Saç Kesiminde Kaliteli Makas Kullanımının Önemi

Bir kuaförü başarıya götüren en önemli unsur meziyetleri olsa da, aslında kullanılan makasların da bir o kadar önemi var. Ayrıca bir kuaför istediği kadar deneyimli ve yetenekli olsun, kaliteli makaslar kullanmadıkça yeteneklerini doğru şekilde aktarabilmesi çok daha zor olacaktır. Ayrıca kötü makaslar kullanmak yalnızca yeteneklerinize engel olmakla kalmaz, aynı zamanda sizi yavaşlatır. Peki saç kesiminde kaliteli makas kullanmak neden önemli ve kariyerinizde neleri değiştirir?

Bir Makasın Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Berberliğin ya da kuaförlüğün ilk yıllarına gittiğimiz zaman makas seçeneklerinin oldukça az olduğunu ve bu makas seçenekleri ile sunulabileceklerin de kısıtlı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat günümüzde farklı ihtiyaçlara yanıt veren ve farklı özelliklere sahip çok sayıda makas seçeneği ile karşılaşmak mümkün. Nitekim herkes farklı saç kesimleri istediğinden ve herkesin isteklerine tek bir makas ile karşılık vermek mümkün olmadığından aslında bunun bir gereklilik olduğunu da söyleyebiliriz. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Her ne kadar bir makası kaliteli kılan özellikler kuaförden kuaföre değişkenlik gösterebilecek olsa da, bazı temel özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sorunsuz ve saç kesimi için keskin olmalı,
  • Uzun süreli ve maksimum keskinlik sunabilmesi için paslanmaz çelikten üretilmiş olmalı,
  • El bileğini yormayan ve bilek sağlığını koruyan hafif ve ergonomik bir tasarıma sahip olmalı,
  • Hareket kabiliyetini artırmak için serçe parmak boşta kalmalı.

Ayrıca tüm bunlara ek olarak yapılacak işlemin türüne ya da kesimin tarzına göre farklı boyutlarda makas seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Saç Kesiminde Kaliteli Makas Kullanmak Neden Önemli?

Saç kesimi için tercih edilen kuaför ne kadar önemliyse, kuaför için de saç kesimi için tercih edilen makas o kadar önemlidir. Ayrıca kaliteli makas kullanımının önemini anlamak açısından şöyle bir liste yapabiliriz:

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kötü makaslar sizi yarı yolda bırakır!

En pahalı makas en iyi makas değildir! Fakat uygun fiyatlı makaslara yönelerek kaliteden ödün vermemek gerekir. İyi bir makas müşterilerinizi memnun etmenizi ve kariyerinizde ilerlemenizi sağlar. Oysa kötü makaslar müşterilerinize onların istediklerini vermenize engel olur ve bu da sizi daha az tercih edilen, başarısız bir kuaföre dönüştürür.

Kaliteli makas uzun ömürlü makastır!

Kalitesiz malzemelerden üretilmiş olan makaslar zaman içerisinde paslanır ve keskinliğini yitirir. Bu da daha sık makas değiştirmenize ve ekonomik olarak daha fazla yıpranmanıza neden olur. Oysa kaliteli makaslar onların bakımlarını düzenli olarak yaptığınız sürece sizi asla yarı yolda bırakmaz ve uzun süreli bir kullanım imkanı sunar. Bu yüzden paslanmaz çelikten üretilmiş makaslar tercih etmeli ve bakımlarını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.

İyi bir tasarım sizi hızlandırır!

Ergonomik olmayan, ağır ve kötü bir tasarıma sahip olan saç kesim makasları sizi ağırlaştırır ve kesim işleminin normalden daha uzun sürmesine neden olur. Ayrıca ergonomik tasarıma sahip olmayan ağır makaslar bileğinizi yorar ve ortaya bilek sağlığı ile ilgili sorunlar çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden tasarım bakımından kaliteli bir makasa sahip olmak hem daha rahat hareket etmenizi sağlar hem de yorgunluğunuzu azaltarak işlerinizi çok daha kısa sürede bitirmenize yardımcı olur. 

Eğer siz de saç kesim makasını bu özellikleri göz önünde bulundurarak seçerseniz, sahip olduğunuz yetenekleri doğru bir şekilde yansıtabilir ve müşterilerinize onların istediklerini rahat bir şekilde verebilirsiniz. Ayrıca saç kesim, bakım ve şekillendirme ekipmanları ile birlikte daha pek çok ürün için Cut Labs online mağazasını ziyaret edebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir