En Çok Tercih Edilen Erkek Topuzu Modelleri

Erkek topuzu, her yaştan ve tarzdan erkeğin kullanmaktan hoşlandığı en son moda saç trendlerinden. Kendi içinde sayısız alternatife sahip olan topuzlar, kısa uzun demeden orta boy ve üzeri saçlara sahip olan her erkeğe fazlasıyla yakışıyor. Zahmetsiz bir çekicilik yakalarken cool ve tarz olmayı da sağlayan erkek topuzları, aynı zamanda sunduğu rahatlık ile de öne çıkıyor. Peki popülerliği özellikle son birkaç yılda katlanarak artan ve erkek saç dünyasını kasıp kavuran topuzlardan hangisi sizin için daha ideal? Gelin birlikte inceleyelim!

Topuz İçin İdeal Saç Uzunluğu Nasıl Olmalı?

Topuz modellerini incelemeden önce erkek topuzu için saç uzunluğunun ne kadar olması gerektiğinden bahsederek başlayalım. Öncelikle eğer yılın trendlerini takip ederek topuz modellerinden birini kullanmak istiyorsanız, saçlarınızın bir miktar uzamasına izin vermelisiniz. Kadın topuzlarından farklı olarak erkek topuz saç modellerinde dağınıklık ve rahatlık ön plandadır, ayrıca mükemmellik şart değildir. Yani, saçlarınızı tepede yarım veya tam düğümlenebileceği seviyeye kadar uzatarak farklı topuz modellerinden birini denemeye başlayabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Topuzunuzu büyütmek ve tam topuz yapmak için ihtiyacınız olan süre ise mevcut saç uzunluğuna bağlı olarak değişir. Kimi zaman saç kırıklarını aldırmak için uçlardan bir miktar kısaltma yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak düzenli bakım yaptırdığınız ve sağlıklı şekilde uzamasına izin verdiğiniz saçlarınızı, birbirinden çekici topuz modeliyle öne çıkarabilirsiniz. Üstelik rahatlığınızı ve cool görünümünüzü kaybetmek zorunda kalmadan günlük hayatın yanı sıra, iş hayatına da adapte edeceğiniz trend modellerden birkaçına şimdi daha yakından bakalım:

Dağınık Yarım Topuz

 

Çok uzun olmayan orta boy saçlara sahipseniz ve gün içinde rahat olduğu kadar tarz görünen bir saç modeli arıyorsanız, dağınık yarım topuz tam sizlik. Üstelik kullanım bakımından en kolay topuzlardan olan bu modelin uygulaması da bir o kadar basit. En popüler topuz modellerinden olan dağınık yarım topuz için yapmanız gereken tek şey, güzelce taradığınız saçlarınızın sadece üst kısımlarını toplayarak tepeden topuz yapmak. Topuz yaparken itinalı ve özenli olmanıza da gerek yok çünkü bu modelin en önemli özelliği aralardan dökülerek tarzınıza estetik bir hava katan dağınıklık hali.

Fade Topuz

 

Yazın en sık kullanılan topuz modellerinden olan fade topuz, enseyi açık bırakarak yaz sıcaklarından bunalmaları önleyen bir tarz. Temel olarak enseden kulaklara kadar hafif katlı şekilde tıraşlattığınız saçlarınızın üst kısmını minik bir topuzla modern hale getirebilirsiniz. Günlük kullanımda rahatlık sunarken klasik görünümlerle de mükemmel bir uyum yakalayan bu model, çekici görünmek için tercih edebileceğiniz bir model. Üstelik fade topuz için saçlarınızın çok uzamasını beklemenize de gerek yok. Orta ve hafif toplanır şekilde bıraktığınız üst kısımları tepede itinalı şekilde bükerek bu çekici tarza sahip olabilirsiniz.

Zarif Topuz

 

Erkek topuzunu iş hayatında kullanmak istiyor ve bu nedenle resmi ortamlarda sırıtmayacak bir model arıyorsanız, zarif topuzu rahatlıkla deneyebilirsiniz. Özellikle takım elbiseler ve slim fit gömlek keten pantolon kombinleriyle harika bir uyum yakalayan bu modelin aşırı rahat ve havalı olduğunu belirtmekte fayda var. Ödül törenlerindeki pek çok ünlü modelin tercih ettiği zarif topuz içinse saçlarınızın uzun olması gerekiyor. Diğer topuzlardan farklı olarak ensede ve baş arkasında topladığınız saçlarınızı bükerek bu görünüme sahip olabilirsiniz. Görünüşünüzü vurgulamak için saçlarınızı ortadan veya yandan ayırarak arkada toplayabilir veya tamamını geriye tarayarak alnınızın açıkta kalmasına izin verebilirsiniz. İki türlü de şık ve gösterişli görünen bu modeli en özel buluşmalarda tarzınızın bir parçası olarak tercih edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir