2022’nin Erkek Sakal Tıraşı Modelleri

Sakal, bir erkeğin tarzını ortaya çıkaran ve dış görünümü doğrudan değiştiren etkendir. Bu nedenle kullanılan sakal tipinin yüz şekline, saç kesimine ve kullanım alanına uygun şekilde belirlenmesi oldukça önemlidir. Erkeğin yüzündeki en büyük süs olan sakalın tarzı ne kadar özenli olursa, dış görünüş de o kadar kusursuz bir hal alır. Tıpkı saç kesim modelleri gibi sakal tarzları da belirli başlı trendlere göre yenilenir. İşte bu yılın göze çarpan sakal modelleri!


Corona Sakal

2022 yılının en trend sakal tarzlarından olan corona sakal, her ne kadar ismi hoş olmasa da erkeklerin beğendiği bir model. Özellikle evden çalışma ve kuaföre gitme sıklığının düştüğü dönemde popüler olan bu sakal bu yılın da trendleri arasında. Doğal, hafif uzun ve salaş yapıdaki corona sakal sade ama bir o kadar da alımlı görünmek isteyen erkekler için ideal. Zahmetsiz ve çekici bir görünüş arıyorsanız sakallarınızın biraz uzamasına izin vererek Corona sakala sahip olabilirsiniz. Bu süre boyunca saçlarınıza bakım uygulayarak ve düzenli tarayarak temiz bir doğallık elde edersiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

BeardStache

Bir diğer popüler trendlerden olan beardstache aslında “beard” ve “mustache”, yani sakal ve bıyığın bir arada kullanımına verilen bir isim. Son dönemde özellikle ünlü isimlerin görünüşüne eklediği bu tarz, hafif kirli sakalla birlikte bıyık bırakarak kısa sürede elde edebileceğiniz bir model. Bu tarza sahip olmak için çenenin altındaki sakalları uzatmayı, yanakların üstünü tıraş etmeyi, bıyıkları ise sakaldan daha gür ve uzun bırakmayı denemeniz gerekli. Saçlarınızı hafif uzun bırakarak veya daha kısa kesimleri kullanarak görünüşünüzü değiştirmeniz mümkün.Patchy Sakal

Yamalı ve kısa bir sakal tıraşı olan patchy de son sezonun trendlerinden. Salaş ve cool bir görünüş elde etmek istiyorsanız bu tarzı kendi üzerinizde deneyebilirsiniz. Özellikle bıyıklarınızı kesmekten çekiniyor ve uzun bırakmak istiyorsanız, yanak kısımlarındaki sakalları seyrelterek patchy sakala sahip olabilirsiniz. Bu tarzın ünlü isimlerinden ilham almak içinse Johnny Depp görünümünü inceleyebilirsiniz. Ayrıca patchy sakalı özellikle ten renginiz ve saç renginiz koyu ise ince bir sakalla birlikte kullanarak daha modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kurumsal Sakal

Çalışma ortamında rahat rahat kullanılacak sakal kesim modellerinden olan kurumsal sakal, düzgün ve itinalı bir tarz sunar. Kesin ustura bitişlerinin kullanıldığı bu düzenli görünüm iş hayatının ve resmi yemeklerin vazgeçilmezidir. Kurumsal yaşamda sakalından vazgeçemeyenlerin kullanabileceği bu modele sahip olmak için yanakların kenarlarındaki sakalları kesmek ve geri kalanını bırakmak yeterli. Dilerseniz bu sakalı modern ve sade bir saç kesimiyle tamamlayarak daha çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Uzun Sakal

Son dönemde erkekler arasında yaygınlaşan orta ve uzun saç kesimi, sakal boyunun da uzatılmasını sağladı. Özellikle erkek topuzları ile mükemmel uyum yakalayan uzun sakalı, daha maskülen bir tarza sahip olmak için kullanmanız mümkün. Düzenli olarak bakım yaptığınız ve taradığınız sakalları dilediğiniz uzunlukta bırakarak bu modeli deneyebilirsiniz. Topuz kullanmayı sevmiyorsanız saçlarınızı sakallarla orantılı bir uzunlukta bırakabilir veya üste doğru uzayan katlı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde saç ve sakal arasında daha fazla uyum yakalayarak modern ve bakımlı görünürsünüz.

3 Günlük Kirli Sakal

Tam olarak sakal uzatmak istemeyen fakat yüzünü çıplak bırakmaktan çekinen erkekler için ideal olan 3 günlük kirli sakal, kullanımı oldukça rahat bir model. Minimum çabayla maksimum tarzı alabileceğiniz bu tıraşı sakallarınızı biraz uzatarak deneyebilirsiniz. Resmi ortamların yanı sıra günlük hayatta da oldukça şık görünen bu kesim, sert ve bakımlı bir tarza sahip olmak istiyorsanız deneyebileceğiniz bir model.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir