Pixie Saç Kesimi Nedir?

Kadınlara özel bir saç kesimi olan pixie, halk arasında “erkek saçı” olarak bilinir. Kısa, modern ve çekici tarzı ile cesaret isteyen pixie hem kadın hem de erkekler tarafından kullanılabilir. Havalı ve pratik görünümü nedeniyle özellikle sıcak havalarda tercih edilen pixie kesim ile bu sezon yeni stil arayışlarına gidebilirsiniz. Klasik pixie kesim veya tıraşlı modern modeller arasından bir seçim yaparak etkileyici görünüme sahip olabilirsiniz. Gelin her dönemin çarpıcı stillerinden Pixie kesime yakından bakalım.

Pixie Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Pixie kesim; başın arka ve yan taraflarındaki saçların kısa, üst tarafındaki saçların ise daha uzun bırakıldığı bir saç kesimi. Ensenin üstünden katlı olarak yukarı doğru uzayan bu saçlar görünüme hareket ve hacim katmak için fazlasıyla ideal. Ayrıca pixie kesimin kendi içinde yanı traşlı, dağınık veya tek tarafa ayrılmış gibi farklı seçenekleri de mevcut. Dolayısıyla klasik haliyle bile her yüz ve saç tipine giden pixie kesimlerden birini, kendi tarzınıza en uygun haliyle dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Eğer bu sezona son trendlerden pixie kesimlerden biriyle başlamak istiyorsanız, aşağıdaki versiyonlar tam sizlik olabilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Klasik Pixie

1960’ların ikonik erkek saç kesim trendlerinden olan pixie, en klasik haliyle hayatın her anında kullanabileceğiniz bir model. Yenilenen tarzı ve modern görünümü ile nostaljik bir havaya sahip olan klasik pixie, saçlarınızı bir miktar uzun bırakmak istiyor fakat yine de fazla uzunluktan çekiniyorsanız rahatlıkla deneyebileceğiniz bir kesim. Abartısız görünümü, sade şıklığı ve nostaljik modernliği ile günlük hayattan iş ortamına kadar dilediğiniz her yerde saçların üstünün uzun, altının ise kısa bırakıldığı bu kesimi kullanabilirsiniz. Üstelik şekillendirme ve bakım anlamında oldukça pratik uygulamalar yapma avantajı elde edersiniz. Dolayısıyla saçlarınızla fazla uğraşmadan hoş bir stil arıyorsanız klasik pixie tam size göre!

Dağınık Pixie

Bir diğer pratik modellerden olan dağınık pixie, dalgalı ve kıvırcık saçlara sahipseniz deneyebileceğiniz harika bir model. Havalı, salaş ve trend görünmek için ideal olan dağınık pixie kesiminde, zahmetsiz bir şıklık elde edebilirsiniz. Minimum çaba ve maksimum tarz arayışında iseniz, saçların üst kısmını alta göre uzun bırakarak ve dalgalı saçlarınıza bakım ürünleriyle şekil vererek buklelerinizi belirgin hale getirebilirsiniz. Yaptığınız böyle bir şekillendirme ile günlük, rahat ve cool bir görünüme sahip olursunuz.

Tek Tarafı Uzun Pixie

Saç kesiminden beklentiniz, gelenekleri yıkmak ve çarpıcı olmak ise tek tarafı uzun pixie ile çekiciliğinizi artırabilirsiniz. Klasik ve dağınık modellerden farklı olarak saçın hem üst hem de tek tarafının diğer yerlere göre daha uzun bırakıldığı bu kesim dinamiklikten hoşlanıyorsanız sizin için çok ideal. Düz veya dalgalı saçlarınızla birlikte kullanabileceğiniz tek tarafı uzun pixie kesimde, saçların üst tarafa altlara göre diğer modellere kıyasla daha uzun bırakılır. Böylece üst taraftaki saçlar vurgulu hale gelir. Aynı zamanda bir tarafa yatırılır ve bu taraf da diğer tarafa göre daha uzun tutulur. Dilerseniz bu modelde saçın tek tarafını tıraşlayıp diğer tarafı uzun bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı dalgalı bırakarak veya uzun tarafa fön makinesiyle şekil vererek mükemmel bir görünüm kazanabilirsiniz. Sportif, havalı ve etkileyici erkeklerin beğendiği bu trend modeli, yeni saç stiliniz olarak rahat rahat deneyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Üstü Hacimli Pixie

Saçlarınıza hareket katarken hala sadelikten yanaysanız saçın üst kısmının hacimli ve oldukça uzun bırakıldığı üstü hacimli pixie ile tanışabilirsiniz. Özellikle kalın ve dalgalı saçlarda harika görünen bu kesimi, düz saçlarınızla birlikte de kolayca kullanabilirsiniz. Bu modele sahip olmak için yapmanız gereken şey ise klasik pixie kesimdeki gibi üst tarafı altlara göre daha uzun tutmak ama burada farklı olarak üst tarafın biraz daha uzamasına izin vermeniz gerekli. Dilerseniz uzattığınız üst kısımlara kat ekleyerek hafif geçişler elde edebilir ve saçınıza farklı bir enerji katabilirsiniz.

Pixie Saç Kesiminin İncelikleri İçin Youtube Videomuza Göz Atın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir