Fade Cut Akımı Nedir?

Fade Cut Akımı Nedir?

Son dönemin en trend erkek saç kesim modellerinden olan fade cut, ünlü isimlerin tercihleriyle birlikte popüler bir kültür halini aldı. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı alt türlere sahip olan bu saç trendi, her yüz tipine ve tarza uyum sağlıyor. Yaz yaklaşırken görünümünüze şık ve modern bir hava katmak istiyorsanız, bu yeni nesil saç trendi tam size göre olabilir. Gelin fade cut akımının inceliklerini birlikte inceleyelim.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Fade Cut Nedir?

Fade cut, ilk olarak 40’lı 50’li yıllarda ortaya çıktı ve Amerikan askerleri tarafından tercih edilmeye başlandı. Son dönemde Will Smith ve Bel Air Prensi gibi ünlü isimlerin kullandığı bu kesim, ilk çıktığında sıradışı olarak görülüyordu ve iş hayatında kabul edilmiyordu. Son birkaç yılda yeniden popüler hale gelen fade cut, erkeklerin en beğendiği saç trendleri arasında yer alıyor.

Genel olarak fade cut, başın üst ve yan taraflarındaki saçların kademeli olarak kısaltılması anlamına geliyor. Bu sırada uzunluk geçişi oluşturması nedeniyle farklı saç kesimleriyle birlikte kullanılabiliyor ve her saç tipine uyum sağlıyor. Saçın tamamının tek bir uzunluğa sahip olmadığı bu harman model, yerine göre şık ve modern görünüm elde etmenize yardımcı oluyor. Ayrıca çeşitli uzunluk ve renk varyasyonları ile birlikte çalışabiliyor. 

Fade Cut Çeşitleri

Fade cut son derece popüler ve ana akım haline gelmiş bir kesim tarzı olduğu için kendi içinde pek çok farklı alt gruba ayrılıyor. Temel olarak her erkeğin kendi stili ve saç kesim türü ile fade cut akımını birleştirmesi mümkün. Dolayısıyla fade cut çeşitleri arasından yüz ve saç tipiniz, yaşınız ya da giyim tarzınıza en uygun seçimi yapabilirsiniz. Kişiliğinize en uygun kesim tarzını seçmek için aşağıdaki en beğenilen fade cut çeşitlerinden bazılarını inceleyebilirsiniz:

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Taper Fade

En popüler fade cut modellerinden olan taper fade, genel olarak uzunluğu başın üst kısmında toplayan bir kesimdir. Bu tarzda saç üst kısımda hafif konik bir yapıya sahipken, yan ve arka taraflarda kademeli şekilde kısalır. Keskin ve temiz, aynı zamanda şık ve havalı görünüm arayışındaki erkekler için idealdir. 

Low Fade

Düşük fade olarak da bilinen low fade, sert bir tarz istemeyen fakat hafif saç geçişleri arayan beyler için harika bir modeldir. Oldukça çok yönlü ve erkeksi bir kesim olan low fade saçların alt kısmına odaklanır. Yanlarda sivrilen, başın alt kısmında incelen saçlar abartısız bir kademeye sahip olmanızı sağlar.

Mid Fade 

Mid fade, orta boylu bir kesim olarak tanımlanan bir kesimdir. Üst kısmın orta uzunlukta bırakıldığı bu kesimde arka ve yan taraflar oldukça kısa ve incedir. Her yaştan ve tarzdan erkeğe uyan mid fade, çeşitli yöntemlerle şekillendirilebilir. Üst kısım uzun tutulduğu için klasik, spor ve erkeksi modeller için uygundur.

High Fade

Her tarza uyarlanabilir şekildeki bir diğer fade cut çeşidi de high fade kesimidir. Şakakların üstünden başlayan kademeler enseye doğru kısalır. Başın üst kısmındaki saçların uzunluğu ise kişiye göre belirlenir ve tek tarafa yatırarak kullanılabilir. Oldukça sofistike ve elit bir görünüm sunan popüler bir stildir.

Skin Fade

Özellikle doğal ve dalgalı saçlarını göstermek isteyen erkeklerin tercih ettiği bu tarzda, saçın üst tarafları dramatik bir uzunlukta bırakılır. Enseye doğru ise kademeli kısaltmalar yapılır. Üstte farklı tarzların denenmesine imkan tanıyan bu görünüm modern, trend ve rahat tarzdaki erkekler için idealdir.

 

En trend kısa erkek saç modelleri arasında bulunan fade cut türlerinden birini tercih ederek, tarzınızı daha fazla öne çıkarabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir