Son Yılların Öne Çıkan Erkek Traş Modelleri

Erkek saç kesim yöntemlerinin son yıllarda fazlasıyla değiştiğine hiç şüphe yok. Artık bakım yapmak sadece kadınlara özgü bir kavram olmadığı için görünüşüne özen gösteren erkek sayısı da artmış durumda. Özellikle rahatlığı, kullanışlılığı ve tarzıyla dikkat çeken erkek traş modelleri kişisel stili vurgulamada fazlasıyla etkili. Peki son yıllarda en çok rağbet gören erkek traş modelleri hangileri ve bu kesimler en çok kime yakışıyor? 

  1. Asker Tıraşı 

Kullanım rahatlığı ve muhteşem görünümü ile her dönemin trend saç kesimlerinden olan asker tıraşı, diğer adıyla buzzcut olarak adlandırılan bir model. Kademeli kesim olarak da ifade edilen bu saç modeli, özellikle yuvarlak ve oval yüze sahip erkeklerin en beğendiği tarzlar arasında. Saçların yan tarafının 3 numara, kalan kısımlarının ise isteğe bağlı bir uzunlukta bırakıldığı asker tıraşı her tarzdan erkeğe fazlasıyla yakışır. Başın yanındaki ve üstündeki saçlar arasındaki geçişi kendi stilinize göre belirleyebileceğiniz bu kesimle, kişisel tarzınızı kolayca öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca asker modelini bütün saçları eşit uzunlukta bırakarak kullanmayı tercih edebilir ve bu şekilde daha resmi bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Amerikan Tıraşı

Son yılların en çok kullanılan erkek tıraşlarından olan Amerikan kesim, rahatlığı ve havalı görünümü ile ön planda. Sıklıkla asker traşı ile karıştırılsa da daha belirgin geçişleri ile bu modelden ayrılır. Amerikan kesiminde başın yanındaki saçlar daha kısa kesilir ve üst tarafta kalan saçlar belirgin şekilde uzun bırakılır. Tercihe bağlı olarak üst kısmın uzunluğunu belirleme şansı da vardır, bu nedenle her tarzdan ve yüz tipinden erkek kendine özgü bir kesim tercih edebilir. Özellikle genç erkeklerin kullanmaktan hoşlandığı bu model, yaz sıcaklarından korunmak ve tarz bir görünüm kazanmak için idealdir. Günlük hayatın yanı sıra iş hayatında dikkat çekmek için de rahatlıkla kullanılır.

  1. Erkek Topuzu

Son birkaç yılda erkekler arasında saçları uzatma modasından sonra yaygınlaşan erkek topuzu, özellikle ünlü isimlerin öncülüğünde popülarite kazanan modellerden. Saçların kulak altından itibaren istenilen uzunlukta bırakıldığı erkek topuzu, tarza göre yarım veya tam topuz olarak kullanılabilir. Ayrıca düz, dalgalı veya kıvırcık saç tipine fazlasıyla yakışır. Modelin kullanımında herhangi bir sınırlama olmaması ve kullanım rahatlığı nedeniyle öne çıkan bu modelde dikkat etmeniz gereken tek kriter, saçları düzenli olarak uçlarından aldırmak. Böylece hem daha çekici bir tarz yakalayabilir hem de sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Özellikle sahil, deniz ve güneşle birlikte harika bir uyum yakalamanıza yardımcı olan erkek topuzunu orta uzunluktaki bakımlı saçlarınızda kullandığınızda, iş hayatına da dahil edebilirsiniz.

  1. Kıvırcık Saç

Oval yüz şekline sahip erkeklere en çok yakışan modeller arasında sıralanan kıvırcık saç, genç yaştan erkeklerin favorisi olan bir diğer kesim. 2022 yılıyla birlikte yeniden erkek saç trendleri arasındaki yerini alan bu kesim de rahatlığı ve çekici tarzı ile ön planda. Düzenli bakım yaptığınız ve uçlarından kestirdiğiniz saçlarınızı dilediğiniz uzunlukta bırakarak kıvırcık saç kesimi kullanmanız mümkün. İster bukleleri kontrol altına almak için saçlarınıza ara kat attırabilir, isterseniz de saçların alt kısmını kısa üst tarafını uzun bırakarak daha marjinal görünümler tercih edebilirsiniz. Kendi saç tipinize ve kuaförünüzün önerilerine göre kullanacağınız kıvırcık saç kesiminde her zaman doğal ve salaş bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Ön Kısmı Uzun Saç

Saç kesim trendleri arasındaki en yeni model olan ön kısmı uzun saç, başın sadece ön tarafındaki saçları uzatarak kullanılan bir kesim. Özellikle alnı açık olan erkeklerin beğenerek kullandığı bu model iş hayatında ve günlük yaşamda tercih edilmesi nedeniyle ön planda. Sinek kaydı veya kirli sakal ile birlikte kullanımı mümkün olan bu kesimi, yeni bir tarz denemek için bu sezon tercih edebilirsiniz. Düz ve ince telli saçları vurgulamak için harika olan bu stili, yaz kış rahatlıkla kullanabilir ve yenilikçi tarzınızla dikkat çekebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir