Sakalla Kullanılan Taranmış Saç Modelleri

Geri taranmış saç hayatın her alanında erkeklerin kullanmayı tercih ettiği klasik bir görünümdür. Özellikle iş hayatında ve resmi ortamlarda vazgeçilmezlerden olan bu karizmatik saç stili, birbirinden farklı kesimlerin yanı sıra farklı uzunluktaki sakal modelleri ile birlikte de kullanılabilir. Bu da her yaştan ve her tarzdan erkeğin kendine uygun bir geriye taranmış saç modeli uygulamasına olanak tanır. Karşı cinsin ilgisini çekerek gerçek karizmanızı ortaya çıkaracak birbirinden özel taranmış saç modellerini ve bu modellere en çok yakışan sakalları gelin birlikte inceleyelim…

En Çekici Taranmış Saç Modelleri

Taranmış saç, her tarzdan erkeğe fazlasıyla yakışır ve kendi içinde pek çok alt kategoriye ayrılır. Bu modeller arasından en beğendiğinizi kuaförünüzle birlikte kararlaştırarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak geriye taranmış saçlara sahip olmak için dikkat etmeniz gereken tek bir nokta bulunur; o da alın çizgisinin fazla açılmamış olmasıdır. Bu modellerde saçlar genel olarak geriye doğru tarandığından başın üzerindeki açıklık daha belirgin hale gelebilir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa saçları yana taramayı ve açıklığı kapamayı deneyebilirsiniz veya basitçe kuaförünüzden sizin için yeni bir saç stili önermesini isteyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Bütün bunlarla birlikte, gür ve yoğun saçlara sahipseniz bu konuda hiç telaşlanmanız gerekmez çünkü deneyebileceğiniz birbirinden çekici taranmış saç modeli bulunur!

Taranmış Pompadour

Gür ve yoğun saçlarınızı daha dikkat çekici hale getirmek için deneyebileceğiniz en ikonik modellerden biri Pompadour kesimdir. Elvis Presley ve Fransa Kralı XV. Louis’den ilham alan bu model sahip olduğunuz özgüveni etkileyici şekilde yansıtmanızı sağlar. Başın üzerinde yoğunlaştırdığınız uzun saçlarınızı geriye doğru tarayarak ve fön ile şekillendirerek Pompadour görünüm yakalayabilirsiniz. Bu tarzı en az saçlarınız kadar düzgün ve özenli olan kirli veya hafif orta uzunlukta bir sakalla kombinlediğinizde harika görünmeniz de kaçınılmaz hale gelir!

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Taranmış Hard Part

Hard part saç kesimi, sert olduğu kadar şık görünen bir modeldir ve özellikle iş hayatında tercih edilir. Klasik takım elbiseler, smart fit kombinler ve iş hayatında aklınıza gelen her türlü spor şık kıyafetle kombinlenme imkanı sunan taranmış hard partı gün içinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu modeli elde etmek için Pompadour kadar olmasa da bir miktar uzatılmış saçlara sahip olmanız gerekir. Daha sonra başın bir tarafından sert ve belirgin şekilde ayrılan saçlar bir tarafa yatırılır, fön ve sabitleyiciler ile şekillendirilir. Bu görünüme en çok yakışan sakal ise kirli sakaldır, ayrıca ince bir bıyık veya saç hatlarına uygun bir sakal kesimi de yapılabilir.

Taranmış Skin Fade

Başın yan taraflarındaki saçların neredeyse deri görünecek kadar kısa kesildiği skin fade, özellikle genç erkeklere uygun bir saç kesimidir. Bu kesim yaz aylarında sunduğu kullanım rahatlığı ile öne çıksa da her mevsim tercih edilebilir. Tarzınızı dikkat çarpıcı hale getirmek için deneyebileceğiniz taranmış skin fade ise temel olarak kısa kenarlar ile uzun üstlerden meydana gelir. Başın tepesinde yoğunlaşan bu saçlar geriye veya yana doğru taranarak çekici bir görünüme getirilir. Açık renk saçlarda harika duran bu kesimin en çok yakıştığı sakal ise özenle uzatılmış ve taranmış düz sakallardır.

Kısa Taranmış Saç

Saçlarını çok uzatmak istemeyen erkekler için de bir taranmış saç modeli mevcut. Eğer siz de saçları fazla uzatmadan görünüşünü yenilemek isteyenlerdenseniz, kısa saçlarınızı geriye doğru tarayarak bu modele sahip olabilirsiniz. Başın üstünde, yanlarında ve sakal çevresinde kısa kestirdiğiniz saçlarınızı nizami şekilde düzenleyerek özenilmiş bir görünüş yakalayabilirsiniz. İş hayatında ve orta yaş erkeklerde harika duran bu kesimde de saçları bir tarafa ya da geriye doğru taramanız gerekir. Bu model sıfıra vurdurulan ve hafif uzatılan sakallarla birlikte kullanıldığında yüz hatlarını daha çok ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir