Popüler Müzik İkonlarının Saç ve Sakal Trendleri

Bruno Mars’tan Michael Jackson’a, Justin Bieber’dan Adam Levine’e kadar her klibinde farklı bir akım başlatan yıldız isimler, sadece hafızalara kazınan şarkı sözleri ve enerjik dans hareketleriyle tanınmıyor. Bu müzik ikonları, aynı zamanda saç sakal trendlerinde de belirleyici rol oynayarak günlük hayatımızı yakından etkiliyor. O halde bugüne kadar sesi ve müziğiyle olduğu kadar, saç sakal tarzıyla da öne çıkan ikonlara birlikte göz atalım!

  1. Michael Jackson

Popun Kralı olarak bilinen Michael Jackson, ölümünden yıllar sonra bile tarzı hala kopyalanan ikonik isimlerden ilki. Bugüne kadar saç, sakal ve ten rengini sayısız defa değiştiren dev yıldız; özellikle 1982 yılında çıkardığı Thriller albümündeki görünümü ile yeni bir akım başlattı. Saçların genellikle kıvırcık, koyu renkli ve omuzlara kadar uzun bırakıldığı bu trend, yüzdeki hafif ince bir bıyık veya düzgün bir çene sakalı ile tercih edilerek bugün hala kullanılıyor ve yüz hatlarını çok daha belirgin hale getiriyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Bruno Mars

Bruno Mars, 2000’li yıllarda başladığı kariyeriyle birlikte pek çok saç sakal trendinde etkili oldu. Genel olarak farklı stiller denemiş olsa da sadelikten yana olan Mars, özellikle yukarı doğru taranarak sabitlenmiş saçları ve temiz sakalı ile ön planda. Onun başlattığı bu trend ise özellikle minimal ve derli toplu görünümden hoşlanan, aynı zamanda şık ve modern bir hava kazanmak isteyenler için fazlasıyla ideal.

  1. Ed Sheeran

Kariyerini Taylor Swift ve One Direction gibi pop ikonlarıyla tanıştıktan sonra başka bir boyuta taşıyan Ed Sheeran, kızıl saçlarıyla her zaman farklı görünen stil sahibi ünlülerden. Onun imza tarzı ise; kendi renginde bıraktığı hafif dalgalı saçlarını biraz uzatarak, düzgün ve minimal bir sakal tıraşı ile kombinlemesi. Genellikle yüz hatlarına yakın tutulan ve ön kısmı uzun bırakılan bu saçlar, doğallığı korurken biraz enerji kazanmak isteyenler için harika.

  1. Shawn Mendes

Shawn Mendes, sosyal medya üzerinden Justin Bieber’a ait bir parçaya coverlamasından kısa süre sonra, ününü artırarak erkek saç sakal sektörünü yönlendirmeye başladı. Bugün özellikle genç erkekleri etkileyen Mendes, denediği farklı stillerle öne çıkıyor olsa da; ona en çok yakışan tarz, şüphesiz gür saçlarını düzenli bakım yaparak hafifçe uzattığı kesim. Genellikle kısa veya sıfır sakal tercih eden Mendes’in bu tarzında saçlar arkada ve yanlarda kısa tutulurken, üst tarafta bir miktar uzatılıyor ve taranarak şekillendiriliyor.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Adam Levine

Maroon 5’ın yakışıklı solisti Adam Levine, tarzında hangi değişikliği yapsa karizmatik görünen bir ikon. Ancak onunla karakterize olan başlıca görünüm temiz ve kısa saç kesiminden ibaret. Genellikle yüz hatlarını kirli veya hafif sakalla vurgulamayı tercih eden Levine, saçlarını üstte hafif uzun, altlarda ve arkalarda ise kısa tutturarak sadelikten hoşlanan isimlerden. Bu görünüm özellikle modern, seksi ve kendine güvenen bir tarz elde etmek isteyenler içinse mükemmel.

  1. Justin Bieber

Kariyerine küçük yaşta başladıktan sonra büyüyen ve zaman içinde birbirinden farklı stiller deneyen Justin Bieber, istisnasız bütün görünümleriyle yeni bir trende ön ayak olan yıldızlar arasında. Ancak özellikle son dönemde eskiye nazaran daha dingin ve olgun görünen stiliyle ön planda. Ense kısmında kısa kestirerek üstlere doğru katlı bıraktığı saçlarını, tepede fringe gibi kullanarak düzgünce fönleyen Bieber, bu görünümüyle hem modern hem dinamik bir tarz yakalamış halde.

  1. Harry Styles

Kariyeri boyunca saç sakal kesiminde cesur seçimler yapan Harry Styles son dönemlerin en beğenilen isimlerinden. Onu erkek saç kesiminde trend hale getiren görünümü ise özellikle genç ve dinamik görünmekten hoşlananların kullandığı bir kesim. Bu kesimde, saçlar düzenli bakımla bir miktar uzatılıyor ve hafif dağınık şekilde bırakılıyor. Yüz hatları ise genellikle sıfır sakalla öne çıkarılıyor ve böylece genel görünüm oldukça temiz bir hal alıyor. Bu görünüm de kullanıcısına bohem, rahat ve cool bir tarz kazandırıyor.

Müzik ve sanat dünyasının günlük hayatımızdaki stil seçimlerinde büyük söz sahibi olduğu bir gerçek. Ancak bu, gördüğünüz her tarzın sizi yansıttığı veya üzerinize yakıştığı anlamına gelmiyor. Aksine, ikonik trendleri size özel ve günlük hayata uygun hale getirmek için işin uzmanlarına kulak vermeniz gerekiyor. 

Bu görevi sizler için yerine getiren Cut Labs Atelier, saç sakal yapısından yüz tipine kadar sahip olduğunuz farklı özellikleri göz önünde bulundurarak ikonik trendleri kişiselleştirme konusunda bir uzman. Siz de buradan ihtiyacınıza uygun bir randevu oluşturabilir ve hayalinizdeki benzersiz stile anında sahip olabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir