Hollywood Yıldızlarının İkonik Saç Kesimleri ve Nasıl Elde Edilir?

Hollywood ünlülerinin ödül alma nedenleri başarılı oyunculukları olsa da her zaman görünüşleriyle seyirciden tam puan aldıkları kesin. Birbirinden çekici ve karizmatik görünen bu aktörler, özellikle saç sakal kesimlerinde yaptıkları doğru seçimler nedeniyle bu kadar ikonikleşmiş durumda. Bu nedenle bir dahaki berber ziyaretinize gitmeden önce aşağıdaki farklı yaş ve tarzlardan oluşan önerileri inceleyerek ilham almak isteyebilirsiniz!

  1. Liam Hemsworth – Quiff

Hollywood camiasının en yakışıklı erkeklerinden biri olarak kabul edilen Liam Hemsworth bu unvanını, şanslı genlerinin yanı sıra özenle stilize edilmiş saç kesimine borçlu. Quiff saç kesimi, saçların üst kısmının uzatılarak yükseltilmesi ve öne doğru taranarak hacimlendirilmesi ile elde edilir. Quiff saç kesiminde uzunluk kişiye göre değiştiğinden ortaya fazlasıyla iddialı görünümlerin çıkması mümkün. Ancak klasik bir kesime modern dokunuşlar ekleyerek Liam tipi bir saç stili elde etmek istiyorsanız, saçlarınızı orta seviyede uzattıktan sonra deniz tuzu spreyi ve fön makinesiyle şekillendirmeniz yeterli.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Chris Hemsworth – Dağınık Kat

Liam ailesinin bir diğer karizmatik üyesi olan Chris Hemsworth da tıpkı kardeşi gibi gür saçlarıyla ön planda. Onun kullandığı dağınık kat, özellikle doğal görünümü vurgulayan kullanışlı bir stil. Saçların kısa ve katmanlı kesilmesiyle elde edilen dağınık katta, saçların üst kısmı hafif uzun bırakılır ve şekillendirme sırasında saçlar hafifçe karıştırılır. Bir miktar saç şekillendirici yardımıyla kolayca elde edebileceğiniz bu kesimi, şık davetlerden sıradan arkadaş görüşmelerine kadar hemen her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  1. Bradley Cooper – Orta Uzun

Tarzını çok az değiştiren ünlülerden olan Bradley Cooper, saçlarınızı uzatmaktan hoşlanıyor fakat fazla uzun saçlarla rahat etmiyorsanız sizin için en iyi ilham olabilir. Çok yönlü bir stil olan orta uzun saç modeli, sıradan veya resmi etkinliklerde rahatlıkla kullanılabilir ve her yaştan erkeğe uygun hale getirilebilir. Özellikle Bradley gibi kalın ve dalgalı telli saçlara sahipseniz, saçlarınızı kontrol edilebilir bir uzunlukta tuttuktan sonra geriye doğru tarayarak şekillendirebilir ve sabitlendirici ürünlerden faydalanarak bu görünüşü kalıcı hale getirebilirsiniz.

  1. Ryan Gosling – Klasik Taper

Ryan Gosling ile karakterize olan klasik taper her durumda ve tarzda kullanılan zamansız stiller arasında. Kısa yapısı nedeniyle kullanımı kolay olan klasik taper, saçların yanlarda ve arkada kısa tutulup yukarı doğru gidildikçe uzatılmasıyla elde edilen rahat bir stil. Üst ve alt saçlar arasındaki hafif kademeli geçiş sayesinde seyrek saçlar için de en ideal kesimlerden olan klasik taper modelini, özellikle yüzünüzdeki sivri ve kemikli hatları vurgulamak için Ryan gibi hafifçe bir tarafa doğru tarayarak şekillendirmeyi deneyebilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Ben Affleck – Pompadour

Rock’n’roll sembollerinden olan pompadour, saçların önlere doğru belirgin şekilde uzatılıp, fön makinesiyle şekillendirilmesi sonucu elde edilen kesimlerden. Onu günümüz kullanımına uygun hale getirmek için Ben Affleck’in bu görünümünden ilham alabilirsiniz. Özellikle kırlaşmaya başlayan saçlarınızı bu klasik kesime uygun şekilde uzattıktan sonra tarakla arkaya doğru yatırabilir ve her yaşta çekici görüneceğinizi kanıtlayabilirsiniz.

  1. Brad Pitt – Undercut

Her koşulda trend olan kesimlerinden bir diğeri de asker kesimi olarak da bilinen ve saçların altının kısa, üstünün biraz daha uzun bırakıldığı undercut modeli. Çekiciliğini tamamen kısa ve uzun saçlar arasındaki dengeye borçlu olan bu kesim, özellikle yüz hatlarına güvenen erkekler için ideal. Eğer Brad Pitt gibi kemikli bir çene yapınız varsa undercut kesimi sakalsız kullanmayı deneyebilir ve tarzınıza karizma katabilirsiniz. Üstelik kullanımı son derece rahat olan bu kesimde saç şekillendirme için ekstra vakit ayırmanız da gerekmez.

Ünlü yıldızlardan ilham alan bu saç kesimleri, tarzını değiştirmek ve daha iyi hale getirmek isteyen erkekler için en iyi seçenekler. Ancak yüzünüze ve saç tipinize en çok yakışan kesimde karar kılmadan önce buraya tıklayarak Cut Labs profesyonellerine ulaşabilir ve hem trend hem karizmatik görünmenin farklı bir yolunu keşfedebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir