Erkekler İçin Retro Saç Stilleri ve İpuçları

Bugün erkek bakımı ve güzelliği artık bir tabu olmaktan çıktı. Nitekim günümüz modern erkeği görünümüne eskisinden çok daha fazla dikkat ediyor ve işe ilk önce saç sakal kesiminde tarzına uygun seçimler yaparak başlıyor. Ancak erkek bakımına bakış açımız yakın zamanda değişmiş olsa da; saç kesim trendlerine yön veren akımların birçoğu aslında içinde retro izler barındırıyor. Bu yazımızda kuaföre gittiğinizde değişmeyen klasikleri modern tarzınıza uyarlamak için deneyebileceğiniz en iyi erkek retro saç stillerini ve bu stillerin kullanım önerilerini derledik!

  1. Yüksek Comb-Over
Handsome man in black suit with white shirt – posing at studio. Attractive guy with fashion hairstyle. Confident man with short beard. Adult boy with brown hair.

Yüksek taranmış saç modeli, 1920’ler için oldukça şık bir görünümdü. Günümüzde özellikle kurumsal iş hayatında tarzı öne çıkarma amacıyla kullanılan bu saç, düzgün şekillendirildiğinde en az eskisi kadar harikalar yaratıyor. Başın üst kısmındaki saçların belirgin şekilde uzun bırakıldığı bu tarz için saçların üst tarafını fönleyerek arkaya doğru taramanız ve tercihen bir pomad veya jöle ile sabitlemeniz yeterli. Ancak işin püf noktası saçlara düzenli bakım yaparak saç yapısını canlandırmaktan ve hacimlendirmekten geçiyor. Ayrıca şekillendiricileri fazla kullanarak saçları başa yapıştırmak da yapılmaması gereken bir diğer hata.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Düzgün Yana Ayrık Saç
Portrait of elegant young handsome man. Studio fashion portrait.

Düzgün yana ayrık saç, hem karizmatik hem ciddi hem de cool görünmek için en ideal retro tarz olabilir. Özellikle girişimciler ve genç erkekler tarafından kullanılan bu tarz, Ryan Gosling ve Leonardo DiCaprio gibi çekici erkeklerle ünlenen bir model. Dolayısıyla günümüzde erkek stilinin temel unsurlarından biri haline gelmiş durumda. Yönetimi son derece kolay olan bu tarzda, tepedeki saçları biraz uzatmanız ve pomad veya beğendiğiniz başka bir şekillendirici ile yana ayırdıktan sonra sabitlemeniz gerekiyor. Sonrası ise görünümünüzü takım elbise, kemik çerçeve gözlük veya temiz sakal kesimi gibi neyle tamamladığınıza bağlı!

  1. Konik Fade
Profile shot of brutal male with thick foxy beard, wears round glasses and looks thoughtfully aside, dressed casually, isolated over white background with blank space aside for your text or promotion

Konik fade de nesiller boyu erkek stiline yön veren ikonik kesimlerden. Vintage esintili bu saç kesimi, özellikle günlük hayatında saç bakımına ve şekillendirmesine fazla vakit ayıramayan erkekler için harika. Çünkü bakımı fazlasıyla kolay olan konik fade hem zahmetsizce şık görünüyor hem de resmi iş hayatı da dahil olmak üzere pek çok ortamda kullanılabiliyor. Bu da ona esnek ve çok yönlü bir kullanım sağlıyor. Aradığınız ideal görünüm sade bir şıklıksa, konik fade için üst kısımdaki saçlarınızı biraz uzatmayı deneyebilir ve kuaförünüzden arkadaki ve yanlardaki saçları konik şekilde kesmesini talep edebilirsiniz.

  1. Rockabilly
Portrait of young handsome man smiling looking turning to camera over white background. Copy space.

Undercut geçmişten günümüze kalan, rahatlığı ve sade görünümüyle ön planda olan bir kesim. Pompadour, aksine rock’n roll efsanesi Elvis Presley’den günümüze kalan en dinamik ve çekici saç kesimi. Bu ikisini birleştiren rockabilly ise dikkat çekici olduğu kadar rahat ve kullanışlı bir görünüm sunuyor. Ense kısmında kısa ve temiz görünen saçlar, başın tepesine doğru dikkat çeker biçimde uzuyor ve en üst noktada fönlenerek öne doğru şekillendiriliyor. Ana akım seçeneklerden olan bu tarzı kendinize güveniyor ve her an farkınızı göstermek istiyorsanız gece gündüz kombinlerinize uygun şekilde stilize etmeniz mümkün.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Quiff
Studio portrait of a sensual macho male with stylish hair in a black sweater and sunglasses.

Quiff de Pompadour’a benzeyen fakat onun sadeleştirilmiş versiyonu olarak bilinen bir model. Bundan ötürü çekici görünürken sadeliğini korumak isteyen erkekler için en harika seçenek. Saçların dalgalı veya düz olması farketmeksizin rahatlıkla uygulanabilen bu kesim için saçların üst kısmını uzun ve hacimli, yanları ile arkasını ise daha kısa bırakmanız gerekli. Sonrası, saçlarınızı üstte tararken şekillendirme yeteneklerinize ve düzenli bakım yapıp yapmamanıza bağlı! 

Retro saçlar, geçmiş dönemlerin şıklığını ve zarafetini günümüze taşıyan harika seçeneklerdir. Saç uzunluğuna, tipine ve yaşam tarzınıza en uygun retro saç modelini bulmak ise sandığınız kadar kolay olmayabilir. Eğer geçmişten ilham alırken kendinize özgü bir tarz yakalamak istiyorsanız, buradan Cut Labs saç tasarım uzmanlarına ulaşabilir ve kişiliğinizi yansıtan muhteşem görünümler elde edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir