Brezilya Fönü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Günümüzde fön ve saç şekillendirme, sadece kadınların uyguladığı bakım işlemlerinden değil; aksine pek çok erkek özellikle saç ve sakal görünümüne fazlasıyla özen göstermekte. Fön uygulamaları arasında sıklıkla adı geçen Brezilya fönü de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen işlemlerden. Saçların uzun süre düz, parlak ve canlı görünmesini sağlayan; hem iş hayatında hem de özel hayatta rahatlık sunan Brezilya fönü hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için paylaştık!

Brezilya Fönü Nedir?

Düz ve parlak saçlar kadın erkek demeden herkesin beğenisini kazanan saçlardır. Özellikle erkekler için saç bakımının zor olması düz saçlara olan özeni artıran bir etmendir. Kalın telli ve kıvırcık saçları bile dümdüz, canlı hale getirmesiyle bilinen Brezilya fönü de tam olarak bu nedenler erkeklerin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Brezilya fönünde amaç, saçları düzgün bir yapıya getirmek ve ekstra canlılık ile sağlık kazandırmaktır. Erkek dış görünümünde fazlasıyla etkili olan saçlar, Brezilya fönü ile çok daha düzgün ve çekici hale getirilebilir. Düzenli ve doğru bakım uygulamalarıyla birlikte kullanılan Brezilya fönü, saçların onarılarak hacim kazanmasında da etkilidir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Brezilya fönü, saçların yüksek ısıya maruz bırakılarak uzun süre kalıcı düzlük kazanmasını sağlar. Buradaki temel nokta, saçlara şekillendirme sağlayan keratin takviyesini yapmaktır. Keratin uygulaması ile saçlar düz forma getirilir ve ekstra parlaklık kazanır. İşlem süresi ise ortalama 3-4 saat sürer. Düzenli bakım ve kuaför önerilerinin dikkate alınmasıyla birlikte 6 ay gibi uzun bir süre boyunca saçlar düz halde kalabilir.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü ile en merak edilen konulardan biri de işlemin evde yapılıp yapılamayacağıdır. Özel bir uzmanlık isteyen bu işlem kendi başınıza evde yapabileceğiniz bir uygulama değildir, dolayısıyla burada kuaför seçimi fazlasıyla önem taşır. İşini doğru ve profesyonel şekilde yapan bir kuaför desteğiyle saçlarınıza uzun süre devam eden canlılık ile parlaklık kazandırmanız mümkün olur. Diğer türlü saçlar gerektiği gibi düzleştirilemeyebilir veya kalıcılık yeterince uzun sürmeyebilir.

Kıvırcık ve kalın telli saçlarınızı düzleştirirken uygulanan işlem adımları ise genellikle şu şekildedir:

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  • Öncelikle saçlara keratin oranı yüksek bir şampuan uygulanır, bu şampuan ortalama 15 dakika saçta kalır.
  • Süre sonunda saçlar durulanır ve kurutulur, böylece saç keratin uygulamasına hazır hale gelir.
  • Keratin ense ve boyna değdirilmeden uygulanır.
  • İşlem sonunda saçların düz, canlı ve parlak bir yapıya gelmesi sağlanır. Ayrıca fön sayesinde saçlardaki boya tonlamaları da net şekilde fark edilir hale gelir.

Brezilya Fönü Zararlı Mıdır?

Brezilya fönü saçlarınızın uzun süre düzgün bir görünüm kazanmasında etkilidir ve kıvırcık saçlar nedeniyle yaşadığınız elektriklenme, kabarma gibi sorunların önüne geçer. Ayrıca işlem, hem iş hayatında hem de günlük yaşamda saç şekillendirmesine harcadığınız zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Ek olarak saçlara canlılık ve parlaklık kazandıran keratin yüklemesi de fön sırasında uygulanır, dolayısıyla usta eller tarafından yaptırdığınız Brezilya fönü ile saçlarınız güç ve sağlık kazanır. 

Özellikle saçlarınıza günlük olarak fön çekiyorsanız Brezilya fönünün bundan çok daha faydalı olduğunu bilmeniz gerekir. Bununla birlikte, işlem sırasında saçlar yüksek ısı altında preslendiğinden saçlarınız halihazırda sağlıksız ve uçlardan kırık ise işlemi yaptırmanız önerilmez. Bu tip saçlara sahipseniz Brezilya fönünü değerlendirmeden önce saçlarınıza düzenli bakım yaptırmanız ve uçlardaki kırıklardan kurtulmanız gerekir. Sonrasında kuaförünüzün desteği ve önerisiyle birlikte, zaman içinde güçlenen saçlarınıza Brezilya fönü çektirmenizde herhangi bir sakınca bulunmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir