Ronaldo’nun Kullandığı Saç Modelleri

Portekizli milli futbolcu Cristiano Ronaldo, tartışmasız dünyanın en beğenilen erkeklerinden biri. Kendi döneminin en prestijli sporcularından olan Ronaldo, gerek kariyerindeki başarısı gerekse moda tercihleri ile her zaman ön planda kalmayı başaran isimlerden. Haliyle gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan olan Ronaldo’nun saç modelleri ve yıllar içinde yaptığı tercihler de hayranlar tarafından sıklıkla kopyalanıyor. Gelin bu karizmatik ve sportif erkeğin en ikonik saç kesimlerini birlikte inceleyelim!

  1. Ronaldo Topuzu

Dış görünüşüne fazlasıyla özen gösteren Ronaldo’dan beklenmeyen bir model olan erkek topuzu, saçların üst kısmını uzun bırakıp toplama şeklinde uygulanan bir stil. Alt kısımların tamamen kısa ve traşlı olduğu Ronaldo topuzu, topuz saç modelleri arasında en etkileyici olanlardan. Günlük hayatında farklılık arayanlar için en ideal kesimlerden olan Ronaldo topuz saç modeliyle karizmatik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Side Part Saç Kesimi

Ronaldo’nun sıklıkla kullandığı saç modellerinin başında yana yatırılmış ve keskin bir çizgiyle birbirinden ayrılmış side part kesim geliyor. Bu kesimin ona en çok yakışan ve en karizmatik görünen modellerden biri olduğu söylenebilir. Siz de itinalı ve çarpıcı bir görünüm arıyorsanız, saçların üst kısmını uzatıp keskin bir çizgiyle birbirinden ayırarak bu kesimi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kesimi daha dikkat çekici hale getirmek içinse saçların alt kısımlarını kazıtmayı ve ilgiyi başın üst noktasına toplamayı tercih edebilirsiniz.

  1. Geriye Taranmış Saç
Reestreia de Cristiano Ronaldo

Genel olarak karizmatik ve yakışıklı görünmek isteyen bütün erkeklerin rahatlıkla uygulayabileceği Ronaldo kesimlerinden bir diğeri de geriye taranmış saç stili. Son derece temiz ve basit olmasına rağmen aşırı şık görünen bu kesim için tek ihtiyacınız ise biraz jöle. Orta uzunluktaki saçlarınızı geriye doğru tarayarak ve sabitleyerek en az Ronaldo kadar çekici bir tarza sahip olabilirsiniz.

  1. Kısa Quiff

Son yılların moda trendleri arasında yer alan quiff, bir dönem Ronaldo’nun da kullandığı stiller arasındaydı ve hayranlar tarafından büyük ilgi görmüştü. Kendiliğinden iddialı bir kesim olan quiff, Ronaldo gibi ikonik bir isimle birleşince çok daha çekici hale geldi. Erkeklerin kısa ve katı saç kesimlerine bir tepki olarak doğan quiff, pompadour tarza benzer ancak ondan daha dağınık ve havalı görünür. Ronaldo’nun uyguladığı kesimde ise saçlar yanlarda kısa, üstlerde çok daha uzun bırakılır. Siz de düz, kıvırcık, dalgalı veya dokulu saçların için kısa quiff kesimi deneyerek çocuksu ve etkileyici görünebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Ronaldo Undercut

Undercut şüphesiz erkekler arasında en çok kullanılan saç kesimlerinden biri, üstelik bu kesimdeki model aralığı da oldukça geniş. Klasik bir undercut için saçların alt kısmını 2-3 numara kestirmek, üstleri ise biraz daha uzun bırakmak yeterli. Ronaldo tarzı bir undercut kesimde ise bu görünümü daha çarpıcı hale getirmek için üstlerin normalden bir miktar uzun olması, ayrıca saç şekillendiricilerle bir tarafa özenli şekilde yatırılması gerekiyor. Bu kesim her erkeğe fazlasıyla yakışmakla birlikte, özellikle kemiksiz yüz hatlarına sahip olanlarda çok daha karizmatik görünüyor.

  1. Faux Hawk
Cristiano Ronaldo Madrid 2011 01

Cristiano Ronaldo’nun özellikle gençler arasında popülerlik kazanan kesimlerinden olan faux hawk, 2000’li yıllarda sıkça karşılaştığımız mohawk kesimin daha modern ve güncel versiyonu. Bu model de çoğu Ronaldo stilinde olduğu gibi, yanların kazınıp üstlerin uzun bırakılması şeklinde uygulanıyor. Ancak faux hawk stil için saçların üst kısmını normalden biraz daha fazla uzatmanız ve jöle ile sabitleyerek yukarı dik şekilde kullanmanız gerekiyor. Özellikle spor tarzda giyiniyor ve enerjik bir görünüm elde etmek istiyorsanız Ronaldo’nun bu tarzını kendinize uyarlayabilirsiniz!

Stilinde yaptığı her değişiklikte adından bir kez daha bahsettiren Ronaldo’nun en beğenilen saç kesimlerinden birini uygulamadan önce, en iyi sonucu almak için stilistinize veya kuaförünüze danışmak isteyebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir