Kıvırcık Erkek Saç Kesim Modelleri Nelerdir?

Kıvırcık ve yoğun bukleli dalgalı saçlarınızı nasıl şekillendireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, kendi saçlarınıza uygun bir saç kesimi yaptırmanız önemli. Kabarmaları önlerken bukle belirginliğini artıran, bir yandan da saçlarınızın canlılık kazanmasını sağlayan kıvırcık saç kesim modelleri her dönemin favorileri arasında. Üstelik bu trend kesimleri yüz şekliniz ve tarzınızla birlikte %100 uyum içinde kullanmanız da mümkün. Kendi zevklerinize uyum sağlarken size ekstra kullanışlılık ve pratiklik sunacak harika erkek kıvırcık saç modellerini yazımızın devamında bulabilirsiniz!

  1. Belirgin Bukleler

Kıvırcık saçlar düz ve dalgalı saçlara göre daha iddialı bir görünüm sunar, ancak aynı zamanda fazla kabarma dezavantajına da sahiptir. Yıkama, kurutma ve şekillendirme bakımından kullanmanın zor olduğu kıvırcık saçlarınızı ara katlarla birlikte daha kontrollü hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bukle canlılığı ve parlaklığı için düzenli bakım kremleri kullanarak aşırı elektriklenmelerin önüne geçebilir, görünümüzü bukle belirginliğiyle destekleyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Kabarık Kıvırcık Saç

Kıvırcık saçları en klasik kullanma yöntemlerinden biri, saçlarınızda var olan hacim ve dolgunluğu ön plana çıkarmak. Bonus saç olarak da bilinen bu saç kesiminin, özellikle dinamik ve genç erkekler arasında popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ancak günümüz gelişen modern yaşam standartları ve daha fazla erkeğin bakımına özen göstermesi nedeniyle düzenli bakım yapılarak canlı gözüken bu saçların iş hayatında kullanımı da gayet mümkün.

  1. Kısa Kıvırcık Saç

İş hayatında ve günlük yaşamda kıvırcık saçların en sık karşımıza çıkan modeli, kısa saç kesim tarzı. Klasik ve sportif görünümlerle aynı anda uyum sağlayan bu saç, aynı zamanda dizginleştirilmiş bukleleri ile ön planda. Dolayısıyla kullanım açısından en rahat kıvırcık saç modelleri arasında yer alıyor. Saçlarınızın ideal derecede hacimli görünürken çekici ve tarz olmasını istiyorsanız, kıvırcık saçlarınızı düzenli olarak kestirip gerekli bakım uygulamalarını yaptırarak mükemmel bir stile sahip olabilirsiniz. Üstelik bu kesimi yüz şekliniz ve saç teli kalınlığınız nasıl olursa olsun rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dilerseniz saçlarınızı eşit uzunlukta kestirebilir veya ara katlarla daha salaş bir görünüm yakalayabilirsiniz, özetle kısa kıvırcık saç kesiminde saçlarınızın nasıl görüneceğini belirlemek tam olarak sizin elinizde. 

Ancak bu modelin en yaygın türünü denemek isterseniz, daha asimetrik kesimlere yönelebilirsiniz. Bunun için saçlarınızı ense ve kulak arkası kısmında kısa, tepe noktalarda ise biraz uzun bırakabilir; bukle belirginliği daha da artırabilirsiniz. Saçın kenarlarını 5, üst kısımları ise daha orta uzunlukta kestirirseniz tarzınıza hareket ve canlılık kazandırmış olursunuz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Uzun Kıvırcık Saç

Kıvırcık saçların en büyük avantajı ekstra şekillendirme gereksinimi olmadan harika ve hacimli görünmesidir. Özellikle yazın etkileyici görünüm kazanmak için değerlendirebileceğiniz bu özellik sayesinde doğal ve bir o kadar çekici tarzlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı sağlıklı şekilde uzatmak için uçlarından düzenli aralıklarla aldırabilir ve bukle belirginliğini ortaya çıkaran doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Kumsal ve güneş ikilisiyle harika giden bu tarzı yaz aylarında dikkat çekmek için stilinize dahil edebilirsiniz. Bu tip bir tarza sahip olurken saçlarınızı omuz hizasından itibaren dilediğiniz seviyeye kadar uzatabilir, her dönem popüler olan erkek topuzlarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

Kıvırcık saçlarınızı şekillendirirken bukle belirginliğini ön plana çıkarmak ve elektriklenme, kabarma sorunlarını önlemek için her zaman kuaförünüzün önerilerini dinlemenizde fayda var. Tarzınızı tam olarak nasıl değiştireceğinizi bilmiyorsanız, stilistinizle birlikte size en uygun modellerden birinde karar kılabilir ve stilinizi öne çıkaracak yepyeni kesimler deneyebilirsiniz. Yüz tipiniz, kullanım alanınız ve kişisel tarzınız gibi kriterleri göz önünde bulundurarak yaptığınız bir model seçimiyle harika saçlarınızı çok daha etkileyici bir forma getirebilirsiniz.

Cut Labs uzmanları olarak daha bukleli ve daha hacimli saçlar için Davines Volu ve Davines Curl Shampoo ürünlerini öneriyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir