Baharda En Çok Kullanılan Saç Modelleri

Bahar ayları her şey için güzel bir geçiş sürecidir. Soğuk kış aylarından çıkarken başlayan bu değişim, erkek giyiminden saç kesim tarzına kadar sayısız alanda hissedilir. Havaların ısınmasıyla birlikte gelen enerjiyi kendi stilinize yansıtmak ve yaza geçmeden önce farklı denemeler yapmak için bahar ayının en trend saç kesim modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Uzunlu kısalı tarzlarıyla erkeklerin yaygın olarak kullandığı baharlık saç trendlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz!

2022 Baharında Kullanılacak En İyi Erkek Saç Modelleri

2022 bahar erkek saç kesimlerinde rahat ve dinamik yapı göze çarpıyor. Saçların dağınık fakat bakımlı durduğu kesimler, enseyi açıkta bırakan terletmeyen modeller bu baharın trendleri arasında öne çıkıyor. İşte bu bahar denenebilecek 5 erkek saç modeli:

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Fade Cut

Son yılların en trend erkek saç kesim trendlerinden olan fade cut, özellikle bahar aylarında saçlarınızı yenilemek için kullanabileceğiniz modellerden biri. Stile, saç şekline ve yüz yapısına göre farklı alternatiflerde tercih edebileceğiniz bu modeli dilediğiniz gibi kendinize ayarlayabilirsiniz. Üst kısmı ister kısa, isterseniz de uzun bırakarak enseye doğru kademeli bir kısaltma deneyerek tarzınızı gösterebilirsiniz. Özellikle modern ve şık bir görünüm elde etmek, spor görünürken iş resmiyetini korumak isteyen erkekler için bu bahar da en trend saç kesimlerinden biri hiç şüphesiz fade cut stili.  

Buzz Cut

Basit olmasına rağmen oldukça minimal ve seksi görünen saç kesimlerinden bir diğeri de buzz cut kesimi. Bu kesim deriye nefes aldıran yapısı ve rahat kullanımı ile sıcak havalar için oldukça ideal. Gerek günlük hayatta, gerekse iş hayatında daha modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız asker traşından daha uzun olan buzz cut kesimini tercih edebilirsiniz. Genel olarak bütün saçların eşit uzunlukta kullanıldığı buzz cut stilini saçlarınızı dilediğiniz uzunlukta bırakarak veya alt taraflarda çizik bırakarak daha çarpıcı bir hale getirebilirsiniz.

 

Özgürlüğünüze bu kadar yaklaşmışken hemen size en yakın salonumuzdan online randevunuzu alın!

Online Randevu Alın

Doğal Bukleler

Yazın dinamikliği yavaş yavaş yaklaşırken, stilinizi canlandıracak birkaç ipucuyla harika görünümler elde edebilirsiniz. Özellikle dalgalı ve kıvırcık yapıda saçlara sahipseniz kuaförünüzde saçlarınıza bakım yaptırarak havalı ve seksi görünmeniz mümkün. Saçlarınızın doğal buklelerini daha hacimli ve canlı gösteren bu modeli, özellikle salaş ve spor kombinler yapıyorsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genellikle orta veya uzun olarak kullanılan bu model, doğal görünmekten yanaysanız kesinlikle deneyebileceğiniz bir stil.

Bro Flow

Her erkek için saç kesiminin nizami ve düzgün olması gerekmez, aksine son yıllarda erkek uzun saç kullanımında yaşanan artış hayatın her alanında farklı saç stillerinin ortaya çıkmasını sağladı. Orta boy ve kalın telli saçlara sahipseniz deneyebileceğiniz harika modellerden biri de rahat görünümü ile dikkat çeken bro flow kesimi. Dalgalı veya düz saçlar için uygun olan bro flow, saçlarınızın rahat fakat bir o kadar çekici görünmesini sağlar. Ense veya omuz uzunluğunda bıraktığınız saçların şekillendirmesi ve kullanımı oldukça kolaydır. Boyundan geriye doğru dalgalanan saçlarınıza düzenli bakım yaparak ve bukle belirginleştirmeye yardımcı ürünler kullanarak oldukça dinamik bir tarz yakalayabilirsiniz.

Üstte Dokulu Saç

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte saçlara ferahlık ve canlılık getiren kesimlerden bir diğeri de saçların üst kısmının uzun, alt tarafının ise kademeli şekilde kısa bırakıldığı dokulu saç modeli. Bu model özellikle dalgalı saçlı erkeklere yakışsa da düz saçlı erkekler için de uygun. Dokulu kesim ile üst taraftaki saç uzunluğunu kendi kullanımınıza göre belirleyebilir ve yepyeni tarzlar deneyebilirsiniz. Dilerseniz üst tarafı yana yatırarak, topuz yaparak veya sadece fön makinesiyle biraz şekillendirerek bahara merhaba diyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir