Her Dönem Trend Olan Erkek Klasik Saç Modelleri

Erkekler için dış görünüşü en çok etkileyen şey saç ve sakal kesimidir. Günümüzde yenilenen ve her sezon değişen pek çok erkek saç kesim modeli olsa da bazı klasik modeller her dönem trendliğini korur. Modası geçmeyen bu zamansız kesimler, spordan klasiğe geniş bir tarza hitap eder. Özellikle iş hayatında rahat kullanım sunan ve çekici erkekler için vazgeçilmez olan klasikleşmiş kesimleri sizler için derledik!

French Crop

Her yaştan erkeğin tercih ettiği modellerden olan French crop, önde açılmaların başladığı durumlarda da gayet kullanışlı bir seçenek. Ön ve üst taraftaki saçların uzun ve saçaklı bırakıldığı bu kesimde, kulak altı ve ense daha kısa tıraşlanıyor. Böylece hem öndeki açılmaları gizlemek hem de havalı bir tarz yakalamak mümkün oluyor. Kısa, temiz ve kullanımı kolay bir model olan French crop; spor salonundan yüzmeye, iş hayatından günlük yaşama kadar her an tarzınıza rahatlıkla dahil edebileceğiniz bir kesim. Şekillendirme derdi olmayan bu modeli, birkaç haftada bir düzenli olarak kestirerek kullanabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Buzz Cut

Temiz ve havalı modellerden bir diğeri de her sezonun en favori kesimleri arasında gösterilen buzz cut. Askeri ve kısa bir model olan buzz cut, zamansız bir tarz olarak öne çıkıyor. Ryan Gosling, Christian Bale ve daha pek çok ünlü ismin tarzına dahil ettiği bu kesim, özellikle kafa şekliniz düzgün ve çene yapınız kemikliyse size çok yakışacak. Ancak buzz cut kesimi kullanmak için illa kemikli bir yüze sahip olmanız gerekmiyor. Çünkü kendi içinde farklı alternatifleri bulunan bu kesimi kendi tarzınıza ve yüz hatlarınıza uygun şekilde değiştirebiliyorsunuz. Üstelik sadece evdeki tıraş makinenizi kullanarak!

Geriye Yatırılmış Saç

1920’lerden beri karizmatik erkeklerin 1 numaralı tercihlerinden olan geriye yatırılmış saç, özellikle resmi hayatta tarzınızla etkilemek istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir model. Bu kesimde saçlar düzgün şekilde geriye doğru taranıyor ve fönle sabitleniyor, böylece yüzün açığa çıkması sağlanıyor. Genellikle sakalsız kullanılan bu kesime kirli sakal da fazlasıyla yakışıyor. Özellikle düz saçlı erkekler için hem şekillendirme hem de bakım anlamında kolaylık sağlayan bu model, klasik hayatta sizin için kurtarıcı bir seçenek olabilir. Ancak tarzı en iyi şekilde uygulamak için önlerdeki açılmanın ya başlamamış olması ya da hafif seviyelerde olması çok önemli.

Yana Yatırılmış Saç

Erkek saç kesimleri arasında her dönem zamansız bir çekicilik sunan yana yatırılmış saç da iş hayatından günlük hayata kadar tercih edilen bir model. Yan ve arka taraftaki saçların kısa, ön ve üst taraftaki saçların daha uzun bırakıldığı bu kesimde saçlar bir tarafa doğru yatırılıyor. Genellikle yatırılan taraftaki saçlar da diğer tarafa göre daha uzun bırakılıyor ve bu şekilde yüzle arasındaki uyum daha fazla oluyor. Klasik, temiz ve düzenli görünümden hoşlananlar için harika bir alternatif olan yana yatırılmış saç üzerinden ne kadar zaman geçse de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kesim.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Quiff

Abartılı Pompadour modelinin günlük hayatta da kullanılacak alternatifi olarak karşımıza çıkan quiff, her yaştan ve yüz şeklinden erkeğin denemekten keyif aldığı bir model. Elvis Presley tarzı aşırı uzun ve dikkat çekici saçların biraz normalleştirildiği bu kesim yine de oldukça ikonik bir stile sahip. Kendi içinde farklı varyasyonları olan bu model, daha yumuşak bir arka kısım ile kısa tutulan yan saçlardan ibarettir. Üst taraf ise genel saç uzunluğuyla uyumlu bir seviyede kesilir ve geriye ya da yana doğru taranır. Böylece gür, canlı ve sık saçların olabilecek en etkileyici haline getirilmesi sağlanır. İş hayatının vazgeçilmezlerinden olan quiff ile çekici tarzlar oluştumaya başlayabilir ve yeni bir sizle tanışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir