Geçmişin Efsanevi Saç Modellerini Yeniden Keşfedin

Günümüzde erkek saç modelleri fazlasıyla yenilikçi ve çeşitli olsa da bunların birçoğu geçmişe damgasını vurmuş kesim tarzlarından esinleniyor. Bugün eski moda olarak tanımlanan kesimlerin hepsi kendi döneminin en modern ve yenilikçi tarzını simgeliyordu. Dolayısıyla her geçen gün dönüşen erkek stil modasını geçmişten ayrı düşünmek pek mümkün değil. O halde farklılığı ve saç kesimine getirdiği yeni yaklaşımla öne çıkan unutulmaz saç modellerini daha yakından tanıyalım!

  1. Slicked Back 

1920’lerin unutulmaz saç modellerinden olan slicked back, arkaya doğru kayganlaştırılarak yatırılan klasik bir kesim. Erkeklerin evden şapkasız çıkmadığı bir döneme ait olan bu saç stili, özellikle takım elbiseli erkeklerin temiz görünüm elde etmek için kullandığı bir modeldi. Günümüzde ise çeşitli saç şekillendirici ürünler yardımıyla resmi ortamlara uyum sağlarken retro bir tarz yakalamak isteyenler için fazlasıyla ideal.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Side Part
Bearded man drinking in a bar

Side part, kendi içinde pek çok versiyonu olan ve hemen her tarza uyum sağlayan retro stillerden bir diğeri. En temel tanımla, saçların belirgin bir çizgiyle başın bir tarafına yatırılmasıyla elde edilen bu model aslında dönüştürülmeye oldukça uygun. Bu nedenle saçları dalgalı olanlar için ön tarafın uzun bırakıldığı veya düz saçlı erkekler için katlı kesimle birleştirildiği pek çok alternatifi mevcut. Dolayısıyla dönemin genç erkekleri arasında popülerleşen bu kesim, bugün hala pek çok ana akım modelin atası olarak değerlendiriliyor ve farklı şekillerde stilize ediliyor.

  1. Gatsby Stili

Dönemin popüler olan bir diğer klasik saç kesimi de saçların, genellikle yanlardan ve arkadan kısa bırakılırken üst tarafta uzatıldığı Gatsby stili. Arkaya yatırılmış saç modeline benzer şekilde saçların ön kısmının arkaya veya yana doğru tarandığı bu kesim, özellikle dalgalı saçlı erkekler tarafından zengin ve şık bir görünüm elde etmek için kullanılıyordu. Günümüzde de benzer amaçla pek çok giyim tarzına kombinlendiğinden ortaya karizmatik bir tarz çıkarıyor. 

  1. Comb Over
Attractive, handsome man with cute face

Comb over, hala sıklıkla kullanan eskimeyen klasiklerden. Bu kesimi diğerlerinden ayıran en önemli özelliği ise saçları seyrelmeye başlayan erkekler için harika bir doğal çözüm sunması. Saçın bir miktar uzatılarak aradaki seyrek noktaları kapatma amacıyla özel şekilde tarandığı bu kesimde ustalık çok önemli. Aksi halde baş bölgesindeki açıklık istenenden fazla görünebilir ve ortaya hoş olmayan görüntüler çıkabilir. Ancak comb over doğru teknikle uygulandığında başın saçsız bölgelerini kapatmak ve temiz, şık bir tarz ortaya çıkarmak için mükemmel hale gelebilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Fade Cut
handsome young bearded guy sitting in an armchair in a beauty salon and the girl near him cuts his hair

Fade cut, ortaya çıktığı dönemden beri popülerliğini kaybetmeyen bir diğer efsanevi saç modeli. Günümüzde pek çok versiyonu bulunan bu kesimin en klasik hali, saç uzunluğunun yukarıdan aşağıya kademeli olarak azaldığı teknik. Bu kesim tarzı, saçın alt kısmının tıraşlı ve temiz görünmesini sağlayarak saç bakımını kolaylaştırırken, üst tarafta saç tipine uygun şekilde dolgun ve uzun bir stil yakalamaya yardımcı. Dolayısıyla özellikle ense kısmında fazla saçtan hoşlanmayan fakat saçlarını şekillendirirken bir miktar esneklik arayan erkekler için biçilmiş kaftan.

  1. Faux Hawk
Profile portrait of shirtless young man isolated on grey studio background. Caucasian healthy male model looking at side and posing. Concept of men’s health and beauty, self-care, body and skin care.

David Beckham’ın erkek saç literatürüne kazandırdığı modellerden olan faux hawk, 2000’lere geçişin en popüler simgelerinden biri. Yanlardan tıraşlanmış bir mohawk görünümünde olan bu kesimde, saçlar tepeye doğru giderek uzar. Böylece yanlarda ve arkada kısalan yukarı doğru ise uzayan bir görünüm ortaya çıkar. Başın üst bölgesini vurgulamak için en ikonik kesimlerden olan bu tarz, birkaç ufak dokunuşla günümüze de uyarlanmış durumda. Dolayısıyla cesur ve modern görünmekten korkmayan erkekler için en ideal tarzlar arasında.

21. yüzyıl erkek saç kesim modası sıklıkla çok kültürlü trendlerden, politik hareketlerden ve ünlü isimlerden esinlenerek dönüşüyor. İkonik yapısıyla  tarihte ayrı bir kategori hak eden bu saç kesimleri arasında seçim yapmadan önce yüzünüzün en iyi yanlarını öne çıkarmak ve önceden çokça test edilmiş güvenilir teknikleri kullanmak önemli. Yüze, saç tipine ve yaşam tarzına yönelik stil önerilerinden faydalanmak isterseniz buraya tıklayarak deneyimli Cut Labs ekibine ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir