Yıldızların Saç Kesimine Etkisi

Saçınızı kesmek için doğru zamana ve stile karar verirken yıldızların etkisi düşündüğünüzden fazla olabilir. Çünkü doğum haritanıza ve gezegenlerin çekim kuvvetine göre bazı günler saçınızı kesmek için hiç elverişli değildir. Bazı günlerde saç kesmek saçlarınızı daha da güçlendirirken diğer günlerde aynı şeyi yapmak genel saç sağlığınıza kötü gelebilir. Peki yıldızların durumuna göre saç kesimi için en uygun zaman ne zaman?

Gezegenlerin Saç Kesimine Etkisi

Saç kesmek, vücutta biriken negatif enerjiyi atmanın en etkili yoludur ve cilt sağlığına iyi gelir. Bununla birlikte saçların daha sağlam ve hızlı büyümesi için gezegenlerin etkisi yadsınamaz. Çeşitli dini kitaplarda ve inanışlarda da belirtildiği üzere belirli döngülerde saç kesimi yaptırmak, saçların daha güçlü ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Örneğin; saçların sağlam köklere sahip olarak daha hızlı büyümesini isteyenlerin, dolunay döngüsünün son 7 günü olan Ağda Hilalinde saç kesimi yaptırması gerektiğine inanılır. Ancak yavaş uzayan aynı derecede güçlü kökler için Azalan Kambur, yani yeni ay döngüsünün son 5 günü saç kesilmelidir. Genel olarak; yeni ayda, ayın 9’u, 15’i ve 23’ü gibi günlerde ise saç kesimi yapılması önerilmez.

Bunların dışında ideal saç kesim tarihine hem burcunuza hem de ayın konumuna göre karar vermeniz daha doğru olur:

  • Ay Koç burcundayken saç kesimi yapılmamalıdır çünkü bugünlerde bağışıklık sistemi zayıf olduğundan hastalanma ihtimali yüksektir ve saçlar koparak dökülebilir.
  • Saç dökülmesini azaltmak için en iyi saç kesim dönemleri ayın Oğlak, Başak ve Boğa burçlarında olduğu zamanlardır. 
  • Saçlara perma yaptırmak veya dalgalandırmak için ayın İkizler evrelerini takip edebilirsiniz.
  • Eğer kısa süreli deneysel yenilikler arıyorsanız, ayın Kova burcunda olduğu zamanlar farklı kesimlere yönelebilirsiniz. 
  • Saç kalitesini düzeltmek ve kırılgan saç sorununu ortadan kaldırmak için en iyi zaman, ayın Balık ve Yengeç burcunda olduğu aralıktır.
  • Yeni bir saç rengi denemek için en elverişli zaman ise Aslan burcudur.
  • Bununla birlikte ay Yay burcunda olduğunda saçınızla ilgili herhangi bir değişikliğe kalkışmamanız gerekir, aksi halde saçlar daha güçsüz çıkabilir.

Günlere Göre Saç Kesimi

Başın orta kısmı narin ve hassas olduğundan, dış etkilerden saçlar yardımıyla korunur. Saçlarınızın ne kadar güçlü ve gösterişliyse, doğayla olan ilişkinizin de o kadar sağlıklı olduğu düşünülür. Belirli inanışlara göre; saç kesimi için sadece ayın ve gezegenlerin konumunu izlemek yetmez. Aynı zamanda gün seçimine de dikkat edilmesi gerekir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Dini metinlere ve farklı inanışlara göre saç kesimi ve traş için gün seçimi şu şekilde olmalıdır:

  • Salı günü saç kestirmenin kişiyi gençleştirdiğine inanılır ve Salı günü astrolojide Mars’ın günü olarak bilinir. Mars ise vücuda kan veren kızıl gezegendir, aynı zamanda saç köklerini besleyen kılcal damarlar da Mars’tan güç alır. Dolayısıyla Salı günleri saç kestirmek kan hastalıklarına neden olabilir.
  • Perşembe; zenginlik, bilgelik ve nesil göstergesi olan Jüpiter günüdür. Pek çok bilge bu nedenle Perşembe günü saç kestirmekten kaçınır, aksi halde parasızlık, zeka geriliği veya nesil sıkıntısı gibi sorunlar yaşayacağına inanır.
  • Cumartesi; yaşamı artıran, aynı zamanda ölüm getiren Satürn’e aittir. Satürn aynı zamanda cilt ve deriyle de ilgilenir. Bu bakımdan Cumartesi günleri saç kesmenin cilt ve deri hastalıklarına neden olacağı, saç dökülmesi gibi problemler doğuracağı düşünülür. Ayrıca ömrü azalttığına da inanılır.

Genel olarak saçlarınızı kestirmek için kendi astroloji takviminize, ayın konumuna ve gün seçimine dikkat etmeniz gerekir. Böylece saç kesim kararlarında daha doğru hamleler yapabilir ve istediğiniz muhteşem görünüme sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir