3 Numara Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Erkek saç kesim modelleri arasında klasikleşen tarzların başında gelen 3 numara, rahatlığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle yaz kış tercih edilir. Her tarzdan erkek stiline yakışan ve her yaşa giden bu saç modeli kadınların da beğendiği modeller arasındadır. Klasik, temiz ve göz alıcı bir tarz olan 3 numara saç kesimi, üzerinden yıllar geçse de demode olmayan trend bir modeldir. Bu yılın erkek saç kesim trendleri arasındaki yerini şimdiden alan 3 numara kesim, özellikle yaz sıcakları yaklaşırken tarzını değiştirmek isteyen erkeklerin deneyebileceği bir model. O halde bu eskimeyen saç kesimini gelin daha yakından inceleyelim!

3 Numara Saç Kesimi Nedir?

Her erkeğin hayatı boyunca en az bir kere denediği bir model olan 3 numara saç kesimi, saçların ortalama 9 mm uzunlukta bırakıldığı kısa bir kesimdir. Modasının hiç geçmemesi ve yıkama, durulama, kullanma kolaylığı sunması nedeniyle özellikle bahar veya yaz aylarında tercih edilir. Ancak bu kadar klasik bir model olduğu için sonhabar ve kış mevsimlerinde bile kullanılabilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kimi erkekler için saçları 3 numarada bırakmak alışkanlık yapar çünkü bu kadar rahat bir saç kullanımına alıştıktan sonra diğer kesimlere geçmek her erkek için kolay olmayabilir. Saç derisinin nefes almasını, saçların yenilenerek daha güçlü çıkmasını sağlayan 3 numara kesim yaz mevsiminin yaklaştığı şu dönemde değişim arayışında olan beyler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Bu kesimin bir diğer avantajı da geri dönüşünün en az kullanım kadar kolay olmasıdır. Yani saçların daha parlak ve hızlı çıkmasını sağlayan 3 numara kesimi beğenmezseniz, kısa süre sonra saçlarınızı uzatarak eski stiline getirebilirsiniz!

3 Numara Saç Kesimi Nasıl Olur?

Her sezonun klasik modellerinden olan 3 numara saç kesim aşamaları şu şekildedir:

  • 3 numara saç kesimi tıraş makinesi kullanılarak yapılır ancak saçı uzun olan erkeklerde öncelikle makasla kısaltma sağlanır. Bu nedenle özellikle bu tarzı ilk kez deneyeceklerin uzman kuaför veya stil danışmanlarına başvurması gerekir, aksi halde tam olarak düzgün bir saç kesimi yapılamayabilir. 
  • Uzun saçları kısaltma işlemi tamamlandıktan sonra makine yardımıyla saçlar 9 mm uzunluğa getirilir. 
  • Bu sırada isteyen beyler, 3 numara kesimi kendi tarzına uygun farklı saç modelleriyle birlikte kullanabilir.
  • Örneğin; saçların yan kısmını 3 numara kesmek ve üstleri hafif uzun bırakmak özellikle uzun saçlarından vazgeçmek istemeyen erkekler için idealdir. Yanların ve ensenin kısa kaldığı modeller sıcak havalarda çok daha rahat bir kullanım sağlar, aynı zamanda kişisel tarzınızı öne çıkarır.
  • Yanların kısa kaldığı bir diğer kesim de katlı kesimdir. Bu tarz da kişiye göre özelleştirilebilir ve yanlardan tepeye doğru kademeli şekilde uzayan bir kesim uygulanabilir. Bunun için yan taraflar 3 numara kesilir, üste doğru kesim numarası 5’e veya 6’ya kadar çıkar. Böylece daha akışka ve dinamik bir saç kesimi sağlanır.
  • Tipik bir 3 numara kesimde ise bütün saçlar aynı uzunlukta bırakılır. Özellikle havalar sıcaklaşırken bütün saçları bu şekilde kısaltmak, saçların güçlenmesi ve daha canlı çıkması adına tercih edilebilir.

Her mevsim tercih edilebilen bir model olan 3 numara, saç bakımı ve temizliğine daha az zaman ayırmak ancak aynı zamanda çekici görünmek isteyen erkekler için fazlasıyla ideal. Her saç tipine, yaşa ve tarza uygun olan bu modeli yaz ayları yaklaşırken deneyerek tarzınızı öne çıkarmanız mümkün. Beğenmemeniz halinde uzatması da oldukça kolay olan bu kesimi saçlarınızı yenilemek ve tarzınızı değiştirmek için ara sıra deneyebilirsiniz. Dilerseniz üst tarafın uzun tutulduğu diğer kesim modelleriyle birlikte kullanarak da yaratıcı bir stile sahip olabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir