90’lı Yıllar (90’lar) Saç Kesim Modası Nasıldı?

İkonik ve modern trendlerin öne çıktığı 90’lar, pek çok anlamda günümüz moda ve saç akımlarını etkiliyor. Bir çağa damga vuran 90’lı yıllara ait saç kesim stilleri, onlarca yıldır popülerliğini korumaya devam ediyor ve ünlü şarkıcılardan sporculara kadar sayısız isim tarafından hala kullanılıyor. Karakteristik yapısı ve unutulmaz modelleri ile hafızalarda yer edinen 90’lar erkek saç kesim modellerine bu yazımızda yer verdik. İşte bir dönemin favori saç modelleri!

Sezar Saç

George Clooney’nin Jül Sezar’ı canlandırmasıyla dönemin trendlerinden biri haline gelen Sezar saç kesimi, hala moda ve hala trend. 90’lar Hollywood dünyasını yıkıp geçen bu kesim, son derece geleneksel ve eşit uzunlukta olsa da günümüzün favori modellerinden biri. Saçların her yerinin eşit uzunlukta bırakıldığı Sezar kesimde, hafif kontrast için üst taraflar çok az uzun bırakılır. Bu şekilde saçlar ekstra hacim ve dolgunluk kazanmış olur. Ayrıca yanlara ve arkalara çok hafif solmalar eklenerek saç uzun bırakılmadan hacimlenmiş olur. İş hayatından günlük yaşantıya kadar oldukça geniş bir kullanım aralığına sahip olan Sezar kesimi özellikle yaz sıcaklarından korunmak için değerlendirebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kase Saç 

Pek çok erkek için çocukluk anılarında yer alan kase kesimi, bir dönemin en popüler saç modeliydi. Erkek çocukların saçlarının üzerine kase kapatıp her yerinin eşit oranda kesilmesi ile elde edilen bu model, aslında nizami ve düzgün bir saç hattına sahip olmak için günümüzde de deneyebileceğiniz bir model. Çocukların yanı sıra rock gruplarının da favorisi olan bu ikonik 90’lar modeli ile saçaklı ve hareketli harika bir tarz oluşturabilirsiniz. Üstelik bu farklı modelin yanlara doğru katlarla ilerleyen modern versiyonlarını da stilistinize danışarak kendi üzerinizde test edebilirsiniz.

Perde Saç 

90’larda özellikle erkek müzik grupları, futbolcular ve film yıldızları tarafından kullanılan perde en favori saç kesim modellerinden biriydi. Günümüzde de popülerliğini koruyan bu kesimde temel olarak saçların üst tarafı altlara göre uzun bırakılır ve saçlarda perde görünümü oluşturulur. Bunun için de orta kısım şekillendirilir ve saçların alt tarafı bir miktar kesilir. Kısa kenarlar ve uzun üstler ile temiz, dağınık, aynı zamanda şık bir tarz oluşur. Saçlarınızın yapısının nasıl olduğu fark etmeksiniz, pürüzsüz ve çekici bir stil için bu sezon perde kesimi deneyebilirsiniz.

Diken Saç

Backstreet Boys gibi grupların liderliğinde popülerleşen dikenli saç, görünümüne farklı bir boyut kazandırmak isteyen erkeklerin ilk tercihlerindendi. Günümüzde popülerliğini nispeten yitirmiş olan bu model, hala özellikle genç yaştaki erkekler tarafından kullanılıyor. Saçların adı üstüne şekillendiriciler yardımıyla dik dik bırakıldığı bu model, 90’ların en ikonik temsilcilerinden biri.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Grunge Saç

Dönemin unutulmaz karizmatik isimlerinden olan Kurt Cobain, grunge saç denilince akla gelen en iyi örneklerden. Günümüzde erkekler arasında artan uzun saç modasının en ikonik temsilcilerinden olan grunge saç, dağınık ve zahmetsiz bir şıklık için biçilmiş kaftan. Şık, zarif ve bir o kadar yatak başı gibi görünen bu saç ile günün her anı oldukça havalı görünebilirsiniz. Düzenli bakım yaptığınız saçlarınızı uzatarak ve hafif dağınık bırakarak bu modele rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Hafif katlar ve asimetrik kesimle birleştirdiğiniz versiyonlarda ise görünümünüzü daha hareketli hale getirirsiniz.

1990’ların erkek saç kesim trendleri uzunlu kısalı pek çok modeli beraberinde getirdi. Günümüzde bile hala severek kullanılan bu modeller, dönem dönem yeniden favori olmaya aday seçeneklerden. Özellikle klasik görünümünüzü daha ikonik hale getirmek ve yeni bir tarza sahip olmak için 90’ların en beğenilen saç modellerinden birini deneyebilirsiniz. Stilinizi çarpıcı hale getirecek saç modellerine karar verirken tarzınızı, ihtiyacınızı ve kuaförünüzün önerilerini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir