Katlı Saç Kesimi Modelleri

Kendi içindeki uzunlu kısalı modelleri ile her erkek tarzına çok yakışan katlı saçlar bu sezon da çok moda. Saçlarınızı çok daha hacimli, gür ve canlı gösterecek katlı saç trendlerini takip ederek sezona hızlı bir giriş yapabilirsiniz. Üstelik yaz kış kullanım için ideal olan katlı saçınızı karizmanızı ve rahatlığınızı artırmak içinde kullanabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız en popüler katlı saç kesimlerini inceleyerek kendi saç tipinize ve yüz şeklinize yakışacak bir model seçebilirsiniz.

Erkek Katlı Saç Modelleri

Dümdüz ve klasik saç kesim tarzınızdan sıkıldıysanız, saçlarınıza ekstra hacim kazandıracak katlı saç kesimlerinden birini denemek isteyebilirsiniz. Bu aşamada saçlarınızı kestirmeden önce kendi tarzınızı, yüz şeklinizi ve kuaförünüzün önerilerini dinlemenizde fayda var. Erkek katlı saç modellerindeki en büyük avantaj her uzunluktan ve her tipten saçla fazlasıyla uyum sağlaması. Yani kendinize uygun bir boy ile modelde karar kılarak kendi katlı saç kesiminizi oluşturabilirsiniz. Katların yoğunluğunu ve kesim şeklini de yine kendi tarzınıza uygun şekilde tercih edebilirsiniz. Bu şekilde gür, hacimli ve çekici saçlara sahip olabilirsiniz. Üzerinden ne kadar zaman geçse de eskimeyen popüler katlı saç trendleri ile her zaman karizmatik ve cazibeli saçlara kavuşabilir, bütün gün süren bir rahatlık kazanabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kısa Katlı Saç

Erkekler arasında en popüler katlı saçlardan olan kısa katlı kesim, hem kullanımı kolay hem de fazlasıyla tarz bir model. Pratikliği ve rahatlığı ile öne çıkan bu modeli, iş hayatından günlük yaşantıya kadar dilediğiniz her an kullanma avantajınız var. Üstelik kısa katlı saç kesimindeki saç boyunu kendi tarzınıza uygun bir boyda bırakabilir ve bu şekilde en rahat kullanımı elde edebilirsiniz. Buradaki tek önemli nokta saçın 0 ila 3 gibi fazla kısa seviyelerde tutulmaması, bundan biraz daha uzun olması. 

 

Eğer günlük hayatta rahat kullanım ve karizmatik bir duruş arıyorsanız kısa katlı kesimi kesinlikle tarzınıza dahil edebilirsiniz. Bu şekilde saçlarınıza hareket kazandırır, aynı zamanda gür ve canlı bir tarza sahip olursunuz. Üstelik ideal boya sahip olan bu kesimi resmi toplantılarda ve iş yaşantısında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şekillendirme bakımından da pratiklik sunan kısa katlı saç kesimi, genellikle kulak hizasından başlayan ve enselerin kısa tutulduğu bir modeldir. Bu kesimde üst ve kenar taraflar arasında çok boy farkı olmaz fakat üst taraflar biraz daha uzun bırakılır. Tarzınıza farklı bir hava katmak için saçın üst kısımlarındaki kat aralığını kendiniz belirleyebilir ve saçlarınızı yandan ayırarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

Uzun Katlı Saç

Özellikle yaz aylarında sunduğu rahatlık ve salaşlık nedeniyle tercih ettiğiniz uzun saçlarınıza kat ekleyerek çok daha çarpıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Uzun saç kullanmaktan hoşlanıyorsanız, omuz hizasında bıraktığınız saçların önlerini hafif kısaltarak ve arkalara doğru kat attırarak değişik bir tarz yakalayabilirsiniz. Dilerseniz saçların ön tarafını omuzun aşağısında bırakabilir ve daha uzun saç modellerinde de katlı kesimi deneyebilirsiniz. Çoğu aktörün tercih ettiği uzun katlı kesimde saçlarınızı yana yatırabilir veya ortadan ayırarak kullanabilirsiniz. Özellikle kıvırcık veya dalgalı yapıdaki saçlarınızı uzatarak kullanıyorsanız, katlı kesim ile buklelerinizin kontrol altında kalmasını sağlayabilir ve kabarma sorununu önleyebilirsiniz.

Asimetrik Katlı Saç

Arkaya ve yanlara doğru farklı uzunluklarda katların olduğu asimetrik katlı kesimi, saçlarınızın uzunluğu ne kadar olursa olsun tarzınıza ekleyebilirsiniz. Kulak hizasından daha kısa saçlarda bile uygulanan bu modeli, özellikle düz hatlarınız uzun ve kemikliyse tercih etmeniz çok daha doğru olur. Katlı kestirdiğiniz saçlarınızın bir tarafını diğerinden uzun tutarak ve saçları bu tarafa doğru yatırarak harika bir tarza sahip olabilirsiniz.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir