için oldukça ideal. Saçlarınızı uzatmak konusunda kararsızsanız Messi’nin modası geçmeyen uzun saçlarından ilham olarak kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Üstelik uzun saçlara sahip olduğunuz zaman topuz ve at kuyruğu gibi diğer popüler kesimleri deneme ayrıcalığı da elde edersiniz

Messi’nin geçmişten günümüze denediği birbirinden harika stiller arasından, kendi tarzınıza en uygun olanını seçmekte zorlanıyorsanız, kuaförünüzden veya stilistinizden destek almaktan çekinmemelisiniz. Böylece tam olarak sizi yansıtan o harika saç kesimine daha kolay sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir