Dökülme Sorunu Yaşayan Erkekler İçin En İyi Saç Modelleri

Çoğu erkek için saç dökülmesi tarzın önüne geçen büyük bir sorundur. Kimilerinde yaşa bağlı olarak kimilerinde ise kalıtsal veya çevresel faktörler nedeniyle ortaya çıkan saç dökülmeleri, erkeklerin en rahatsız olduğu konulardandır. Ancak doğru bir kesimle daha iyi yönetilen saç dökülmesi, çekici tarzınızı yansıtmak için iyi bir fırsat olabilir. Zamanla incelen çizgiler ve açılan alın karşısında yeni bir saç kesimi denemeniz gerekiyor olabilir. Doğası gereği normal şekilde dökülen saçlarınız varsa ve daha etkileyici bir görünüm elde etmek istiyorsanız, seyrek saçların deneyebileceği en tarz kesim modellerini inceleyerek işe başlayabilirsiniz!

Üstü Uzun Saç

Kenardaki saçların kısa, üst bölgedekilerin ise katlı ve çeşitli uzunluklarda tutulduğu bu kesim özellikle saç dökülmesinin yeni başladığı durumlarda kullanım için ideal. Alın çizgisinin hafif hafif ortaya çıktığı ve yaşla birlikte karizmanın da oturduğu bu evredeyseniz, üstteki saçlarınızı yeni başlamış açıklıkları kapatmak için kamuflaj olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yandaki saçları 2,5-3 cm uzunlukta bırakabilir, üstte de farklı uzunluklar deneyebilirsiniz. Her yaştan dökülmede en çekici tarzlardan olan bu kesim, genel görünümle bütünleşmenize yardımcı olan en iyi modellerdendir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Eşit Uzunlukta Saç

https://unsplash.com/photos/ym–mSBZ0ro

Genel bir dökülme ve belirgin incelen saç çizgisi sorunu yaşıyorsanız, ancak saçlarınızı tamamen tıraş etmekten de kaçınıyorsanız, bütün saçları eşit uzunlukta kestirmek sizin için en iyi seçenek olabilir. Dökülen saçlarda işin özü, dökülmenin doğal ve zamanında olmasıdır; bu nedenle çeşitli saç çoğaltma yöntemleri bulunsa da karizmatik görünümün temel anahtarı bu doğal gelişmeyle barışmaktır. Bunun için en iyi kesimlerden olan eşit uzunluktaki saç; yanları, arkayı ve üst kısmı eşit bırakarak elde edebileceğiniz kısa bir görünümdür. Genel olarak asker tıraşına benzer ve kafatası yapısının görünür olmasını sağlar.

İncelen Çizgi

Alın ve saç arasındaki açılmanın başladığı veya ilerlediği durumlarda tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri de saçlarınızı her yerde mümkün oldukça uzatmaktır. Ortalama 2-3 cm arası uzattığınız saçları incelen kısımda biraz daha uzun bırakarak buradaki açılmayı gizleyebilir ve dökülen saçlarınızla birlikte çekici bir tarza sahip olabilirsiniz. Temel mantığın dikkati başka yöne çekmek olduğu bu kesimi, resmi hayatta ve özel davetlerde rahatlıkla kullanabilir, kendinizle barışık olmaya çekici bir tarzla başlayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, saçlarınızı düzenli olarak temizlemek ve yağlanma durumlarından kaçınmak olmalı.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Katlı Kesim

Ara dökülmelerle seyrelen saçları daha hacimli ve dolgun göstermek için ideal olan katlı kesim, açılma kısımlarını kapatmak için tercih edebileceğiniz bir model olarak öne çıkar. Özellikle genç ve dökülmenin yeni başladığı erkeklerin sıklıkla tercih ettiği bu kesimde saçlar genel olarak uzatılır ve ara katlarla dolgunlaştırılır. Böylece ara bölgelerdeki hafif açıklıklar, uzayan saçların altında gizlenebilir. Dalgalı ve kıvırcık saçlı erkekler için dökülen saçlara harika çözümlerden olan katlı kesim, saçlarınızı baştan aşağı kazıtmak yerine tercih edebileceğiniz bir tarzdır. İş hayatından günlük yaşama kadar her an kendi stilinize uydurabileceğiniz bu modelde, saçlar biraz uzun tutulduğu için bakımının da özenli olması gerekir. Daha fazla dökülme yaşanmaması ve sürecin normalden hızlı gerçekleşmemesi için saç sağlığına iyi gelen yöntemleri deneyebilir ve daha doğal saç bakım ürünleriyle tanışabilirsiniz.

Yanları Uzun Saç

Bruce Willis ve Jason Statham gibi karizmatik ünlülerin vazgeçemediği saç kesimlerinden olan yanları uzun saç, orta bölgedeki açılmaların artık geri dönülemez olduğu durumlarda tercih edebileceğiniz harika bir modeldir. Doğal dökülme süreciyle barışık ve kendinden emin erkeklerin çekiciliğini artıran bu kesimde, yandaki saçlar tepe noktaya göre kısa bırakılır. Arka üst taraf biraz daha uzun tutulabilir, tepe noktası ise saçsız olan kısımdır. Her şeyin orantılı, temiz ve birbirine yakın uzunlukta bırakıldığı bu kesimi, en şık takım elbiselerinizle ve kirli sakalınızla birlikte kullanarak ortamdaki en çekici erkek siz olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir