Retrodan Saçınızı Koruma Yöntemi

Retrodan Saçınızı Koruma Yöntemi

Şimdiye kadar gerileyen Merkür etkisi hakkında mutlaka birkaç yorum duymuş ve bu dönemde alınacak kararların ince elenip sık dokunması gerektiği konusunda bilgi edinmişsinizdir. Merkür retrosu, her ne kadar korkutucu bir dönem olsa da harika bir plan ile atlatılmayacak gibi değil. Ancak bu dönemde saç kesiminden aşk hayatına ve iş kararlarına kadar son derece dikkatli olmalı, özellikle basit bir eylem gibi görünen stil seçimlerine özen göstermelisiniz. Aksi halde, retronun da etkisiyle saçlarınızda ve hayatınızda geri dönüşü zor adımlar atabilirsiniz!

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Merkür Retrosu Ne Zaman?

Saçları koruma yöntemlerine geçmeden önce, gelin Merkür retrosunun ne zaman biteceğine bakalım! 

Genel olarak Merkür geçtiğimiz dönemde 3 kez geriledi fakat geriye son 1 gerileme daha kaldı. Yılın son retrosu 29 Aralık tarihinde başlamıştı. Etkisini şimdiden gösteren bu retro 20 Ocak 2023’te tamamlanarak bizi rahat bırakacak. Merkür’ün Oğlak burcunda sonlanacak olan bu gerileyişi ise iletişim sorunları, teknoloji problemleri, program çakışmaları gibi neden olduğu bütün zorlukları alıp gidecek. Ancak yine de bu süreçte saçlarınızı ve görünüşünüzü korumak için belirli ipuçlarını uygulamanız çok önemli.

Saçları Retro Etkisinden Nasıl Koruyabilirsiniz?

Oğlak burcunda tamamlanacak olan Merkür retrosu, önceki üç gerilemeye göre nispeten biraz daha yavaş ve sakin geçmekte. Ancak bu demek değil ki retro etkisini tamamen kaybetti. Son zorlu süreç tamamlanana kadar saçlarınızı ve çekiciliğinizi korumak istiyorsanız, dış görünüşünüzle ilgili kararlar vermeden önce şu taktikleri göz önünde bulundurmalısınız:

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

  1. Yeni saç kesimi yaptırmayın.

Merkür retrosu; saç kesimi için ideal bir aralık değildir, aksine bu dönemde yeniden değerleme, tekrarlama ve düzenleme gibi eylemler içinde olmanız gerekir. Konu saçlarınızsa, keskin veya yepyeni bir tarz denemek için biraz daha beklemeniz gerektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bu dönemde yeni kesimler hakkında özgürce araştırma yapabilirsiniz, sadece eyleme geçmek için biraz daha sabretmelisiniz.

  1. Saçlarınızı farklı bir renge boyatmayın.

Tıpkı saç kesiminde olduğu gibi, saçlarınızı boyatma veya saç tarzını değiştirme konusunda da retro boyunca dikkatli olmalısınız. Genel olarak Merkür’ün gerilemesi sonlanana kadar, iyi bildiğiniz doğrulardan şaşmamalı ve yeniliklere kısmen kapalı kalmalısınız. Böylece saçlarınızla ilgili yanlış ve kötü seçimler yapma riskini azaltırsınız.

  1. Saç bakım rutinini aksatmayın.

Merkür retrosunda dinlenmeye, kişisel bakıma ve sağlığınıza da özen göstermelisiniz. Saçlarınızın retro sonunda canlılığından ve parlaklığından bir şey kaybetmesini istemiyorsanız, saç bakım rutinine aynı şekilde devam etmelisiniz. Hatta bu süreçte saç bakım maskelerinden, serumlardan ve kışa özel besleyici reçetelerden normalden biraz daha fazla faydalanabilirsiniz.

  1. Hiçbir şeyde acele etmeyin.

Merkür gerilerken bütün hayatınızda biraz sakin kalmalı, beklemeyi öğrenmeli ve acele etmemelisiniz. Aynı şey tabii ki saçlarınız için de geçerli. Dolayısıyla saç stilini değiştirmek, yeni bir kesim veya renk denemek için bu evre doğru bir periyot değil. Bunun yerine retro boyunca biraz daha kontrollü hareket etmeli, en küçük can sıkıntısında ibreyi saçlarınıza çevirmekten kesinlikle kaçınmalısınız.

  1. Kuaför randevularını kontrol edin.

Eğer çoktan kuaförünüzden randevu aldıysanız bunu iptal etmenize gerek yok ancak yine de randevuya giderken biraz temkinli davranmanız ve keskin değişikliklerden kaçınmamanız gerekli. Ayrıca bu dönem teknolojik problemleri beraberinde getirdiğinden randevuyu alıp almadığınızı mutlaka iki kez kontrol etmelisiniz. Çünkü boşu boşuna görüşmeye giderek vakit öldürmek istemezsiniz.

Son olarak bu dönemde saç bakım rutinini bir üst seviyeye çıkarmak için etkili çözümlerden ve uygulanması gereken diğer ipuçlarından, stilistinize danışarak haberdar olabilirsiniz. Böylece herkesin yorgun ve stresli çıktığı retrodan siz parlayarak ve güçlenerek çıkmış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir