Saç Modelinde Hipster Etkisi Nasıl Oluşturulur?

Son birkaç yılda erkek güzellik ve moda sektöründeki hipster etkisi arttı. Modern ve alternatif bir yaşam tarzını, yaratıcı ve bağımsız bir ruhu simgeleyen hipster stil, çeşitli sosyal normların dışında kalan erkekleri en güzel betimleyen anlayış olabilir. Bu nedenle giyim tarzında hipster seçimler yapan erkekler için bu görüntüyü saç sakal kesimiyle bütünlemek artık hiç olmadığı kadar önemli. Siz de hipster tarzın genel olarak nasıl göründüğüne dair temel bir fikre sahip olabilirsiniz ancak bu saç kesimlerini denemeden tam bir hipster olduğunuz söylenemez:

  1. Erkek Topuzu

Hipster görünümün temellerini oluşturan erkek topuzu, özellikle uzun saçlı erkeklerin tercih ettiği modeller arasında. Belirli bir uzunluğa gelen saçların başın üzerinde düğüm veya topuz şeklinde sabitlenmesiyle elde edilen bu saç stili, pek çok açıdan avantajlı. Kullanım rahatlığı, kolay şekillendirilmesi ve doğal ama salaş görünümü erkek topuzunu öne çıkaran artılarından olsa da; bu tarzı biraz stilize ederek iş hayatına uyarlamak ve son derece karizmatik bir görünüş yakalamak da mümkün. Düzenle yapılmış bir erkek topuzunun takım elbise gibi şık kıyafetlerle birleştirilmesi resmi etkinlikler için mükemmel bir opsiyon olurken, diğer dağınık topuz modellerinden birinin kullanılması günlük hayatta vazgeçilmez hale gelebilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Undercut Topuz

Klasik topuzun biraz daha modern ve yenilikçi versiyonu olan undercut topuz da hipster tarzdan hoşlanan erkeklerin sıklıkla kullandığı saç modellerinden. Halihazırda popüler olan undercut ve topuz saç modellerini birleştiren bu kesim, özellikle yaz aylarında ense kısmındaki saçlardan rahatsızlık duyuyorsanız sizin için en iyi alternatif olabilir. Saçın yan ve arka kısımlarını tıraş ederek başın bölümleri arasında kontrast oluşturan undercut kesimi, bir de bu şekilde deneyebilirsiniz. Üst taraftaki saçların normalden daha fazla uzamasına izin verdikten sonra üst taraftaki saçları düğüm veya topuz yaparak sabitleyebilir ve oldukça modern bir stile sahip olabilirsiniz. Üstelik bu modeli de tıpkı klasik topuzda olduğu gibi günlük hayatta veya resmi ortamlarda kullanmanız mümkün.

  1. Modern Fringe

Fringe, normalde saçın ön kısmından alna düşen tutamı belirtir. Günümüz hipster kuşağı ile bütünleşen modern fringe ise bunun çok daha abartılı halidir. Bu görünümde saçlar alın çizgisine kadar uzatılır ve bir miktar kesilerek alın kısmına doğru düşürülür. Özellikle hipster görünüşü daha keskin ve çekici hale getirmek isteyen erkeklerin vazgeçilmezi olan modern fringe, genç ve çağdaş bir havaya bürünmek için deneyebileceğiniz en farklı kesimlerden. Üstelik bu stili çeşitli saç şekillendirme ürünlerinden faydalanarak çok daha çekici hale getirmeniz de olası.

  1. Uzun Dağınık Saç

Hipster denilince akla dağınık fakat kendi içinde belirli bir yapıya sahip olan moda anlayışı gelir, bunu en iyi yansıtan saç kesimlerinden biri de saçları kendi halinde uzamaya bırakmaktır. Ancak uzun dağınık saç, tıpkı hipster tarz gibi kendi içinde belirli bir düzene sahiptir. Dolayısıyla saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz bu saçların kötü görünmemesi için rutin bakım uygulamaları ve hijyen adımları hakkında bilgi almanız gerekir. Özellikle hafif dalgalı saçlarınızı bu şekilde uzattıktan sonra buklelerinizi daha da çekici hale getirebilir ve 7/24 deniz kenarı rahatlığında bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Erkek Örgüsü
Young man using smartphone and laptop sitting on sofa at home

Son dönemde topuzdan ve uzun saçtan sonra en çok karşılaşılan stillerden biri de erkek örgüsü. Kendi içinde uzunlu, kısalı pek çok versiyonu olan erkek örgüsünü hemen hemen her saça uygulamak mümkün. Üstelik Hollanda, Fransız, balık sırtı, düz model gibi aralarından tercih edebileceğiniz sayısız örgü tipi var. Saçlarınızı ördürdükten sonra topuz yapmak, toplamak veya serbest bırakmak da tamamen size kalmış. Dolayısıyla bu görünüm için ihtiyacınız olan tek şey, saçlarınıza uygun bakımı yapan ve zarar vermeden örme tekniğini uygulayan uzmanlara ulaşmak! Gerisi tamamen sizin kombin seçimindeki yaratıcılığınıza bağlı!
Saç bakımı, temizliği ve kesimi konusunda hangi ürünleri ne sıklıkta kullanmanız veya hipster görünüm için ilk önce hangi tarzı denemeniz konusunda kararsızsanız, buradan Cut Labs uzmanlarına ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir