Uzun Bob Saç Kesimi Nedir?

Uzun Bob Saç Kesimi Nedir?

Long bob veya lob gibi farklı terimlerle ifade edilen uzun bob saç kesimi; bir sonraki kuaför ziyaretinde deneyebileceğiniz oldukça trend bir model. Hollywood starlarından yıldız sporculara kadar kadın erkek demeden herkeste görmeye alıştığımız bob saç kesimi, günümüzde erkeklerin bir numaralı tercihleri arasında. Peki her yüz tipine ve saç yapısına fazlasıyla yakışan uzun bob saç kesimi nedir, nasıl yapılır?

 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Uzun Bob Kimlere Yakışır?

Günümüzde uzun saç sadece hippilerin ve rock starların tercih ettiği bir erkek saç modeli değil. Aksine şehir hayatında sofistike ve karizmatik hissetmek isteyen pek çok erkek her geçen gün saçlarını trendlere uygun şekilde uzatma yollarını arıyor. Şehir hayatı ile iç içe olurken tatillerde daha salaş ve doğal bir görünüm sunan uzun saç modelleri, erkekler arasında giderek yaygınlaşmaya başlıyor. Bu aşamada her yüz şekline ve saç tipine uyum sağlayan, kolay şekillendirilen, aynı zamanda cool ve karizmatik görünen uzun bob kesimi karşımıza çıkıyor.

 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

Uzun süredir kadınlar için popüler saç kesimlerinden olan uzun bob, günümüzde farklı kesim tarzları ile birlikte kullanılarak erkek saç modasına da dahil olmuş durumda. Küt, kısa ve hacimli saç görünümünün baz alındığı bu teknik; klasik bob kesimine göre biraz daha uzun ve hareketli modeli ile öne çıkıyor. Temel olarak saçların kulak hizasından omuz hizasına kadar bir aralıkta bırakıldığı, dağınık, hacimli ve son derece havalı bir saç kesimi olan long bob aynı zamanda doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Siz de bu sezon popüler trendlerden olan uzun bob ile tarzınızı yenileyebilirsiniz. Üstelik uzun bob kimlere yakışır ve hangi yüze iyi gider diye telaşlanmanıza da gerek yok. Çünkü bu kesimi dalgalı, kıvırcık veya düz saçınızla; uzun, keskin veya yuvarlak yüzünüzle rahat rahat kullanabilirsiniz.

 

Uzun Bob Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Uzun bob saç kesiminin bob kesimin daha uzun ve dağınık hali olduğundan bahsettiğimize göre nasıl yapıldığını anlatmaya başlayabiliriz. Ancak önce kısaca bob saç kesimi hakkında bilgilendirme yapmamız gerekir. Bob modeli, saçların tamamen küt ve genellikle kulak altı hizada bırakıldığı bir saç kesimi. Bombeli veya düz olarak şekillendirilerek kullanılması ise oldukça popüler olan bir model. Bu şekilde iş hayatında veya günlük yaşamda çekici bir hava yakalamanızı sağlayan bob kesimin daha etkileyici versiyonu olan uzun bob ise biraz daha hareketli bir yapıya sahip.

 

Long bob saç modelinde saçlar, bob kesimden farklı olarak düz kesilmez ve arkadan öne doğru uzayarak gelir. Yani arka tarafı kulak hizasında veya biraz altında bırakılırken, ön tarafta saçlar omuzlara kadar kesilir. Buradaki uzunluk tamamen size göre belirlenir ve farklı boylarda olabilir. bu nedenle long bob kesimini kolaylıkla kendi tarzınıza uygun hale getirebilirsiniz. Bu kesimde temel olarak saçların arkasını öne göre biraz daha kısa bırakarak salaş ve havalı bir yapı kazanırsınız. 

 

Long Bob Saç Kesimi Türleri

Ensenin açık bırakıldığı long bob kesim ile düz veya kıvırcık saçlarınızı çok daha canlı ve dolgun hale getirmeniz mümkün olur. Uzunluğun kişiye göre belirlenmesi ve farklı asimetrik saç kesim modelleriyle birlikte kullanılması long bob kesimi öne çıkaran avantajlarındandır. Örneğin, saçlarınız düz ve şekilsizse saçlarınıza arkadan öne doğru hafif bir eğim vererek daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zamanda dalgalı saçlara sahipseniz, saçınızın bir tarafını diğer tarafa göre daha uzun tutmayı da tercih edebilirsiniz. Bu şekilde çok daha hareketli ve çarpıcı bir tarza sahip olursunuz. Sonuç olarak saç tipiniz nasıl olursa olsun, bu sezon istediğiniz uzunlukta bir long bob deneyerek tarzınıza dinamik bir görünüm kayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir