Damat Tıraşı Nedir?

Damat Tıraşı Nedir?

Dünya evine giren damatların önlerinde uzun bir hazırlık süreci vardır, bunlardan biri de damat tıraşıdır. Düğün zamanı kuaförde tek vakit geçirenin gelin adayları olduğu düşünülse de damat bakımından da hoş görünmek önemlidir. Saç sakal tıraşının damatlık seçimi, yüz şekli ve diğer faktörlerle uyum içinde olması gerekir. Birçok farklı damat tıraşı modeli bulunduğu için kendinize en uygun stili bulabilir ve doğru damatlık ile mükemmel sonuçlar alabilirsiniz. Yazımızın devamında düğün günü tercih edeceğiniz tıraşı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Damat Tıraşı Nasıl Olmalı?

Damat tıraşı düğün öncesi uygulanan ritüellerin başında gelir. Her ne kadar erkeklerin girdiği kuaför araştırması gelin adaylarınınkinin yanında pek önemli gibi gözükmese de düğün günü bakımlı görünmek önemlidir. Çünkü hoşunuza gitmeyen bir saç sakal modeli uygulamak sizi uzun yıllar kötü şekilde etkileyebilir ve en özel gününüzün kabusa dönüşmesine neden olabilir.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Damat tıraşı, hem sakal hem de saçlara komple bakım yapılması şeklinde uygulanır. Genel olarak sinek kaydı sakal tıraşı ile düzgün kesilmiş saçlar damat adayları için yeterlidir. Ancak günümüzde erkeklerin de bakımına özen göstermeye başlamış olması ve günlük hayatta bile dış görünüşlerine dikkat etmesi nedeniyle uygulanabilecek pek çok damat tıraşı modeli bulunur. 

Klasik Damat Tıraşı

En sık tercih edilen ve sade ama gösterişli görünmek isteyen erkeklerin tercih ettiği bu tıraş etkileyici görünmenizi sağlar. Saçların geriye doğru taranarak daha hacimli göründüğü bu modelde sakallarınızı kirli kullanabilir ve doğal ama bakımlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Uzun Damat Tıraşı

Günümüzde erkeklerin çoğu saçlarını uzatmayı tercih edebiliyor ve modern düğünler için bu herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Uzun ve hacimli saçlarınız varsa düğün gününden önce saçlarınıza ek bakım uygulatabilir ve daha canlı görünmelerini sağlayabilirsiniz. Kırıkların alınmasıyla birlikte saçlarınızı daha düzgün bir forma sokabilir, yerine göre örgülü veya topuz modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Bu sırada saçlarınız uzunsa sakallarınızı yüz tipine uygun uzunlukta kesebilir ve yüzünüze temiz bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Doğal Dalgalı Damat Tıraşı

Saçları orta boy ve dalgalı olan erkekler için kullanılan bu model, rahat şekillendirilmesi ile öne çıkar. Ayrıca farklı boydaki saçlara uygulanabilir. Dalgalı saç buklelerinin jöle ve köpük yardımıyla şekillendirildiği bu modelde sakal tıraşını kısa tutarak romantik ve sade bir görünüş yakalarsınız.

 

Yana Yatırılmış Damat Tıraşı

Uzun yüz hatlarına sahip erkekler için ideal olan bu modelde saçlar yana doğru taranır ve yüzün ortaya çıkması sağlanır. Yanların kısa, üst kısmın ise daha uzun olduğu saçlar istenilen yapıya getirildikten sonra yüze uygun uzunlukta bir sakal kesimi yapılır.

Bunların yanı sıra daha farklı ve hoşunuza giden modelleri deneme imkanını var fakat  seçiminiz her ne olursa olsun damat tıraşı yaptırırken şu hususları göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin:

  • Öncelikle herkesin kendi giyim tarzına, yüz tipine ve saç yapısına uygun bir tıraş tercih etmesi gerekir. 
  • Damatlık seçimi, cep mendili ve diğer aksesuar detaylarının damat tıraşı ile birlikte değerlendirilmesi bütüncül bir görünüm kazanmanızı sağlar. Bu nedenle tıraşı kıyafet ve ayakkabılarınızla birlikte denemelisiniz.
  • Eğer hangi tıraşı yaptırmak konusunda kararsızsanız hoşunuza giden bir modeli düğünden 1 ay önce denemek sizin için iyi bir alternatif olabilir. Böylece düğün günü oluşabilecek sorunları önleyebilir ve bu süreçte yeni model arayışlarını tamamlayabilirsiniz.
  • Damat tıraşının gece boyu dağılmaması için saç sakal görünümünün sabitlenmesi önemlidir. Eğlence ve dans etmeyle dolu gecelerde terleme faktörünü de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu nedenle her şey bittikten sonra kuaförünüze saç sakal tipinize uygun sabitleyici ürünler kullanmasını hatırlatmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir