Netflix Dizilerinin Efsane Saç Stilleri

Dünyanın en popüler yayın platformlarından olan Netflix, sonraki saç stilinizi seçmenizde düşündüğünüzden çok daha etkili olabilir. Çünkü kadınların yanı sıra erkek dizi karakterlerinin de birbirinden özenli ve estetik görünümü, pek çoğumuzun günlük hayatta tercih ettiği kıyafetleri ve elbette saç stillerini fazlasıyla değiştiriyor. Peki Netflix’in ünlü yapımlarında en çok göze çarpan ve kesinlikle ilham alınması gereken erkek saç stilleri hangileri?

  1. Peaky Blinders – Thomas Shelby

Peaky Blinders yıldızı Thomas Shelby’nin dokulu crop saç kesimi, klasik ve temiz bir görüntü arayanların en beğendiği tarzlardan. Saçın üst kısmının hafif uzun bırakılarak tarza doğal dokulu bir görünüm kazandırdığı bu stilde, yan ve arka kısımlar daha kısa kesiliyor. Böylece üst kısımda hafif dağınık ve düzensiz bırakılan saçlar tarzı hem salaş hem de stilist bir hale getiriyor. Özellikle modern ve havalı bir görünüm arıyorsanız, son dönemin en popüler kesimlerinden olan Shelby tarzını rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Stranger Things – Steve Harrington

Şüphesiz yılın en çok konuşulan erkek saç kesimlerinden biri de Steve Harrington’ın muhteşem yoğunluktaki, gür ve canlı saçları. Ama bu kesim için öncelikle saç yapısının güçlü ve hacimli olmasında fayda var. 1980’lerin mullet modasını yansıtan bu trend saç stilinde, saçlar üst ve yan kısımlarda kısa tutulurken enseye doğru uzatılıyor. Aynı zamanda katlı kesim uygulanıyor ve böylece saçlar ekstra hacim kazanmış oluyor. Sonuç olarak arkada uzun bir tutamın kaldığı saçlar, düzenli bakım ve saç şekillendiricilerin de yardımıyla farklı şeyler denemeye hazır hale geliyor.

  1. La Casa de Papel – Rio

Dağınık dalga modasını yeniden canlandıran Rio; eğer eğlenceli, sempatik ve enerjik bir görünüm arıyorsanız stilini kopyalamanız gereken karakterlerden. Özellikle doğal dalgalı saçlarınız varsa bunları orta seviyede uzatarak ve tabii ki düzenli bakımı ihmal etmeyerek Rio’nun harika görünümüne siz de kolayca sahip olabilirsiniz. Bakımı ve stillendirmesi aşırı keyifli olan saçlarınızı, yaz aylarında deniz tuzu ürünler kullanarak çok daha salaş ve organik hale getirmeniz de mümkün.

  1. The King – The Dauphin

Dizi boyunca birbirinden farklı kesimler kullanan The Dauphin karakteri veya daha bilinen adıyla Robert Pattinson, en çok omuz seviyesine kadar uzatıp açık bıraktığı saçlarıyla beğeni topladı. Kısa süre içinde benzerlerini sokakta görmeye başladığımız bu stil de uygulaması ve kullanması fazlasıyla keyifli olanlardan. Üstelik saçlarınızın düz veya dalgalı olması fark etmiyor ancak doğrudan dizideki etki için doğal deniz tuzu ürünler kullanabilir, buklelerinizi belirginleştiren şekillendiricilerden veya yağlardan faydalanabilirsiniz. Bir miktar uzattığınız saçlarınızı isterseniz erkek topuzuyla, at kuyruğuyla veya doğrudan açık bırakarak kullanmak ise tamamen size kalmış.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Lucifer – Lucifer Morningstar
LUCIFER (L to R) TOM ELLIS as LUCIFER MORNINGSTAR in episode 516 of LUCIFER Cr. JOHN P. FLEENOR/NETFLIX © 2021

Klasikten şaşmayanlar için yılın en favori dizi karakterlerinden Lucifer’ın comb over saç stili de fazlasıyla ilham verici. Erkekler için en geleneksel ve şık saç stillerinden olan bu kesim, hem karizmatik hem de seksi bir görünüme sahip. Yani kendine güvenen erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Saçların yanlardan ve arkadan taranarak düzgün, düzenli şekilde ayrıldığı comb over için başın üst kısmını biraz uzun bırakmanız yeterli. Geriye sadece şık bir takım elbise mi yoksa rahat sportif bir kombin mi giyeceğinize karar vermek kalıyor!

Stilini kopyalamak istediğiniz yıldız isim kim olursa olsun, bu stili kendinize özgü hale getirmek için profesyonel uzmanlara ihtiyacınız var. Sizler için saç tipi, yüz şekli ve tarz değerlendirmesi yaparak en iyi saç stillerini öneren Cut Labs uzmanlarına danışmak isterseniz; buraya tıklayabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir