Kuaförlerin Herkesten Gizlediği Bakım Sırları

Her erkeğin ortak paydada buluştuğu konulardan biri bakımlı ve gür saçlara sahip olmaktır. Klasik bakım yöntemlerini uygulamak saç sağlığı açısından ne kadar faydalı olursa olsun, kimi zaman çok daha özel önerilere gereksinim duyabilirsiniz. Kimi zaman ise saçlarınızın temel sorunu aslında çok fazla yanlış bakım adımını takip etmeniz olabilir. Çünkü kuaförlere göre, saç sağlığını korumak ve istenen mükemmel sonuca ulaşmak için yapılması gerekenler aslında çok basit. İşte her erkeğin mutlaka uygulaması gereken en etkili evde bakım önerileri!

  1. Az Ürün Kullanın

Erkeklerin saç bakımında yaptığı en büyük hatalardan biri çok sayıda ürünü aynı anda, kimi zaman direkt üst üste uygulamaktır. Bunun ise saça faydadan çok zararı olur. Çoğu kuaföre göre saç tipinizi tanımak ve gereksinime uygun birkaç temel ürüne yönelmek, sizi sonuca götürme açısından çok daha başarılıdır. Ayrıca ekstra ürün kullanımı için gereken vakit sıkıntısını ortadan kaldırdığından, evde tek başınıza pratik ve etkili bir bakım uygulamanızı sağlar. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise mümkün oldukça doğal içerikli, güçlü formüllü ve marka güvenilirliği yüksek ürünleri tercih etmektir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Saçınızı Fazla Taramayın

Saçları düzenli olarak taramak baş derisini havalandırmak ve ölü saçları uzaklaştırmak için gereklidir. Ancak tarama esnasında saçları fazla zorlamak, özellikle karışmış alanlardaki saç dökülme riskini artırır. Bu nedenle taramanın şekli, sayısı ve hangi tip tarakla yapıldığı asla atlanmaması gereken konulardandır. Genellikle çok uzun saçlarınız yoksa sık aralıklı, ince yapılı, ahşap veya plastik taraklarla saçlarınızı günde 1-2 kez taramanız yeterli olacaktır.

  1. İkisi-Bir-Arada Ürünlerden Uzak Durun

Saç temizliği esnasında kullanılan ürünlerin kalitesi her zaman önemlidir. Genellikle şampuan ve saç kremi gibi ikili etkisi olan ürünlere yönelmek zamandan kazandırıcı görünür. Ancak aslında bu tip ürünler tercih ettiğinizde vaat edilen etkilerden sadece birini alırsınız ve ne yazık ki yeterli nemlendirme edinemezsiniz. Nem ise sağlıklı saçların altın kuralıdır. Bu nedenle duş için şampuan ve saç kremi olmak üzere ayrı ayrı ürünler kullanmalı, ürün seçimini mutlaka saç tipinize göre yapmalı ve çok sık ürün değiştirmemelisiniz.

  1. Nem için Doğal Yağlara Yönelin
Essential oil of peppermint in bottle with fresh green peppermint

Saç kremi, saçların daha hacimli, bakımlı ve parlak görünmesini sağlamada yeterli olmayabilir. Bu nedenle çoğu kuaför, saçlara haftada 1-2 kez doğal yağlarla bakım yapılmasını önerir. Hindistan cevizi, argan ve badem gibi yağlar saç dökülmesinden kırılmasına kadar birçok sorunu kalıcı olarak çözebilir. Ayrıca bu yağlar hafif olduklarından saçı yağlı göstermeden besleme ve saç derisindeki sebumu dengeleme konusunda da oldukça etkilidir. Dolayısıyla duş rutinlerinizin ardından saç yağı ile bakım uygulamak, saçlarınıza ekstra hacim kazandırmak için atmanız gereken esas adım olabilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Saçınızı Nemliyken Şekillendirin
Smiling bearded young man drying hair with hairdryer near the mirror at home

Çoğu erkek saçlarını şekillendirmek için ilk önce kurumasını bekler. Ancak kuru saç kırılmaya ve dökülmeye daha yatkındır, bu nedenle saç şekillendirmenin henüz saçlar nemliyken yapılması gerekir. Özellikle fön makinesi gibi sıcak uygulamalardan önce saçınızı koruyucu bir ürünle nemlendirirseniz olası risklerin önüne geçebilirsiniz. Duş sonrası saçları havlu yardımıyla kuruladıktan sonra bakım yağlarını sürerek bile hafif bir şekillendirme seansı uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınız daha kolay ve çabuk şekillenecek, ayrıca verdiğiniz şekilde daha uzun süre kalacaktır.

Saçlarınızı istediğiniz bakımlı ve sağlıklı görünüme getirmek için genellikle biraz vakit, biraz da emek harcamanız gerekir. Ama neyse ki, doğru adımları takip ederek aradığınız mükemmel görünüme kolayca sahip olabilirsiniz. Eğer sorununuzun çok daha kişisel olduğunu düşünüyor ve işin esas uzmanlarıyla doğrudan iletişime geçmek istiyorsanız, buraya tıklayarak size özel ipuçlarıyla dolu randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir