En Çok Tercih Edilen Erkek Saç Modelleri

Son dönemde tıpkı kadınlar gibi erkekler de bakımına özen göstermeye başladı. Artık kısalı uzunlu birbirinden farklı saç kesim tarzları ünlü isimlerin yanı sıra günlük hayatta da sıklıkla karşımıza çıkıyor. Sıradan ve klasik görünmeyi seven erkekler bile saç kesimlerini değiştirerek yeni nesil trendleri kendi tarzıyla birleştirmeye çalışıyor. Bu anlamda öne çıkan kesim modelleri ise genellikle kullanım açısından kolaylık sunarken bakımlı ve salaş görünüm vaat eden kesimler oluyor. O halde gelin her tarzdan erkeğin severek kullandığı en modern saç kesim tarzlarını birlikte inceleyelim…

3 Numara 

Pek çok erkek için iş hayatında kullanılabilen bir model olduğu için beğenilen 3 numara saç hem oldukça karizmatik görünüyor hem de her ortama gidiyor. Ayrıca bu modelin her yaştan ve her tarzdan erkeğe fazlasıyla yakıştığını belirtmekte fayda var. Ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan kesimlerden olan 3 numara, özellikle yuvarlak veya oval kafa yapısına sahipseniz tercih edebileceğiniz bir model. Bu modeli kirli sakalla birlikte kullanarak daha salaş ve cool bir görünüme sahip olmanız da mümkün. Ayrıca başın yan taraflarına birkaç çizik atarak 3 numara kesime farklı bir dinamik kazandırabilirsiniz.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

Ön Kısımlar Uzun 

Klasik modellerden farklı olan bu kesim özellikle yoğun saç yapısına sahip olan ve saçlarını bir miktar uzatmak isteyen erkekler tarafından tercih ediliyor. Sıradanlıktan epey bir uzak olan bu kesime sahip olmak içinse başın ön kısmındaki saçları uzun bırakmak ve arka tarafı biraz daha kısa kestirmek yeterli. Havalı görünümü nedeniyle sıklıkla kullanılan bu kesim geniş alnı kapatmak için de fazlasıyla ideal.

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

 

 

Buzz Cut

Kısa saçı seven erkeklerin bir diğer tercihi ise kendi içinde farklı farklı türlere ayrılan buzzcut. Bu kesimin en güzel yanı her tarza, her saç tipine ve modeline gidiyor oluşu. Hem kısa hem de farklı bir model arayanların severek kullandığı buzzcut, başın iki tarafındaki saçların kademeli olarak kısaltılması ve kulağa kadar en kısa halini almasıyla elde edilen bir model. Bu nedenle de günlük hayatın yanı sıra resmi hayatta da fazlasıyla popüler. Ayrıca buzz kesimde üst kısımların nasıl ve ne kadar uzun olacağını belirlemek de tamamen sizin zevkinize kalmış!

 

Çizgili Saç

Saç kazıtma modası uzun yıllardır erkek kesimleri arasında karşılaşılan bir trend. Çizgili saç kesiminde de başın iki tarafındaki saçlar tam anlamıyla kazıtılıyor, orta ve üst bölümdeki saçlar ise uzun bırakılıyor. Saçını tamamen kazıtmak yerine daha kademeli ve modern bir görünüm yakalamak isteyen erkeklerin favorisi olan bu model, yaz aylarında enseyi açıkta bıraktığı için rahat bir kullanım sunuyor. Saçlarınız hafif dalgalı ve uzunsa bu kesimi denenecek trendler listenize eklemenizde fayda var.

Keskin Çizgili Saç

Keskin çizgili saç da beğenilen saç kesim tarzları arasında olan bir model. Yüzünüz oval veya tok ise, aynı zamanda kirli sakal kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu kesim sizin için ideal olabilir. 1960’lı yılların günümüzdeki versiyonu olarak görülen bu kesimde, saçların bir tarafı keskin şekilde diğer taraftan ayrılıyor ve yana yatırılıyor. Üstlerin hafif uzun bırakıldığı model iş hayatında karizmatik bir görünüm sunarken günlük hayatta da farklı tarzınız ile öne çıkmanızı sağlıyor. Havalı, temiz ve çekici bir kesim modeli arıyorsanız keskin çizgili saçı deneyerek bütün zamanların trendlerini yakından takip etmeye başlayabilirsiniz.

 

Undercut 

Karizmatik tarzıyla öne çıkan bir diğer beğenilen model de undercut kesimi. Bu kesimde saçın ön kısımları uzun, üst kısımları kısa, yan kısımları ise tıraşlı veya daha kısa bırakmak gerek. Genellikle uzun tarafın geriye doğru taranarak bırakıldığı bu kesim iş hayatının vazgeçilmezlerinden biri. Bunun yanı sıra doğal ve salaş görünümü nedeniyle yaz aylarında kumsalların en favori modellerinden biri olarak kullanılıyor. Çekici, temiz ve buna rağmen doğal bir görünüm arıyorsanız undercut tam sizlik olabilir!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir