Buzz Saç Kesimi Modeli Nasıldır?

Saçın her tarafının kısa ve eşit uzunlukta bırakıldığı klasik bir model olan buzz cut, her sezon ve her dönem favoriler arasında. Kendi içinde sayısız çeşidinin olması ve ünlü isimlerin sıklıkla tarzına dahil etmesi nedeniyle herkesin beğendiği buzz saç, sizin için de en iyi alternatif olabilir. Ancak buzz saç kesimini denemeden önce ilham alacağınız farklı modelleri incelemenizi öneririz. İşte herkese yakışan buzz saç kesimi hakkında bilmeniz gerekenler!

Buzz Saç Kesimi Nedir?

Buzz cut, asker tıraşı veya vızıltı olarak adlandırılan buzz saç kesimi, herkeste sıklıkla gördüğümüz ve 7’den 70’e her erkeğe fazlasıyla yakışan bir model. Bu kesimin kendi içinde pek çok versiyonunun olması ve istenen tarzlarla birlikte kullanılması da büyük avantaj. Kısa, pratik, kolay kullanım ve rahatlık gibi özellikleriyle öne çıkan buzz kesim; en klasik haliyle saçların 3 numara gibi kısa bir uzunlukta bırakılmasıyla elde edilir. Yıkama, kurulama ve şekillendirme üzerine fazla kafa yormadan kullanacağınız bu modeli, karizmatik ve keskin bir tarz elde etmek için değerlendirebilirsiniz. Sakal ve bıyık uzunluğunu kirli seviyede bırakabilir ve buzz kesilmiş saçlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Dilerseniz sakallarınızı biraz daha uzatarak yepyeni tarzlar da deneyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Buzz Saç Kesim Modelleri

Özellikle yaz sıcaklarında kullanmanın uygun olduğu buzz saç kesiminde, yan taraflar genellikle 2 numarada bırakılırken saçın üst kısmı 3 numara kesilir. Bir diğer kullanım ise saçları komple 3 numara kestirmek ve daha stabil bir görünüm elde etmektir. Buzz kesimin en büyük avantajlarından biri, her tarzdan ve yüz tipinden erkeğe fazlasıyla yakışmasıdır. Aynı zamanda derinin nefes almasını sağladığından düzenli buzz saç kesimiyle kestirdiğiniz saçlarınız bir süre sonra daha canlı ve güçlü çıkmaya başlar. Nihayetinde farklı buzz saç kesimlerinden birini deneyerek hem çekici bir tarz elde eder hem de sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Bu aşamada tarzınıza farklılık katmak için deneyebileceğiniz pek çok alternatif de bulunur.

Buzz Cut Solma

Saçların tepe noktasının sivri tutulduğu solma modeli, modern ve farklı bir görünüm elde etmek istiyorsanız en ideal seçeneklerden. Buradaki temel nokta ise sivriltmenin nereden başlayacağını belirlemek. Düşük solmada sivrilme kulakların hemen üstünden başlar ve boyun çizgisine yakın bir noktada biter. Orta solma başın orta kısmından başlarken, yüksek solma ise adından da anlaşılacağı üzere tepe noktasına yakın bir yerden başlayarak sıkılaşır. Kendi tercihinize göre saçların düşük, orta ve yüksek solmalarla sivriltilmesini sağlayarak yenilikçi bir tarza sahip olabilirsiniz. 

Uzun Buzz

En çok kullanılan buzz kesimi olan uzun buzz, saçların 4 numarada tutulduğu bir tarz. Pek çok futbolcu ve aktörün de favori kesimlerinden olan uzun buzz, diğer adıyla mürettebat kesimi olarak bilinir ve ek şekillendirme seçeneklerine sahiptir. Saçlara hacim ve derinlik katan doğal görünümü ile kolay kullanım imkanı sunar. İş hayatından günlük yaşama kadar her an rahatlıkla kullanabileceğiniz uzun buzz kesimde, saçlarınızın önüne kat veya saçak ekleyerek daha dinamik bir tarza sahip olabilirsiniz. Üst tarafı katlı ve uzun bıraktığınız saçlarınızı bir tarafa yatırarak kullanabilir, böylece daha salaş bir görünüm elde edersiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Undercut Buzz

Saçların alt kısmının üst tarafa göre belirgin şekilde kısa bırakıldığı undercut, yüksek ve sıkı bir model. Özellikle hafif uzun veya kirli sakalla birlikte eşleştirdiğiniz bu kesimle etkileyici bir tarza kavuşabilirsiniz. Çok yönlü ve az bakım gerektiren bu modeli, alttan kesilmiş saçlarınızla çekici bir görünüm kazanmak için dilediğiniz ortamda kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir