Üniversite Öğrencileri için Saç ve Giyim İpuçları

Üniversite kişiliğin yavaş yavaş şekillendiği, gençlik ile yetişkinlik arasında kalan renkli bir dönemdir. Bu dönemde giyim tarzınız ve saçınız ile öne çıkmak ise yaptığınız tercihlerle doğrudan ilişkilidir. İster kampüste dolaşırken, ister arkadaşlarınızla buluşurken, isterseniz de yurt odasında takılırken, kişiliğinizi en iyi şekilde yansıtacak önerilere ihtiyacınız olabilir. Birçok erkeğin aksine, görünüşünüze özen göstererek okul hayatında kesinlikle öne çıkabilirsiniz. İşte üniversiteli her genç erkeğin kolayca uygulayabileceği en tarz saç ve giyim ipuçları!

  1. Basic Kıyafetlere Odaklanın

Dolabınızda birkaç basic parçanın olması kişisel stilinizle öne çıkmanızın ilk adımıdır. Bütün trendlere kolayca eklenen bazı temel ürünler, sizin için kampüs hayatını fazlasıyla rahatlatır ve her zaman tarz görünmenizi sağlar. Modası geçmeyen basic t-shirtler, sweatshirtler ve her kıyafetle kullanılan jeanler gardırobunuzun temelini oluşturabilir. Üstelik bu parçaların bir diğer avantajı da hemen her mağazada bulunmasıdır. Dolayısıyla kendi bütçe aralığınıza uygun temel kıyafet seçimlerini kolayca yapabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Çeşitliliğe Önem Verin

Dolabınızı basic parçalarla donatmak ekonomik olsa da uzun vadede sıkıcı görünme riski taşır. Bu nedenle temelleri atlamadan aralara birkaç çok yönlü kıyafet eklemeyi de unutmamanız gerekir. Farklı tarzlarda ve renklerde kıyafet seçimleri sayesinde sadece günlük kampüs yaşamına değil, çok çeşitli aktivitelere de hazır olursunuz. Özellikle jean, ayakkabı ve jogger pantolon seçimlerini hem rahat hem şık görünümde olanlardan yana kullanabilirsiniz. Böylece her an her duruma hitap eden esnek bir dolaba sahip olursunuz.

  1. Katmanlı Giyinin

Tarzınızı bir sonraki aşamaya taşımak istiyorsanız, birçok üniversite öğrencisinin denemediği katmanlı giyinme metodunu uygulayabilirsiniz. Örnek olarak; basic bir t-shirt üzerine gömlek, hırka ve ceket şeklinde kullanabileceğiniz bir kombin, minimum çabayla maksimum etkiyi almanızı sağlar. Üzerine atkı, saat, kemer gibi aksesuarları ekleyerek dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz bu görünüm, özellikle hava geçişlerinin fazla olduğu iklimlerde sizin için ekstra avantajlı olabilir.

  1. Zamansız Parçalar Seçin

Üniversite yaşamında kıyafetlere sürekli para ayırmak her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılarken gelip geçici trendlere değil modanın zamansız tarafına odaklanmanız daha doğru olur. Trend kıyafetler anlık olarak hoş görünüm sunsa da bir süre sonra dolabınızda unutulmaya yüz tutabilir. Aksine her dönem moda olmaya devam edecek örgü hırka veya balıkçı kazak ise sizi uzun yıllar tekrar kıyafet alma gereksiniminden kurtarabilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Sırt Çantası Seçimine Dikkat Edin

Kampüs yaşamının getirdiği gereksinimlerin başında çanta kullanımı gelir. Özellikle fazla eşya taşımanızı gerektiren durumlarda sırt çantası seçimine ekstra özen göstermek isteyebilirsiniz. Çünkü uzun süre yanınızda olacak, eşyalarınızı taşırken gardırobunuzdaki kıyafetlerin büyük çoğunluğuna uyacak bir sırt çantası bulmak biraz emek ister. Bu nedenle sıkı bir araştırma yapmanız, siyah, bej, kahve gibi temel renklere yönelmeniz ve elbette yağışlı havalarda koruma faktörünü unutmamanız gerekir.

  1. Düzenli Tıraş Olun

Ne yazık ki, tarzınızla öne çıkmak için sadece temel kıyafet kodlarını takip etmeniz yeterli olmaz, ek olarak saç sakal temizliğine de önem vermeniz gerekir. Üniversitedeki pek çok erkeğin atladığı bu adım yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir. Çünkü dışarıdan bakıldığında bakımsız ve dağınık görünmenize neden olur. Ayrıca tarzına ve temizliğine özen gösteren bir erkek herkesin gözünde çekicidir. Bu nedenle ne olursa olsun düzenli tıraş olmanız, belirli aralıklarla duş almanız ve saç, sakal bakım ürünlerinden faydalanmanız çok önemlidir. Bu sayede kombinlediğiniz kıyafetleri en iyi şekilde taşıyabilir ve her zaman klas görünebilirsiniz.

Üniversiteli bir genç olarak karşınızdaki insanda kalıcı izlenim bırakmak için kişiliğinizi yansıtan seçimler yapmanız gerekir. Siz de tarzınızı bir sonraki aşamaya taşıyacak ve sizi kampüs hayatında her zaman öne çıkarak saç, sakal önerileri almak isterseniz, buradan profesyonel Cut Labs uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir