Erkekler İçin Yağlı Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Tıpkı kadınlarda olduğu gibi, erkeklerde de yağlı saç bakımının özenli ve doğru yapılması gerekir. Yanlış yıkama ve kurutma adımları saçlarınızın normalden cansız görünmesine neden olabilir. Ek olarak yanlış bakım ürünlerinin kullanılması da saçlarınız temiz bile olsa kirliymiş gibi durmasıyla sonuçlanarak sizi sosyal hayatta zora sokabilir. Bütün bu yağlı saç problemlerinden kaçınmak içinse doğru bakım adımlarını öğrenmek ve saçlara daha özenli davranmak önemlidir. Bazen de sorunun arkasındaki temel nedeni belirlemek en etkili çözüm yöntemi olabilir. O halde gelin yağlı saçlara sahip erkekleri uygulaması gereken etkili ipuçlarına göz atalım!

Doğru Temizlik Ürünleri Kullanın!

Yağlı saçların canlı ve dolgun görünmesi için en önemli bakım adımı, doğru temizlik malzemelerini kullanmaktan geçer. Yağlı saçlara özel formüllere sahip olan şampuanlar, bu aşamada size yardımcı olabilecek başlıca ürünlerdir. Saç ve derideki nem oranını dengeleyen bu şampuanlar, saçların gün içinde normalden fazla yağlanarak cansız ve yapış yapış görünmesini engeller. Aynı zamanda baş derisini besleyerek köklerin daha güçlü olmasını sağlar. Bunun yanı sıra, doğru ürünlerin yanlış veya aşırı kullanımı da saçlara zarar verir. Bu nedenle kullandığınız temizlik ürünleri doğru olsa bile bunları ideal oranlarda kullanmanız gerekir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Kimyasallardan Uzak Durun!

Pomad ve jöle gibi şekillendiriciler, içi saç derisine zararlı kimyasallarla dolu ürünlerdir. Bu tür malzemeler, saç teline yapışır ve onu dıştan sarar. Böylece saçlara yerleşerek saç derisinin nefes almasını önler ve başınızda ekstra ısı oluşmasına neden olur. Bu ısı da doğal nem oranını artırarak saçların daha hızlı yağlanmasıyla sonuçlanır. Bu nedenle bu tür ürünlerin özellikle yağlı saçlarda kesinlikle kullanılmaması, bunların yerine doğal içeriklerin tercih edilmesi gerekir. Siz de sahip olduğunuz saç şekillendirme ürünlerini tekrar gözden geçirerek ve içinde kimyasal bulunanları eleyerek etkili bakım yapma yolundaki ilk adımı atabilirsiniz.

Yağı Emen Malzemeler Uygulayın!

Yağlı saçlarda deri normalden fazla yağ üretir ve bu durum sönük saç sorunuyla sonuçlanır. Bu aşamada baştaki ekstra nemi emen, doğal içerikleri ürünlerden faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle kuru şampuanlar bu anlamda size fazlasıyla yardımcı olabilir çünkü kuru şampuan yağlı saçlar için en ideal ürünlerdendir. Saçı temizlerken fazla nemi alan ve saçlara canlılık veren kuru şampuan, özellikle temizlik aşamasında değerlendirebileceğiniz bir ürün olabilir. Doğal içerikli bebek pudrası gibi ürünler de baştaki ekstra nemi alma konusunda etkilidir. Bu tür sağlıklı ve kimyasaldan arındırılmış temizlik veya bakım ürünlerini, saç derisini ideal nemde tutmak için tercih edebilirsiniz. Ancak doğru ürünü ararken saçlardaki nem dengesini daha fazla bozmamak için öncelikle kuaförünüze veya saç stilistinize danışmanız önemlidir. Bu sayede nem sorununu artırma riskinden kaçınarak sizin için en ideal ürünlere ulaşabilir ve ideal kullanım oranları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Beslenme Alışkanlıklarına Dikkat!

Yağlı saçlar her ne kadar kalıtsal olsa da, kimi zaman bu sorunun altında oldukça basit ve çözülebilir nedenler yatar. Özellikle aşırı yağlı, abur cubur temelli sağlıksız bir beslenme alışkanlığınız varsa bunu değiştirmek saçlarınızdaki nem sorununu gidermek için yeterli bir adım olabilir. Çünkü vücuttaki aşırı yağ dışarıya deri yoluyla atılır ve buna baş derisi de dahildir. Bu nedenle beslenme alışkanlıklarınızı düzenleyerek daha güçlü, canlı, sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Yeterli miktarda mineral, vitamin ve temel besin maddelerini aldığınız sağlıklı bir diyet uygulamak genel sağlık durumunu da iyileştireceğinden dış görünüşünüze olumlu şekilde yansır. 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir