Yaz Aylarının Vazgeçilmez Saç Stilleri

Hazır yaz sıcakları kendini göstermeye başlamışken saç stilinizde değişiklik yapmanın zamanı da gelmiş olabilir. Serin deniz, kızgın güneş ve plaj arasında geçen yaz tatilinde enerjinin keyfini çıkarırken çekici bir şekilde kendinizi göstermek için saç stilinizi yeniden gözden geçirmek istemez misiniz? Bu yazıda; sezona uygun, rahat ve modası geçmeyen en şık saç stillerini sizler için derledik. Ayrıca ekstra bakım ve kombin ipuçlarını eklemeyi de ihmal etmedik. O zaman sıcak aylarda bakışları üzerinize çekecek en güzel saç stillerini incelemeye başlayalım!

  1. Sörfçü Saçı

Yaz ayları geldiğinde pek çok kişinin kuaföre gitme sıklığını azalttığı ve saçlarını kendi haline bıraktığı bir gerçek. Özellikle hafif dalgalı ve güçlü saçlarınız varsa bu yaz, bir dönemin en favori modellerinden olan sörfçü saçını denemek isteyebilirsiniz. Ancak bu sırada güneşin ve denizin saçlar üzerindeki zayıflatıcı etkilerini minimuma indirmek için aslında kuaför randevularını sıklaştırmanız gerekir. Düzenli olarak uçlarından aldırdığınız ve bakım yaptırdığınız saçlarınızı sonrasında, yarım ve tam erkek topuklarıyla ya da son dönemin favorisi olan saç aksesuarlarıyla tamamlayarak plajların gözdesi olabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Uzun French Crop

Güçlü ve gür saçlarınızı göstermek için en ideal zaman yaz tatilidir. Bu aylarda klasik olarak saçların alt kısmının kısa, üstlerininse biraz uzun bırakıldığı French Crop stilini daha cesur şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için üst saçları normalden biraz daha uzun bırakabilir ve minimal bir görünüm için deniz tuzu içeren saç şekillendirici ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bu kesim, hem düz hem dalgalı saçlara tarz ve modern bir hava katıyor olsa da özellikle dalgalı saçlarla harika göründüğünü belirtmemiz gerek.

  1. Orta Fringe

Orta fringe, saçları gövdeli olan erkekler için harika bir görünümdür ve yaz aylarında denemek için mükemmeldir. Bu kesimde, saçlar ön taraflardan başlamak üzere düzgün ve eşit şekilde kesilir ve kaş hizasında kısa bir kahkül yardımıyla vurgulanır. Saç başına kasıtlı olarak eşit görünüm kazandıran orta fringe, özellikle rahat ve esnek olmanız gereken yaz aylarında, yataktan kalkmışçasına doğal bir tarz kazanmak için en elverişli modellerdendir. Üstelik düz veya dalgalı saçlarla birlikte kullanılabilir, istendiğinde nizami forma getirilerek takım elbise benzeri resmi kıyafetlerle tamamlanabilir. Dolayısıyla oldukça pratik ve şık bir seçime dönüşebilir. 

  1. Katmanlı Fade Cut

Bir dönemin en etkileyici saç kesimlerinden olan pompadour stilinin, daha pratik ve kullanışlı hali olarak da tanımlanan katmanlı fade cut, saçlarınıza hafif dokulu bir görünüm kazandırmak için fazlasıyla elverişlidir. Eğer aşırı uzun ve karışık saçlar sizin için fazla iddialı veya kabarıksa, bu sadeleştirilmiş yaklaşımı denemek isteyebilirsiniz. Benzerlerine göre çok daha az bakım gerektiren katmanlı fade cut kesimde, saçların üst kısmı uzun bırakılsa da bu uzunluk orta bir seviyede tutulur. Böylece saç şekillendirme konusuyla fazla ilgilenmeniz gerekmez fakat bu uzunluk, gerektiğinde bakım yapmak ve farklı stiller denemek için yeterlidir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Buzz Cut Fade

Sıcak havalarda kullanılabilecek bir diğer klasik model ise kullanım rahatlığı ve baş üzerinde bıraktığı serinlik hissi ile her erkeğe yakışan buzz cut kesimdir. Klasik olarak saçların eşit şekilde kısa tıraş edildiği buzz cut, evde kendinizin bile rahatlıkla uygulayabileceği bir stildir. Ancak bu tarzı biraz hareketlendirmek ve girdiğiniz ortamlarda farkınızı yansıtacak şekilde modernize etmek isterseniz; yan ve arka taraflarda saçların kademeli olarak kısaldığı versiyonunu deneyebilirsiniz. Bu sayede maskülen ve çekici bir görünüm kazanırken, aynı zamanda modern ve havalı bir etki elde edersiniz.

Stilinizi yaz aylarına uygun şekilde tamamlamak için ihtiyacınız olan şey doğru uzmanlara ulaşarak yüz hatlarınızı vurgulayan kesimler yaptırmaktır. Buradan kendi alanının en profesyonel isimlerinden oluşan Cut Labs ekibine ulaşabilir, son trendler ve modası geçmeyen klasik kesimler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir