Yaz Ayları İçin Erkek Saç Modelleri

Uzun zamandır hayatımızda olan pandeminin yavaş yavaş etkisini kaybetmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte yaza damga vuracak erkek saç kesim modelleri de ortaya çıkmaya başladı. Erkek saç modelleri kişinin tarzı, yaşı ve saç uzunluğuna göre farklılık gösterse de günden güne değişen trendleri takip etmek oldukça önemli. Özellikle yıka-çık mantığına sahip olan, şekillendirmeye çok gerek duyulmayan, kullanışlı ve rahat saç modelleri 2022 yılında sıklıkla görülmesi beklenen alternatifler arasında. Söz konusu alternatiflere hep birlikte bakalım…

Buzz Saç Kesimi

Diğer adıyla asker traşı olarak adlandırılan buzz saç kesimi, özellikle son birkaç yıldır erkeklerin favorileri arasında. 3 numaraya fazlasıyla benzeyen bu kesimde üst kısımdaki saçlar yan taraflara göre daha uzun kullanılır. Yandaki saçlar ise kulaklara kadar kademeli şekilde kısaltılır, böylece klasik kısa saç tiplerinden ayrılır ve daha modern bir görünüm sunar. Genellikle yaz aylarında sunduğu kolaylık ve rahatlık nedeniyle tercih edilen bu model 2022 yazında da hem erkekler, hem de kadınlar tarafından sıklıkla beğenilecek kesimlerden biri. Ayrıca buzz saç kesiminde ense kısmına çeşitli figürler ve desenler eklemek de mümkün.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

3 Numara Saç Kesimi

Uzun saçlardan sıkılanlar ve klasik kesimden vazgeçemeyenler için güvenli liman olan 3 numara, bu yılın da beğenilen saç kesim modellerinden. Özellikle kısa saç ve sakal ikilisinin yaz trendleri arasında yer alması nedeniyle, 3 numara saç kesimi modaya ayak uydurmak isteyenler için oldukça ideal. Bütün saçları eşit boyda kestirerek temiz ve çekici bir tarz sunan bu görünüm, oldukça kolay kesim imkanı ve rahatlığı ile öne çıkar. Evde tıraş makinesi ile bile rahatlıkla kesilen 3 numarada önemli olan detay ise yüz şeklinin kare veya yuvarlak olmaması. Yüzü biraz daha uzun yapıya sahip olanlar ise klasik kısa saç kesimini rahatlıkla deneyebilir. Bu saç kesimi, hafif uzun şekilde bırakılan kirli sakal modelleri ile birlikte kullanıldığında doğal ve salaş bir tarz yakalamaya yardımcı olur.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Asimetrik Kesim

Saçın kenar kısımlarının uzun bırakıldığı asimetrik kesimde, bir tarafı diğerinden daha uzun tutarak veya ön tarafta perçem kullanarak farklı alternatifler türetilebilir. Saç uzunluğunun ve perçem modelinin kişiselleştirilebilir olması nedeniyle her tarzdan erkek bu saçı rahatlıkla kullanabilir. Özellikle saçları hafif dalgalı yapıda olan erkekler için önerilen asimetrik kesimde genellikle saç yan taraftan ayrılır ve az olan taraftaki saç kısa kesilir. Saçın fazla olduğu taraf ise uzun bırakılır, bu şekilde saçı şekillendirmek ve kişisel tarzı yansıtmak daha kolay olur.

Doğal Akışlı Saç Kesimi

Yazın trendlerinden bir diğeri de doğal ve salaş bir model olan doğal akışlı saç kesimi. Hem dalgalı, hem de düz saça sahip olan erkeklere fazlasıyla yakışan bu model şekillendirme kolaylığı ile öne çıkar. Özellikle saç köpüğü uygulamalarıyla kısa sürede şekillendirme imkanı sunması ve bukleleri daha belirgin göstermesi nedeniyle beğenilen bu kesim resmi toplantılara kolaylıkla dahil edilebilir. Aynı zamanda günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilir. Saça doğal bir hareket kazandıran akışlı saç modeli, günümüzde pek çok farklı alt kategoriye de sahip, bu nedenle her tarzdan ve yaştan erkek tarafından tercih edilebilir. 

Dalgalı Saç Kesimi

Dalgalı saçlara sahip erkeklerin yaz aylarında rahat rahat kullanacağı bir model olarak bilinen dalgalı saç kesimi, modern ve rahat bir havaya sahip olmak isteyenlerin tercihleri arasında. Saçın yan kısımlarının üst tarafa göre kısa bırakıldığı bu modelde, üst kısımdaki dalgalar daha rahat kontrol altına alınabilir ve istenilen uzunlukta tutulabilir. Böylece hazırlanma süresi fazlasıyla kısalır ve bukleler çok daha çekici hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir