Erkekler için Profesyonel Tıraşın Adımları

Profesyonel tıraş deneyimi, erkeklerin güvenli ve bakımlı hissetmelerine yardımcı olan önemli bir ritüeldir. Bu ritüelin öncesi ve sonrası gerekli hazırlıkların tamamlanması, ekipmanların ve uygulama tekniğinin doğru tercih edilmesi, elde edilen deneyimi en üst seviyeye çıkarır. Genel yüz bütünlüğü ve tarz uyumu için de önem taşıyan tıraşta istenmeyen pürüzlerin yaşanmaması için işi profesyonelce tamamlamak, sonrası bakım uygulamalarını gözden kaçırmamak gerekir. İşte günlük hayatın ve çekici erkeğin vazgeçilmezlerinden olan profesyonel tıraşın atlanmaması gereken bütün aşamaları!

  1. Hazırlık

Profesyonel bir tıraş deneyimi elde etmenin ilk kuralı cildi tıraşa hazırlamaktır. Bunun için cildin ılık suyla yıkanması ve temizlenmesi sağlanmalıdır. İdeal olan ise sıcak bir duş alarak tüyleri yumuşatmak ve gözenekleri iyice açmaktır. Ardından, cilt üzerine tıraş kremi veya jeli uygulanır ve tıraşa başlanır. Bu tip bir hazırlık aşaması tüylerin kaldırılmasını kolaylaştırarak tıraş sırasında yaşanacak tahrişleri önler. Dolayısıyla hem uygulama çok daha rahat gerçekleşmiş hem de işlem sonunda oluşan kızarıklık, kesik gibi izler en aza indirilmiş olur.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Ekipman Seçimi

Tıraş aşamasına geçmeden önce yapılacak bir diğer hazırlık da ekipman tercihidir. Genellikle cilt tipine uygun, ucu keskin ve kaliteli bir tıraş makinesi kullanmak günlük tıraş için yeterlidir. Tercihe bağlı olarak makine yerine jilet veya tıraş bıçağı da kullanılabilir. Ancak burada atlanmaması gereken bir diğer önemli konu, yüze uygulanan tıraş kremi veya jelinin tercihidir. Çünkü bu ürünler ekipmanın cildi zedeleme miktarını ve tıraşın kalitesini etkiler. Örneğin; normalden hassas ciltlerde bu tip ürünlerin üzerinde “hassas cilde özel” ibaresi taşıması ve cildi tahriş etmeyecek içeriklere sahip olması gerekir. İhtiyacınıza uygun tıraş ürününü cilde uygulayıp 2-3 dakika bekledikten sonra dilediğiniz şekilde tıraş olmaya başlayabilirsiniz.

  1. Tıraş Tekniği

Tıraşın kendi içinde pek çok farklı şekli ve tekniği bulunur ancak hangi stili tercih ederseniz edin takip etmeniz gereken altın kurallar genellikle aynıdır. Örneğin; tıraşa başlamadan önce cildi iyice germek tüylerin daha kolay kesilmesini sağlayacaktır, ayrıca bu sırada kesim yönünün tüy büyüme yönüne göre belirlenmesi de gerekir. Aksi halde kıl dönmesi veya batık gibi hoş olmayan sorunlar oluşabilir ve yüz güzelliğini zedeleyebilir. Bu tip olumsuz durumları ve kötü görüntüleri önlemek için tıraş bıçağını, tüy büyüme yönü karşısında tutmak ve doğal büyüme yönüne göre hareket ettirmek önemlidir. Ayrıca her tıraş darbesinden sonra bıçağın suyla temizlenmesi de performansı artıracak ve deneyimi iyileştirecektir, diğer türlü bıçağın kesim kalitesi düştüğünden ciltteki zedelenme oranı artabilir. Bu konulara dikkat ederek kişisel tarzınıza ve saç şeklinize uygun bir tıraş modeli uygulayabilirsiniz.

  1. Tıraş Sonrası Bakım

Bu adımların sonunda sıklıkla atlanan fakat bazen en önemli olan aşama, tıraş sonrası bakım uygulamalarıdır. Çünkü tıraş ne kadar iyi ve hatasız şekilde yapılırsa yapılsın, cilde bir miktar zarar verir. Bu zararı önlemek için tıraş sonrasında cildin iyice temizlenmesi ve cilt tipine uygun nemlendirici krem, losyon veya maske ile korunması gerekir. Böylece tıraş sonrası elde edilen ferahlama ve bakım hissi maksimuma çıkar, aynı zamanda cilt daha canlı, renkli ve güzel bir görünüm kazanır.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Yukarıdaki adımları takip ederek her tıraşta profesyonel sonuçlar elde etmeniz mümkün. Ancak yüz ve saç şeklinize en uygun stil uygulamalarını sıfır hata payıyla gerçekleştirmek için işi uzmanlara bırakmanızda fayda var. Siz de her daim pürüzsüz ve ferahlatıcı bir deneyim edinmek isterseniz, tarzınızla ilgili bütün konularda buraya tıklayarak uzman desteği alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir