Bahar Aylarında Tercih Edilen Saç Stilleri

Geçtiğimiz son birkaç yılda, erkek saç trendleri eskiye nazaran büyük ölçüde değişiklik gösterdi ve en az kadın modasında olduğu kadar etkileyici stiller ortaya çıktı. Geçen yıla damga vuran ve saç tasarımcılarının uygulamaktan keyif aldığı modeller arasında mohawk, mullet gibi çarpıcı görünüşler yer alırken; bu bahar ayında daha kolay ve zamansız modeller öne çıkacak gibi görünüyor. Siz de 2023 bahar ayına erkek trendlerinin gerisinde kalmadan girmek istiyorsanız, sezonun öne çıkanlarını şimdiden inceleyebilirsiniz!

  1. Loose Texture 

Rahat, dinamik ve bir o kadar da çekici bir görünen loose texture, 2023 bahar ayına damga vurması beklenen zamansız stillerden ilki. Saçın doğal olarak gevşek ve dalgalı bırakıldığı bu stil, düz saçlardan farklı olarak daha hacimli ve enerjik bir görüntü sunar. Aynı zamanda oldukça rahat durur ve ekstra bakım gerektirmez. Özellikle hafif dalgalı saçlara sahip erkeklerin stilini bir üst seviyeye çıkaran loose texture, bu bahar ayına daha rahat ve doğal girmek istiyorsanız, sizin de ilk tercihiniz olabilir. Biraz ilham almak içinse her zaman Austin Butler tarzını inceleyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Dağınık Crop

Dağınık crop, saçlarının karışık durmasından hoşlananlar fakat ensede uzun saç istemeyenler için iyi bir alternatif. Tıpkı loose texture gibi kendiliğinden doğal ve çekici görünen dağınık crop, aslında biraz daha dinamik bir model ve özellikle yoğun dalgalı saçlar için elverişli. Ancak düz ve ince telli saçlarınızla bile uygulayabileceğiniz bu stille, çabasız ve zamansız bir tarz elde etmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey, saçları ense kısmında kısa, üst tarafında ise temiz ve bakımlı tutmak.

  1. Sıkı Solmalar

Geçtiğimiz birkaç yılda erkek saç modasını genellikle uzun ve topuz saç modelleri domine ederken, bu yıl çok daha temiz ve kalıpsız görünümler ön planda. Bunlardan biri olan sıkı solma bir miktar bakım gerektiriyor olsa da fazlasıyla rahat ve temiz göründüğü tartışmasız bir gerçek. Saçın genel olarak kısa kesildiği, yanlarda ve şakak bölgesinde tarza uygun olacak şekilde daha temiz bırakıldığı sıkı solmayı, özellikle yoğun kıvırcık saçlarınız üzerinde deneyebilirsiniz. Böylece bukleleri kontrol altına alma veya dökülen saç problemi gibi mücadelelerden de kurtulmuş olursunuz.

  1. Slamback

2023 erkek saç trendleri arasında modası geçmeyen klasikler da ön planda. Bunlardan biri olan slamback, 1950’lerden kalma olmasına rağmen günümüze uyarlanmış oldukça modern bir stil. Uygulaması ve kullanımı fazlasıyla kolay olan slamback stili, sadece saç kurutma makinesine, biraz şekillendiriciye ve orta boy saçlara gereksinim duyar. Saçları sıkıca arkaya doğru tarayarak, sonrasında fön ve şekillendirici yardımıyla sabitleyerek klasik bir çekicilik elde edebilirsiniz. Bu karizmatik görünümü, şık bir takım elbiseyle kombinleyerek bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Ağartılmış Saç

Ağartılmış saç, girdiği her ortamda dikkat çekmek isteyen erkekler için bu yılın en uygun stillerinden biri. Genellikle genç erkekler tarafından tercih edilen ağartılmış saç, son birkaç yılda ön plana çıkmaya başladı, bu yıl ise büyük ölçüde iz bırakması bekleniyor. Saç renginin kimyasal işlem sonucu açtırılması ile ortaya çıkan bu görünümde, saç sağlığı bir miktar kötü etkilenebilir. Bu nedenle bu çarpıcı ve farklı stili denerken, bir yandan da saç bakımına ekstra özen göstermeniz ve sağlıklı ürünlerden faydalanmanız gerekir. Böylece ağartıcının kötü sonuçlarından etkilenmeden harika bir tarz elde etmiş olursunuz.

Siz de 2023 bahar modasına ihtişamlı bir başlangıç yapmak isterseniz, sezonun trendleri arasından kendiniz için en uygun olanını kuaförünüze danışarak belirleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir