Berberlerin Yüzyıllardır Değişmeyen Gelenekleri

Berberlerin Kullanabileceği Doğal Saç Bakım Ürünleri

Işıl ışıl ve canlı saçlara sahip olmak sadece düzenli bakım yaptırmakla değil, aynı zamanda doğru bakım ürünlerini kullanmakla da yakından ilgili. Özellikle boya ve fön gibi zararlı işlemlere maruz kalan saçların daha çok yıprandığı düşünüldüğünde, günümüz berberleri için doğal içerikli bakım ürünleri uygulamak zaruri hale geliyor. Bitki bazlı doğal içeriği ile berberlerin imdadına yetişen bakım ürünleri, doğa esintili kokuları ve besleyicilikleri sayesinde saç dökülmesinden nem kaybına kadar hemen her koşulda kullanılabiliyor. Üstelik profesyonel tekniklerle uygulandığında saçların doğal olarak güçlenmesine yardımcı oluyor. İşte her berber için vazgeçilmez olan o ürünler!

  1. Argan Yağı
macadamia oil for relaxing treatment

Argan yağı, saçları derinlemesine besleyerek güçlendiren ve parlaklaştıran en doğal bakım ürünleri arasında. Özellikle yoğun ısıl işleme maruz kalmış, kuru ve yıpranmış saçları beslemenin en etkili yolu düzenli olarak argan yağı kullanmaktan geçiyor. Saç sebumunu dengeleyerek nem kaybının neden olduğu pullanma, dökülme ve erkek tipi kelleşme gibi sorunları önleyen argan yağı, hem saçlı deriye doğrudan uygulanabiliyor hem de bazı sabun, saç kremi ve saç maskesi gibi bakım ürünlerinin içinde yer alabiliyor. Dolayısıyla argan yağının kullanım şekli kişisel ihtiyaçlara göre düzenlenebiliyor ve bu sayede çok daha etkili bir bakım ortaya çıkıyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Shea Yağı
Concept of skin care cosmetics, Shea butter, space for text

Tıpkı argan yağı gibi saçları kökten uca besleyen ve canlandıran shea yağı da berberlerin vazgeçemediği bakım ürünleri arasında. Shea ağacı meyvesinden elde edilen bu yağ, özellikle kırılma ve kopma gibi saç problemlerinin çözülmesini sağlıyor. Ayrıca saçların yumuşatarak elastikiyetini artırıyor ve daha kolay şekillendirilmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle özellikle erkekler için üretilen bazı jel, sprey ve wax tipi şekillendirici ürünlerde sık sık yer alıyor. Böylece saçlarını uzatmaktan ve şekillendirmekten hoşlananlar için en sağlıklı bakım yöntemlerinden biri haline geliyor.

  1. Jojoba Yağı

Cilt ve saç bakımında kullanılan en sağlıklı ürünlerden olan jojoba yağı, saçları nemlendirerek canlandırıyor ve saç derisindeki yağı kontrol altında tutuyor. Sadece saçları parlatma özelliği ile değil, aynı zamanda baş derisinde ortaya çıkardığı rahatlatıcı ve ferahlatıcı etki nedeniyle de tercih ediliyor. Özellikle kepeklenme ve dökülme gibi problemleri önlemede kullanılan jojoba yağı, saçları şekillendirirken ağırlık yapmıyor ve kıvırcık veya dalgalı saçları yıpratmadan taramaya yardımcı oluyor. Haliyle içeriği jojoba yağı ile zenginleştirilmiş şampuan, krem, serum ve sprey gibi ürünler, berber raflarının demirbaşları haline geliyor.

  1. Yeşil Çay 

Yeşil çay, antioksidan etkisi nedeniyle berberlerin kullanmaktan vazgeçemediği temel saç bakım ürünlerinden. Saçların sağlıklı kalmasını destekleyen yeşil çay özü, şampuan, saç kremi, maske, bakım yağı gibi ürünlerin içeriğinde yer alarak saç derisini rahatlatıyor. Bu sayede kaşıntı, kepeklenme ve tahriş gibi cilt problemlerini önlemeye de fazlasıyla yardımcı oluyor. Aynı zamanda anti-inflamatuar etki yaparak saç dökülmesini azaltmada ve saç köklerini güçlendirmede de yoğun olarak kullanılıyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Aloe Vera Jeli
Aloe vera cosmetic cream on dark background

Parlaklığını ve canlılığını kaybederek yıpranan saçlar için en etkili doğal bakım ürünlerinden bir diğeri de aloe vera bitkisinden elde edilen jel. Bu jel, tek başına veya çeşitli saç bakım ürünlerinin içinde yer alarak baş derisini rahatlatıyor ve saç tellerini kökten uca besliyor. Saç foliküllerini aktive ederek saçların daha güçlü şekilde uzamasına yardımcı oluyor ve özellikle derideki irritasyonu azaltması nedeniyle berberlerin favorileri arasında yer alıyor.

Profesyonel ekibi ile hem saç tasarımı konusunda yardımcı olan hem de ilgili bakım işlemlerini gerçekleştiren Cut Labs ekibine ulaşarak her türlü saç sorununuzu çözebilirsiniz. Yıpranarak canlılığını kaybeden saçlarınızı canlandırmak ve yeniden parlaklaştırmak isterseniz, buraya tıklayarak Cut Labs erkek saç tasarım atölyesine ulaşabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir