Saçınızı Soğuk Havalardan Nasıl Korursunuz?

İyi bakılmış ve güçlü saçlara sahip olmak her erkeğin hayalidir ancak özellikle sert geçen kış aylarında uygulanan yanlışlar parlak saçlara sahip olmanın önündeki en büyük engellerden olabilir. Kış aylarında saçlarınızın sağlıklı ve muhteşem görünmesi için saç bakım stratejinizi değiştirmeniz ve mevsime uygun tercihler yapmanız gerekir. İşte yılın her anı arzuladığınız gösterişli saçlara sahip olmak için uygulayabileceğiniz etkili ipuçları!

  1. Yıkama ve Kurutma Sıcaklıklarını Düşürün

Hava sıcaklıklarının düştüğü kış aylarında sıcak suyla duş almak ve sonrasında saçlarınızı kurutma makinesiyle kurutmak cezbedici geliyor olabilir. Ancak her ne kadar pratik ve konforlu olsa da bu alışkanlık saçlarınıza fazlasıyla zarar verir ve bakım sürecini zorlaştırır. Kış aylarında cilt ve saçta yaşanan nem kaybı büyük ölçüde sıcak suyla ilgilidir. Duş sonrası yüksek sıcaklıkta saç kurutmak da saçların canlılığını kaybederek kırılıp kopmasına neden olur. Bunun yerine saçlarınızı ılık suyla yıkayabilir, fön makinesi kullanmadan önce ise arada bariyer görevi görecek bakım ürünleri uygulayabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Saç Kremi Miktarını Artırın

Kışın, doğru yıkama ve kurutma uygulamalarına rağmen saçlar genel olarak nem kaybı yaşar ve yıpranmalara açık hale gelir. Bu durumu tersine çevirmek için yapılması gereken ilk şey saç kremi kullanım miktarını artırmaktır. Zararı azaltacak ve saçları kökten uca besleyecek zengin formüllü saç kremlerini kullanarak, en soğuk havalarda bile parlak ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Bu aşamada saçlarınıza ekstra güç kazandırmak isterseniz çeşitli saç maskelerinden ve bakım yağlarından da destek alabilirsiniz. Doğru analiz ve saçınıza uygun bakım tercihleri için Cut Labs x Davines işbirliği ile oluşturulan bakım kürlerini denemelisiniz.

  1. Düzenli Olarak Saç Kesimi Yaptırın

Hava sıcaklığının sıfırın altına çok düşmediği bir yerde yaşıyor olsanız bile, kışı saç sağlığı açısından sağ salim atlatabilmek için düzenli saç kesimi yaptırmanız gerekir. Ilıman bir kış iklimi bile saçlara zarar verdiğinden, bu dönemlerde yaz aylarına oranla daha sık saç kesimine gitmeniz önerilir. Böylece belirli aralıklarla sadece uçlarından aldırdığınız saçlarınız daha gür ve parlak çıkar, ayrıca uçlardaki sağlıksız görünümden en kısa sürede kurtulma avantajı da elde edersiniz. Kış aylarında kuaförünüzü daha sık ziyaret etmeyi alışkanlık haline getirdiğiniz zaman havalar ısınmaya başladığında en sağlıklı, canlı ve parlak saçlara da siz sahip olursunuz. Saç kesim ihtiyaçlarınız için Cut Labs uzmanlarından randevu alabilirsiniz. Şimdi Randevu Alın: http://www.cutlabs.com/online-randevu/

  1. Jölelere Ara Verin

Jöle benzeri saç şekillendirme ürünleri her ne kadar harika stiller oluşturmanıza yardımcı olsa da saç sağlığı açısından zararlıdır. Bu tür ürünler saçlarınızı kurutarak güçsüzleştirir ancak bu durumun etkileri özellikle kış aylarında ortaya çıkar. Çünkü havanın kuru ve soğuk olduğu kış mevsiminde bir de saçlarınızı kurutan ürünler kullanırsanız zarar verici etkiyi iki katına çıkarmış olursunuz. Sert kış rüzgarları ve fazla jöle kullanımı ile birleştiğinde saçlarınızın için tehlike çanları çalabilir. Bu nedenle kış mevsimi saçlarınızı kendi haline bırakmanız ve biraz dinlenmelerine izin vermeniz için harika bir fırsat olabilir. Ayrıca dışarı çıkarken şapka ve bere takarak kış soğuklarından saçlarınızı koruyabilir, çok gereksinim olan durumlarda ise kullandığınız jöle miktarını minimumda tutabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Sağlıklı Beslenmeye Özen Gösterin

Saç bakımının her adımını doğru yapıyor olmanıza rağmen saçlarınız hala istediğiniz kadar güçlü görünmüyor olabilir ve böyle bir durum söz konusuysa öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekir. Çünkü kış ayları vücut direncinin düştüğü ve vücudun baştan aşağı sağlıklı kalabilmek için çabaladığı bir dönemdir. Bu aylarda temel besin maddelerini, bağışıklık sistemini destekleyen vitaminleri ve sağlıklı yağları diyetinize eklemeniz oldukça önemlidir. Dilerseniz tariflerinize eklediğiniz bitkisel yağları saç masaj rutinlerinize ekleyerek faydayı maksimuma çıkarabilirsiniz, böylece vücudunuzun içten dışa sağlıklı görünmesine ve hastalıklara karşı dirençli olmasına destek olursunuz.

Yukarıdaki ipuçlarını dikkate aldığınız takdirde en çetin havalarda bile saçlarınızı nemli tutmakta ve fevkalade görünmekte zorlanmazsınız. Ek tavsiyeler için her zaman kuaförünüze ve stilistinize danışarak bakım rutininizi güncelleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir