Erkekler Arasında Yeniden Yayılan Bir Stil: Bıyık Bırakmak

Tarih boyunca gücün, onurun ve haysiyetin simgesi olan bıyık erkek tarzını pekiştiren en iyi aksesuarlardan biri. Genellikle sakalla birlikte kullanıldığı düşünülse de aslında tek başına da fazlasıyla çekici olabiliyor. Özellikle son yıllarda dünya genelinde yaygınlaşan bıyık bırakma trendi, her erkeğin kendi stiline ve yüz şekline uygun modeli rahatlıkla bulabileceği anlamına geliyor. Gelin, futboldan Hollywood sektörüne kadar her modern erkek stiline yakışan en trend bıyık şekillerini ve nasıl kullanıldıklarını yakından inceleyelim!

  1. Klasik Bıyık

Chevron olarak da bilinen klasik bıyık, 80’lerin Freddie Mercury tarzından ilham alır. Özellikle gür ve uzun saçlı erkekler için harika bir seçenek olan klasik bıyık günümüzde kısa saçlı erkekler arasında da oldukça yaygın. Bıyıkların doğru kalınlık ve uzunluğa gelene kadar uzatılması ile kolayca elde edildiğinden zahmetsiz bir model. Ancak yeterli uzunluğa gelen bıyıkları sürekli gür ve bakımlı tutmak için bıyık taraklarından, yağlarından ve bıyık temizlik ürünlerinden faydalanmak gerekli. Uzayan kısımları ise düzenli olarak keserek eşitliği korumak dikkat edilmesi gereken diğer nokta.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın
  1. Kalem Bıyık

Kalem bıyık, son dönemde özellikle film sektöründe karşımıza çıkan ve en elegant kabul edilen modellerden biri. Centilmen erkek tipi ile karakterize olan kalem bıyık için bıyığın doğal olarak uzamasına izin verdikten sonra alt kısmını keserek kısaltmak yeterli. Oldukça zarif ve ince görünümü sebebiyle şık etkinliklerinin vazgeçilmezlerinden biri kabul edilen kalem bıyığın biraz bakım istemesi ise kaçınılmaz. Bu nedenle tüylerin gürlük oranına bağlı olarak ortalama 2-3 haftada bir düzenli olarak kesilmeli, kırpılmalı ve taranmalı.

  1. At Nalı Bıyık

Biçim olarak at nalına benzemesi sebebiyle bu adı alan modelin temel ilham kaynağı profesyonel güreşçi Hulk Hogan. Bıyığın fazlasıyla gür ve uzun bırakıldığı bu modelde uzunluk çeneye kadar inebilir. Bu da bıyığı yüzdeki en dikkat çekici aksesuar haline getirir. Bu nedenle at nalı bıyığın sakalla kullanılmaması gerekli ve bunun için tıraşın günlük yapılması, aşağı inen bıyık kollarının ise eşit uzunlukta ve kalınlıkta olması gerekli. Bakım konusunda uzman dokunuşu gerektiren bu kesimde klasik bıyık düzenleme araçlarına ek olarak ustura ve düzeltme makası da kullanılmalı. Daha yenilikçi bir etki arayanlar ise tarzın modernize edilmiş versiyonu olan ve bıyık uzunluğunun dudağın çok az altına indiği kısa at nalı bıyığı deneyebilir.

  1. Gidon Bıyık
Man with a beard. Hairdresser with a client.

Rafine zevkleri olan erkekleri en iyi tanımlayan modellerden olan gidon bıyık, kalın ve yukarı doğru kıvrılarak kullanılan sofistike bir stil. Her iki tarafı eşit uzunlukta uzattıktan sonra yeterli bakım ve şekillendirme ile bu görünümü alan bıyıkların, yapısını koruması için oldukça fazla bakıma ihtiyacı var. Bu nedenle kıvrık görünümü sabitlemek için çeşitli wax veya şekillendirici benzeri bakım ürünlerinin günlük bakım rutinlerine eklenmesi oldukça önemli. Gidon bıyığın, çenedeki çeşitli ince sakal modelleri ile kullanımı mümkün olsa da en çok temiz ve tüysüz çeneye yakıştığı söylenebilir. Ancak bu aşamada kişisel tarzınıza en uygun versiyonu bulmak için profesyonel uzman görüşü almanız daha doğru olur.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Güncel trendleri takip ederken hangi modeli tercih edeceğiniz konusunda karar verememiş olabilirsiniz. Modern kesim tekniklerini gelenekselle birleştiren, teknolojik ve üst düzel ekipmanlarla özelliklerinize en uygun stil önerilerini yapan Cut Labs uzmanları yüzünüze yepyeni bir soluk getirebilir. Randevu ve detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir