Türk Sinemasının Unutulmaz Saç Stilleri

Türk sineması, sadece etkileyici karakterleri ve senaryoları ile değil, aynı zamanda kendi döneminde yeni bir fenomen başlatmış jön erkekler ile dolu. Ardından gelen yılları bile etkileyerek kendi trendini oluşturan bu saç modellerinden birçoğu, günümüzde hala yaygın olarak kullanılıyor. Kadir İnanır’ın fönlü saçları, Cüneyt Arkın’ın asimetrik kesimi ve daha pek çok fazlasını gelin birlikte keşfedelim! 

  1. Cüneyt Arkın – Asimetrik Saç Kesimi

Cüneyt Arkın, Türk sinemasının tartışmasız en yakışıklı ve karizmatik erkeklerinden biri. Onun tarzının her zaman önemli bir parçası olan saçları, asimetrik kesimi ile bir döneme damga vurmuştu. Her zaman bakımlı ve gür görünen saçlarını bir tarafta daha uzun, diğerinde daha kısa olacak şekilde kestiren Arkın, zaman zaman bu modeli dağınık bırakır, bazen de önde kısa bir perçem ile kullanırdı. Görünümüne ayırt edici özellik katan ana unsur ise bu saçı genellikle uzun ve belirgin favoriler ile desteklemesiydi. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Kadir İnanır – Fönlü Saç

Kadir İnanır, Türk sinemasının gördüğü bir diğer karizmatik erkek. Onu ünlü yapan ikonik görünümü ise katlı kestirdikten sonra düz fönle kullandığı saçlarıydı. Aslında ince telli olan saçlarını ara katlarla olduğundan çok daha gür hale getiren İnanır, bu saçları gür bir bıyık ve temiz sakal tıraşı ile kombinlerdi. Bu tarz, yüz hatlarını daha iyi vurgulamasını sağlar ve saçlarının özenli şekillendirmesini öne çıkarırdı.

  1. Kemal Sunal – Yan Kesim

Türk sinemasının komedi üstatlarından olan Kemal Sunal, yandan ayrılmış saçları ile döneminin en popüler tarzlarından birine sahipti. Onun karakteristik görünümünün önemli bir parçası olan bu klasik kesim, hem uygulama hem de bakım kolaylığı sunuyordu. Sunal, kısa kestirdiği saçlarını bir taraftan ayırır ve fönleyerek sabitlerdi. Böylece genel görünümünü temiz ve sade hale getirirdi. Genellikle sakal ve bıyık kullanmayan oyuncunun bu görünümü, hemen her yüz tipine uyum sağlaması sebebiyle de beğeni toplamıştı.

  1. Tarık Akan – Orta Uzun

Sinema tarihinde görünümünü sakal ve bıyık olmadan tamamlamayı tercih eden isimlerden bir diğeri de Tarık Akan. Bebeksi hatlarını ortaya çıkarmak için genellikle sakal kullanmayan oyuncu, saç tarafında oldukça cesurdu. Onun görünümü ile özdeşleşmiş model ise omuzlarının biraz üzerinde bıraktığı fönlü saç kesimiydi. Akan, yukarıda yoğun başlarken enseye doğru incelerek gelen bu saçları düz fönle şekillendirir ve genellikle arkaya veya yana yatırarak kullanırdı.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Burak Özçivit –  Ayrık Saç

Günümüzün en karizmatik erkeklerinden kabul edilen Burak Özçivit, 2000’lerin başından itibaren özenli saç-sakal kesimi ile önde olan bir oyuncu. Genellikle orta uzunlukta kullandığı saçlarına bakmaktan hoşlanan oyuncu, özellikle üstlerde uzun bıraktığı katlı saçlarıyla tanınıyor. Düz fönle şekillendirdikten sonra bir tarafa ayırdığı bu saçlarını, çene hattını vurgulamak için kirli sakalla kullanırken, görünümüne karizma katmak için bıyıklarını şekillendirmeyi de seviyor. 

Bu saç modelleri, Türk sinemasının altın çağında yükselen isimler ile birlikte anılıyor ve günümüz dünyasına ilham olmaya devam ediyor. Siz de sinemanın devleşmiş karakterlerinden ilham alan modelleri, kendi stilinize nasıl uyarlayacağınızı merak ediyorsanız, buradan Cut Labs randevunuzu oluşturarak aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir