Sivilceli Ciltler için Bakım Önerileri

Gözeneklerdeki kir ve yağ birikimiyle ortaya çıkan, kızarıklık ve iltihapla birlikte gözlenen sivilceler, hem erkek hem kadın güzelliğini zedeleyen en büyük sorunlar arasında. Bu kötü görünümlü akneler; cilt yapısı, çevresel koşullar ve beslenme alışkanlıkları gibi pek çok faktöre bağlı olarak herkeste oluşabiliyor. Ancak erkekler kadınlarınkine göre daha kalın bir cilt yapısına sahip olduğundan yağ birikim ve akne gelişim oranı da erkeklerde çok daha yüksek oluyor. Peki akne gelişimine yatkın olan erkeklerin bu sorundan kurtulmak için nasıl bir yol takip etmesi gerekiyor?

Erkeklerde Cilt Bakım Rutini

Sivilce, her ciltte ve herkeste görülen bir sorun. Pek çok etmenin tetiklediği sivilce oluşumu, özellikle düzenli traş olan fakat cilt tahrişini önlemeye yeterince özen göstermeyen erkekler arasında oldukça yaygın. İşin içinde bir de yüz kılları nedeniyle nefes alamayan bir cilt eklenince akne problemi iyice ilerleyebiliyor. Ancak sanılanın aksine, en sorunlu erkek cildinde bile temel bakım önerilerini uygulayarak sivilce probleminden kurtulmak mümkün!

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Cilt Temizliği

Akne oluşumunun en önemli nedeni, cilt temizliğinin yeterli yapılmamasıdır. Yanlış ürün kullanımı ve cilt tipinin tanınmaması da cildinizdeki akne problemini artırır. Bu nedenle öncelikle cildinizi tanımanız, buna uygun temizlik ürünlerini tercih etmeniz ve en önemlisi, rutin bir temizlik alışkanlığı edinmeniz gerekir. Cildinizi sabah akşam derinlemesine temizleyerek kısa sürede daha canlı ve sağlıklı bir görünüm kazanabilirsiniz.

  1. Peeling

Düzenli yıkama, cilt yüzeyindeki kirleri temizlemede etkili olsa da daha derine inen kirlerde ve ölü deriler üzerinde etki olmaz. Bunun için haftada 2-3 kez cilt tipinize uygun bir ürünle peeling yapmanız gerekir. Bu sayede gözeneklerinizi açabilir, cilde nefes aldırabilir ve daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

  1. Nemlendirici Krem

Cilt sağlığının olmazsa olmazlarından olan nemlendirici krem kullanımı, rutin bakıma mutlaka eklenmesi gereken bir adımdır. Cildinizi iyice temizledikten sonra pul pul görünümleri ve yaşlılık etkilerini azaltmak için yine cilt tipinize uygun bir krem tercih etmeniz gerekir. Ayrıca gün içinde güneş koruyucu kremlerden faydalanmanız, kırışıklıkları en aza indirmek için kolajen etkili gece kremlerine yönelmeniz gerekir. Bu sayede cildinizdeki nem dengesini ideal oranda tutar ve çok daha çekici görünürsünüz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Traş Sonrası Bakım

Erkek cildine en çok zarar veren şey traş sonrası bakımın ihmal edilmesidir. Çünkü cildi tahriş eden traş sonrası cildin ekstra bakıma ihtiyacı olur. Doğru kesim tekniğiyle birlikte doğru ürünlerin kullanılması gerekir. Böylece sakalların altındaki sivilcelerin kopup kanaması, yeni lekelere veya aknelere neden olması gibi bir risk de ortadan kalkar. Örneğin; sabun yerine krem, köpük veya jel formundaki sağlıklı traş ürünlerine yönelmeniz traşın daha kolay ve pürüzsüz olmasını sağlar. Traştan sonra yatıştırıcı etkili bir nemlendirici veya losyon uygulamak ise tahrişi en aza indirmenize yardımcı olur. 

  1. Sakal Bakımı

Sakallarını bir miktar uzun bırakmak isteyen erkekler için de traş ve bakım konusu oldukça önemlidir. Sakal altında sivilce oluşumunu önlemek için sakalların düzenli taranması ve sakal diplerini nemlendiren sakal bakım yağlarının rutin bakıma eklenmesi gerekir. Bu sayede sakal altındaki dokular nefes alır ve daha bakımlı görünür. Ancak bu sırada kullandığınız bakım yağlarını mutlaka cildinize özel tercih etmeniz ve yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka dengeli şekilde uygulamanız önerilir.

Pürüzsüz ve parlak bir cilt için yukarıdaki önerilere ek olarak dengeli bir beslenme planı uygulamanız ve spor gibi yorucu aktivitelerden sonra cilt bakımına ekstra özen göstermeniz gerekir. Bu sayede istediğiniz canlı görünüme kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir