Pedikürün Faydaları Nelerdir?

Günümüzde erkek bakımı tabu olmaktan çıktı ve günlük rutinlerden biri haline geldi. Artık, önceleri nadir rastlanan pedikür de bu bakım rutinleri arasında. Sadece ayakların güzel ve temiz görünmesine yardımcı olmayan pedikürün aslında ayak sağlığını da olumlu yönde etkilediği pek çok kişi tarafından bilinmiyor olabilir. Dolayısıyla cinsiyetten bağımsız olarak tırnak ve ayak sağlığını korumak için uygulanan pedikürün faydalarından bahsetmekte fayda var!

  1. Batık Tırnakları Giderir.

Konu ayak tırnakları olduğunda, erkekler yeterince özenli olmayabilir ve sonuç olarak ayak tırnaklarının etrafında hem can yakan hem de enfeksiyona neden olan batık tırnak miktarı artabilir. Genellikle tırnakların çok kısa kesilmesinden veya köşelerde minik parçaların bırakılmasından kaynaklanan bu tip problemler, düzenli pedikür uygulamaları ile önlenebilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Ölü Deriden Arındırır.

Pedikürün bir diğer faydası, pürüzsüz ve nem dengesi korunan bir cilt sağlamasıdır. Uygulama aynı zamanda ayak masajı ve peeling gibi servisleri de içerdiğinden ayaklardaki ölü deriden kurtulmaya yardımcı olur. Böylece özellikle topuklarda ve ayak tabanında ortaya çıkan çatlaklar, nasırlar ve diğer kötü ve sert görünümlü yapılar ortadan kalkar. Bu durum aynı zamanda ayaklarda oluşabilecek mantar ve bakteri sorunlarına da engel olur. Ölü ve pis deriden arınan ayak derisi daha canlı, temiz ve taze görünerek estetik açıdan da hoş karşılanır.

  1. Ayak Sağlığına İyi Gelir.

Bütün vücut ağırlığını taşıyan ayakların pek çok açıdan sağlıklı olması gerekir. Sadece tırnak törpülemekten çok daha fazlası olan pedikür, ayak sağlığını korumak için birebirdir. Özellikle fazla yürümekten veya uzun süre ayakta durmaktan kaynaklanan ayak ve bilek ağrıları, pedikür sırasında yapılan özel peeling ve masaj uygulamaları ile giderilebilir. Ayaklarda ortaya çıkan şişlikler, morluklar ve ağrılı noktalar düzenli pedikür sayesinde kolayca tespit edilir ve ilerlemeden önlenebilir. Böylece ileride sırt ve bel ağrısına neden olabilecek veya postür duruşunu bozabilecek sorunlar da engellenmiş olur.

  1. Stresi Azaltır.

Ayak tabanından pek çok sinir ve kılcal damar geçer, dolayısıyla ayaklara uygulanan pedikürün bütün vücut üzerinde etkisi vardır. Doğru noktalara temas edilmesi halinde vücuttaki kan dolaşımı hızlanır, belirli bölgelerde biriken hassasiyet hissi giderilir ve stres atımı gerçekleşir. Dolayısıyla pedikür yaptırmak, vücuttaki negatif enerjiyi dışarı atarak iyileşmenin en kolay yoludur. Kadınların aksine duygularını çok iyi ifade edemeyen erkeklerde, içeride biriken stresli ve kötü ruh halinden kurtulmaya fazlasıyla yardımcıdır. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Koku ve Enfeksiyonu Önler.

Genellikle erkeklere özgü bir sorun olan ayak kokusu, aslında ayak hijyenine dikkat etmemek ve ayak bakımını aksatmaktan kaynaklanır. Çünkü pedikür, sadece estetik bir uygulama değildir ve ayaklardaki batık tırnakları, nasırları, mantarları veya enfeksiyonları önlemeye de yardımcıdır. Ayak kokusu gibi sosyal açıdan olumsuz etki bırakan sorunlar, ayaklarda enfeksiyon veya mantar oluştuğunun ve ayak hijyenine özen gösterilmediğinin işaretidir. Tırnakların ve ayakların iyice temizlendiği, ölü deriden arındırıldığı ve nemlendirildiği pedikür sayesinde bu gibi sorunlar kolayca giderilir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, pedikür yaptırmanın ayak görünümüne ve sağlığına pek çok açıdan olumlu etkisi vardır. Hatta düzenli şekilde yaptırılan bu bakım uygulamasının, vücuttaki stresi azaltması nedeniyle ilişki ve iş durumlarına iyi geldiği bile söylenebilir. Kişinin kendini iyi hissetmesine, rahatlamasına ve vücutta biriken kötü enerjiden kurtulmasına yardımcı olan ayak bakımını bu gibi hizmetler veren bir saç tasarım salonunda yaptırabilirsiniz. Ayak hijyenini korumak ve bütün gün ayakkabıların içine sıkışan ayaklarınıza iyi davranmak için size en yakın saç ve tırnak tasarım stüdyosunu ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir