Erkekler İçin Saç Bakımı ile Saçı Güçlendirme

Erkekler İçin Saç Bakımı ile Saçı Güçlendirme

Dönem dönem çoğumuzun saçı normalden cansız ve hacimsiz görünebilir. Stres, olumsuz yaşam koşulları ve beslenme alışkanlıkları başta olmak üzere pek çok faktör saç sağlığında etkilidir. Erkekler, saçlarına kadınlar kadar boya, maşa ve düzleştirici gibi uygulamalar yapmadıkları için daha az saç sorunu yaşarlar. Fakat bu her erkek saçının sağlıklı ve canlı olduğu anlamına gelmez. Düzenli bakım yapılmayan saçlarda zaman içinde kepek, seyrelme ve dökülme gibi pek çok sorun gözlenebilir. Buradaki asıl soru ise saçlarının yumuşak ve canlı görünmesini isteyen erkeklerin ne yapması gerektiğidir. İşte saçlarınıza güç kazandıracak bakım önerileri!

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

Erkekler İçin Saçları Güçlendirecek Bakım İpuçları

Konu erkek saç bakımı olunca, saçların temiz ve güçlü görünmesi önemlidir. Saç bakımını aksatmayan erkekler zaman içinde çok daha yumuşak ve parlak saçlara sahip olurlar. Bunun için düzenli bakım ve temizlik yapma şartı vardır. Siz de kuruma, yağlanma, güçsüzleşme ve kepek gibi saç sorunlarını çözmek istiyorsanız saç bakımına özen göstermek için şu ipuçlarını uygulamaya başlayabilirsiniz.

Saç Temizliğine Özen Gösterin

Güçlü saçlar için erkek saç bakımının ilk adımı temizliktir. Saçlarınızı hava şartlarına göre gün aşırı veya en az 2 günde bir yıkamaya dikkat etmeniz gerekir. Düzenli temizlenen saçlar daha canlı ve sağlıklı hale gelir,. Saçlarınızı yıkarken saç derisine masaj yaparak saç köklerindeki kan akışını hızlandırabilir ve saçlarınızın daha güçlü şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu aşamada kullandığınız şampuan ve saç kremi içeriklerinin de mümkün oldukça sağlıklı olması önemlidir. İçinde saç köklerini besleyen ve saçlara canlılık kazandıran maddelerin bulunduğu kremlerle saçlarınıza ekstra güç kazandırabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

Saçlarınıza Aşırı Sıcak Su Uygulamayın

Yüksek sıcaklığın saçlar üzerinde olumsuz etkileri vardır. Aşırı ısıya maruz kalan saçlarda kırılma ve kopmalar daha sık yaşanır, bu nedenle özellikle saç temizliği sırasında saçlarınızı aşırı sıcak su ile durulamamanız gerekir. Çok sıcak su saçlarınızın üst katmanının aşınmasına ve buna bağlı olarak saç tellerinin incelmesine neden olur. Ayrıca saç derisindeki mikro florayı bozar ve yağ dengesini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle duş alırken orta sıcaklıkta su ayarı yapmanız önemlidir. 

 

 

Saçlarınıza Doğal Yağ Bakımları Yapın

Güçlü erkek saçları için temizlikten sonraki adım rutin bakım uygulamalarının yapılmasıdır. Saçlara ve saç derisine ihtiyacı olan nemi veren, aynı zamanda saç köklerinin beslenmesini sağlayan doğal yağlar bu aşamada devreye girer. Özellikle argan, hindistan cevizi ve zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar besleyici yönü fazla olan bakım ürünleridir. Saçlarınızın baştan aşağı beslenmesini sağlamak için doğal yağ maske uygulamalarını haftada 1-2 kez yapmayı ihmal etmeyin.

 

 

Saç Tipinize Uygun Ürünler Kullanmaya Özen Gösterin

Piyasada çok sayıda saç bakım ve temizlik ürünü bulunuyor olsa da, bunların hepsi sizin saçınıza uygun değildir. Özellikle saç ve cilt tipinize uygun ürünleri tercih etmeniz, mümkün oldukça doğal içerikli malzemeler kullanmanız önemlidir. Doğal ürünler saçlarınızın sağlıklı şekilde beslenmesini sağlar ve herhangi bir cilt tahrişine neden olmaz. Bu nedenle şampuan, krem ve maske uygulamalarında tercihlerinizi tekrar gözden geçirmeniz; gerekiyorsa daha doğal alternatiflere yönelmeniz gerekir. Bunun için LipidCodeTM Kompleksi ile saçlara ve sakallara anında pürüzsüzlük sağlayarak hem daha yumuşak hem de daha kolay taranmalarını sağlayan Systemman ürünlerini tercih etmenizi öneriyoruz.

 

 

Sağlıklı Beslenme Alışkanlıkları Edinin

Son olarak, sağlıklı ve güçlü saçlar için beslenme alışkanlıklarınız ile yaşam standartlarınızı iyileştirmeniz gerekir. Özellikle saç ve cilt sağlığına iyi gelen A, C ve D vitamini yönünden zengin gıdaları beslenme planınıza mutlaka dahil etmelisiniz. Bunun yanı sıra günlük protein, kalsiyum ve su tüketiminin de yeterli olmasına özen göstermelisiniz. 

 

 

Yukarıdaki adımları uygular, yaşamınızdan stresi uzaklaştırır ve yerine sağlıklı alışkanlıklar getirirseniz saçlarınızın kısa sürede istediğiniz gibi güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir