Profesyonel Sporcuların Bakım Sırları

Profesyonel sporcular sadece fiziklerini en iyi şekilde kullanma şekilleri veya attıkları efsane goller ya da basketler ile ünlü değil. Aksine bu fiziki yapıyı korumak için istikrarlı bir spor ve yeme-içme alışkanlığını sürdürmenin yanı sıra, uyguladıkları sayısız bakım rutini de mevcut. Temel olarak kontrollü yeme ve düzenli egzersiz cildin parlamasına yardımcı olsa da bunun yeterli olmadığını herkes bilir. Peki David Beckham ve Cristiano Ronaldo gibi yıldız isimlerin, başarılarından ziyade pürüzsüz ciltleri ile gündeme gelme nedenleri neler? İşte ünlüden ünlüye değişen bakım sırları!

  1. David Beckham

Yılların eskitemediği isimlerinden olan David Beckham, her dönemin en çekici ve yakışıklı erkeklerinden biri. Bunu büyük ölçüde muhteşem genlerine borçlu olsa da Beckham bu görünümü korumak için günlük bakımına ekstra özen gösteriyor. Günde en az iki kez yüzünü derinlemesine temizliyor, tonik kullanıyor ve ardından nemlendirici ile nem kontrolü sağlıyor. Ayrıca yatmadan önce yaşlanma karşıtı ürünlerden ve göz altı serumlarından faydalanmayı ihmal etmiyor. Saçlarındaki parlaklık içinse doğal yağlardan oluşan masaj kremlerinden, serumlardan ve şekillendiricilerden faydalanıyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Rafael Nadal

Tenis efsanesi Rafael Nadal, sadece profesyonel başarıları ile değil, mükemmel görünümlü saçları ve pürüzsüz cildi ile de ön planda. Tıpkı vücudunun her parçasında olduğu gibi saçları ve cildi için de özel bir bakım rutini olan Nadal, güneşe karşı hassas bir cilde sahip olduğundan güneş kremi kullanmadan dışarıya çıkmıyor. Açık havada antrenman yaparken ise mutlaka şapka veya bandana kullanıyor, hatta bu nedenle pek çok erkeğin taç, bandana benzeri aksesuarlar takmasına öncülük ettiği de söylenebilir. Cilt bakım rutinlerinde ise antrenman sonrasında cildi derinlemesine temizlemek ve nem dengesini korumak gibi kolay aşamalar var. Elbette saçı ve cildi için kullandığı ürünlerde mümkün oldukça organik ve doğal olanları tercih ediyor, zaman zaman ise peeling ve masaj uygulamalarından faydalanıyor.

  1. Cristiano Ronaldo

Mükemmel fiziği ile sporcular arasında yeni bir mihenk taşı haline gelen Cristiano Ronaldo’nun, fiziksel performansını sürdürebilmek için sıkı bir diyet ve spor programı uyguladığını herkes biliyor. Ancak yıldız futbolcu zaman zaman aşırı parlayan yağlı cildi için özel bakım ürünlerinden de faydalanıyor. Düzenli yaptığı kil maskesi gibi maskelerle cildini arındırırken, nemlendirici krem seçiminde cilt tipini göz önünde bulundurarak hareket ediyor ve parlama sorununu çözmek için doğal içerikli serumlar kullanıyor. Ek olarak bol su içerek ve beslenmesine dikkat ederek cildindeki sivilce problemlerinin önüne geçiyor.

  1. LeBron James

Basketbol dünyasının efsanelerinden olan LeBron James de kusursuz cildi ve sağlıklı saçları ile ön planda. Ayrıca uzun sakal kullanmayı seven sporcu bunun için ekstra çaba harcamaktan da geri kalmıyor. Sık ve nizami sakallarını özel şampuanla yıkadıktan sonra doğal yağlarla nemlendirerek tarıyor, kimi zaman da sakal balmı gibi şekillendiricilerden faydalanıyor. Sahip olduğu saç sakal tarzını korumak içinse düzenli olarak stilistine başvuruyor ve mutlaka yüz ve saç masajı yaptırarak kan akışının hızlanmasını sağlıyor. Cildi için ek olarak lekelenme karşıtı aydınlatıcı serumlar ve güneş koruyucu kremler kullanıyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Novak Djokovic

Tenisin bir diğer başarılı ismi olan Novak Djokovic de sağlıklı cilt ve parlak saçlar için bakımına özen gösterenlerden. Temel olarak cildini düzenli olarak temizleyen, tonikleyen ve nemlendiren sporcu; bunlara ek olarak özel olarak formülize edilmiş cilt serumlarıyla cildini canlandırıyor. Saçlarında ise özel şampuanlardan ve doğal yağlardan faydalanarak masaj uygulamaları yapıyor ve bu sayede saçlarının daha güçlü uzamasını sağlıyor. 

Bakım rutinlerinde sahip olduğunuz cilt ve saç yapısına uygun ürünler kullanmanız oldukça önemli. Ancak temel olarak birkaç basit prensibi alışkanlık haline getirerek siz de ışıl ışıl parlayan bir cilde ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Eğer bakım rutininizde ne gibi değişiklikler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız, buraya tıklayarak Cut Labs saç bakım uzmanlarından randevu alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir